Base İsminin Anlamı

Base İsminin Anlamı

Anne babaların ilk görevi çocuklarına güzel ve hayırlı bir isim vermiş olmaktır. Çocuğa verilecek olan isim konusu çok önemlidir çünkü bir ömür boyunca taşınılacak olan ismin anlamı kadar, belli özellikleri de kişiliği etkilemektedir. Anne baba adayları bu yüzden tatlı ve bir o kadar heyecanlı bir telaşa düşerler. Son dönemlerde çocuklara verilebilecek isimler içinde Base ismi de göze çarpmaktadır. Peki, Base isminin anlamı nedir?

İsim seçenekleri arasında karşımıza çıkan Base, erkek çocuklarına verilen Türkçe kökenli bir isimdir. Aynı zaman da Kuran-ı Kerim’de de geçmemektedir. İsmi çocuklarına koymak isteyen anne babalar Base isminin anlamını da merak ediyor.

Base isminin anlamına baktığımızda ise, “kısa bir” anlamını görüyoruz. Çok kullanılan bir isim değildir ancak Base isminin TDK’deki anlamını aradığımızda ise bir sonuca ulaşamıyoruz. Şu an itibariyle Türkiye’de bu ismi kullanan kimse yoktur. Türkiye’de en çok kullanılan isimler sıralamasında 17710. sırada yer alır, en çok kullanılan erkek isimlerin de ise 15525. sıradadır.

İsim seçerken isimlerin taşıdıkları bazı özellikler de hem kişiliğimizi hem de karakterimizi etkiler bu yüzden isim verirken iyice araştırma yapmak gerekir, Base isminin analizine bakarsak da hep fedakârlık yapmaya alışmış, merhametli kişileri görürüz.

Fazla şefkatli, hatta biraz da Polyanna ruhludurlar. Her durumun iyi bir yanını görebilmeyi iyi başarırlar. Bu ismi taşıyanlardan şefkatli yönlerinden ötürü özellikle iyi birer ebeveyn olabilir. Hissiyatı kuvvetli, mantığını da geri planda bırakmayan, gayretli ve iyi niyetli olma özellikleri ile karşılaşırız, Base isminin anlamı ile beraber bunlar da önemlidir.

Her ismin belli olumlu ve olumsuz özellikleri bulunur. Bunların dışında genel itibariyle isimleri taşıyan kişilerin fiziksel özellikleri de tahmin edilebilir. Base isminin anlamı ile beraber bu ismi taşıyan kişiler de genel olarak açık bir ten, açık renkli gözler, dalgalı saçlar ile karşılaşabiliriz. Uzun bir boyun yanın da belirgin ve net yüz hatları da dikkat çeker. Aynı zamanda etkileyici, kararlı ve net bir ses tonu da ön plandadır.

İfade ettiğimiz gibi isimlerin taşıdığı özellikler, kişiliklere de yansır. Bu yüzden isim verecek olan anne babalar Base isminin kişilik analizi de bakmalıdır. Bu ismi taşıyan kişiler genellikle, şefkatli bir karakter taşır. Bu yüzden de genellikle çok fazla dosta sahiptirler.

Etraflarındaki insanlara fazlaca merhamet gösterirler. Bazen de dostlarını idare etmek, hep güzeli görmeye çalışmak hayatlarında ufak tefek problemler de oluşturabilir. Gayretli ve fedakâr oluşları ile hayatta güzel yerlere gelmeleri olasıdır, Base isminin anlamı kadar özellikleri de bu yüzden önemlidir.

İsim verirken ailelerin en çok merak ettiği konulardan biri de koyulmasında dinen bir sakınca olup olmadığıdır, Base ismi caiz mi diye merak edildiğinde de bu ismin dinen sakıncalı olduğuna dair bir bilgi yoktur ama ailelerin isim verirken iyice araştırma yapmaları her zaman önerilir. İsim verirken Base isminin anlamı yanı sıra birçok detayında bilinmesi gerekir.

Kullanımı bulunmayan bu isimle aynı fonetik özelliklere sahip isimler de bulabiliriz. Bu yüzden Base ismine benzer isimlere baktığımızda Baste, Bastion, Case, Bede, Bane, Blase, Chase, Basilio, Bastien, Barse, Beore, Bonde, Bede, Basile, Abbase gibi isimler karşımıza çıkıyor.

Çoğu zaman bazı isimleri çocuklara verirken, aynı ismi taşıyan ünlülerin karakter ve hayatlarından ya da dizi karakterlerinden etkilenebiliriz. Bu açıdan Base ismine sahip ünlüleri merak ettiğimiz de ise karşımıza kimse çıkmıyor. Base, ülkemizde kullanımı olmayan ancak yine de isim alternatifleri arasında bulunabilecek isimlerdendir.

base-isminin-anlami-99678
Base İsminin Anlamı

Base isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kısa Bir

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Base ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Base ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Base ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Base ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Base ismini kullanan bulunmamaktadır.

Base isminin Türkiye sıralaması

Base en çok kullanılan 17710. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 15525. isimdir.

Base isminin Harf Analizi

Kişiye Base ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Base İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Base ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Base isminin anlamını gözden geçirin!

Base İsminin Numerolojisi

Base isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
S: yirmi iki
E: altı
TOPLAM: 31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap