Batuhan İsminin Anlamı

Batuhan İsminin Anlamı

Batuhan, gücü yeten, üstün, galip olan, hükümdar anlamları ile bilinmektedir. ‘’Yürekli yiğit’’ Batuhan ismi anlamı olarak bilinmesinin yanı sıra Cengiz Han’ın torununun ismidir. 7 harften oluşmakta ve telaffuzu oldukça kolaydır. Özellikle son dönemlerde erkek bebeklere koyulan popüler isimler arasında yer almaktadır. Türkiye’ de Batuhan ismini kullanan 77.884 kişi bulunmaktadır.

‘’Batu’’ ve ‘’Han’’ kelimelerinin birleşmesi ile oluşan bu ismi birçok ünlü çocuklarına koymaktadır. Hükümdar olarak da bilinmesi ile birlikte Batuhan isimli ünlüler şu şekilde sıralanmaktadır; Batuhan Karacakaya, Survivor 2021-2022 yarışmacısı, aynı zamanda Aşk-ı Memnu dizi oyuncusu, Batuhan Karadeniz, Türk futbolcu. Batuhan Mutlugil, duman grubu gitaristi. Batuhan ismi numerolojisi; B:2, A:1, T:24, U:25, H:10, A:1, N:17 alfabedeki isim numarası bu şekildedir.

Ebeveynler çocukları için genellikle güzel anlamlı ve Kur’ an da geçen isimleri tercih etmektedir. Bazı anne, babalar ise isimlerin kolay telaffuz edilmesi, yalın ve güzel anlama sahip olmasına dikkat etmektedir. Bu nedenle Batuhan ismi Kur’ an da geçiyor mu konusu internet üzerinde birçok kez araştırılmaktadır. Batuhan Kur’ an da geçmemektedir. Dini açıdan koyulması caiz olmayan isimler arasında yer almamasından dolayı birçok kişi gönül rahatlığı ile tercih etmektedir.

Dikkat çekici bir isim olan Batuhan ismi kişilik analizi; çok çalışkan bir karaktere sahiptirler. Asala yorulmak bilmezler ve hırslıdırlar. Yaptığı işlere son derece önem veren mantıklı davranan, analitik düşünceye sahip akıllı kişilerdir. İşlerinde kazandıkları başarılarda dolayı birçok kişi tarafından dikkat çekerler. İş yaşantılarını her şeyden önemli tutarak bütün vakitlerini işe adarlar. Sevdikleri kişilere karşı son derece fedakâr davranırlar ve karşısındaki insanları her zaman anlamaya çalışırlar. Başarmak istedikleri şeyler için tüm gücüyle çalışırlar ve her zaman kazanırlar. Onlar için kaybetmek yoktur.

Özel hayatlarında ise her zaman sadakat ve saygıyı ön planda tutarlar. Kıskanç, sıkıcı kişiler değildir. Kendilerine ait doğal bir karizmaları vardır. Sakin bir yapıya sahip oldukları için her zaman sabırla hareket eder fevri davranmazlar. Sevdikleri kişiye her ne olursa olsun değer verirler. Özel hayatlarında karışındaki kişiye her zaman değer vererek onları hep mutlu etmeye çalışırlar. Birini mutlu etmek onları da mutlu eder.

Birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen Batuhan ismine benzeyen isimler; Bartu, Barhan, Burhan, Burhanettin, Bahri, Baran, Berat, Baha, Bahadır, Babür, Bekir, Bahir, Burak, Battal olarak sıralanmaktadır. Kolay telaffuzu olmasından dolayı diğer isimler ile ikili olarak da tercih edilmektedir.

Duygusal, merhametli, çalışkan, saygın Batuhan isimli kişilerin özellikleri arasından en belirgin olanladır. Başkalarını mutlu etmek onları mutlu eder. Sadece kendisini düşünen bencil insanlardan değildir. Karşısındaki kişiye sadık davranan özel hayatında evine ve eşine bağlı kişilerdir. Düşünce yapısı olarak her zaman mantık çerçevesinde hareket ederler. Attıkları her adım planlıdır. Cesur ve hızlı karar veren insanlardır. Hızlı karar almaları bazı durumlarda onlar için olumsuz sonuçları meydana getirmektedir. özel yaşantılarında zaman zaman sinirli ve agresif tavırlar gösterebilirler. Ama her zaman duygularını kontrol etmeyi bilirler.

Liderlik vasfı ile ön planda olan Batuhan isimli kişilerin fiziksel özellikleri genellikle göz yapıları büyü ve etkileyicidir. Kalın ve gür saçlı bu kişiler oldukça yapılı ve etkileyici görünürler. Önsezileri kuvvetli olmasından dolayı karşısındaki kişinin adımlarını kolayca tahmin edebilmektedir. Güçlü yapıya sahip olmalarından dolayı özel yaşantılarında birçok kişi tarafından dikkat çekmektedir. Dini açıdan da herhangi bir kısıtlaması olmayan bir isim olması sebebi ile birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir.

batuhan-isminin-anlami-3789
Batuhan İsminin Anlamı

Batuhan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yürekli Yiğit, Yiğitler Yiğidi
  • 2 – Efsaneleşmiş Türk Kahramanı. Dede Korkut Öykülerinde Adı Geçen Yiğit
  • 3 – Üstün gelen, gücü yeten, galip olan hükümdar.
  • 4 – Batu Han, Moğol hükümdar, Altın Orda Devleti kurucusu.
  • 5 – Altınordu devletinin kurucusu (1204-1255). Cengiz Han’ın torunu

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Batuhan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Batuhan ismini kullanan 77.884 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Batuhan ismini kullanan 16.907 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Batuhan ismini kullanan 6.919 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Batuhan ismini kullanan 5.038 kişi bulunmaktadır.

Batuhan isminin Türkiye sıralaması

Batuhan en çok kullanılan 188. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 92. isimdir.

Batuhan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.082 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Batuhan isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Batuhan isminin Harf Analizi

Kişiye Batuhan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Batuhan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Batuhan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Batuhan isminin anlamını gözden geçirin!

Batuhan İsminin Numerolojisi

Batuhan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
T: yirmi dört
U: yirmi beş
H: on
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap