Balın İsminin Anlamı

balin-isminin-anlami-64742

Balın İsminin Anlamı

Çocukların hayatları boyunca taşıyacakları ismin anlamı, birçok anne ve baba açısından önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü güzel bir anlama sahip bir ismi olan çocuklar, daha özgüvenli olmaktadır. Bu noktada anlamı ve çağrıştırdığı ses tınısı dikkate alınarak, tercih edilecek ismin anlamı konusunda araştırmalar yapılmaktadır. Balın isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa; Sevilen, sevgili anlamına gelmektedir. Balın TDK anlamı ise, aynı şekilde tanımlanmaktadır.

Genellikle kız çocukları için tercih edilen bu isimin kökeni Türkçedir. Birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında, Balın isminin Kuran’da geçip geçmediği konusu yer almaktadır. Balın ismi, Kuran’da geçmemektedir.

İsimler konusu adı altında araştırılan ve birçok kişinin ilgi duyduğu konular arasında, kişilik analizleri de yer almaktadır. Balın isminin kişilik analizi açıklanacak olursa; Bu isme sahip kişiler, genellikle duygusal ve içine kapanıktırlar. Merhametli, şefkatli ve iyi huylu olmaları ile bilinirler. Çevreleri geniştir ve kolay bir şekilde dost edinebilirler. Barışçıl insanlardır. Başkaları için çalışmak ve onları mutlu etmek, bu isme sahip kişiler için hobi hâline gelmiştir. Aile bağları kuvvetlidir. Sadık ve evlerine düşkün kişilerdir. Kendilerine zaman ayırmaları ve açık bir görüşe sahip olmaları gerekir. Tüm bunların yanında kendilerine özgü düşünceleri ve görüşleri mevcuttur. Genellikle liderlik vasfı ağır basmaktadır. Bu ada sahip kişiler, görev almaktan ve sorumluluk sahibi olmaktan asla kaçmazlar. Oldukça cesur insanlardır. Sakin kişilikleri sayesinde olaylara bakışını, doğru ve kolay bir şekilde belirleyebilmektedirler. Hoşgörülü insanlardır ve iyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmekten hoşlanırlar. Çevreleri tarafından sempatik olarak bilinirler. Merhamet sahibi bir kişilikleri vardır. Kendilerine güvenleri tamdır. Düzenli ve sistematik bir şekilde yaşamayı, hayat felsefesi hâline getirmişlerdir.

Balın isminin olumlu özellikleri arasında sempatik, merhametli, arkadaş canlısı, yardım etmeyi seven, iyimser, dünyaya karşı olumlu bakabilen, çalışkan, olumlu düşünebilen, üretken, düzenli, kin tutmayan, bağlı, güvenilir, içinden geçeni yapabilen, duygusal ve kararlı olması yer almaktadır.

Olumsuz yönleri arasında ise, başkalarının etkisi altında kalan, inatçı, meraklı, eleştiriye gelemeyen ve tutucu gibi özellikler yer almaktadır.

Balın isminin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Bu isme sahip kişiler, genellikle oval ve güzel bir yüze sahiptirler. Gözleri açık renkli olup, beyaz bir tenleri vardır. Genellikle orta boylu bir vücut yapısına sahiptirler ancak bazıları kısa veya uzun olabilir. Balın ismine sahip olan kişilerin dudak yapıları incedir. Kalın telli ve sık saçlara sahiptirler.

Yapılan kişilik analizlerinin yanında birçok kişi tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de, isimler hakkında yapılan harf analizleri konusudur. Balın isminin harf analizi hakkında açıklama yapılacak olursa; B: Önsezileri kuvvetli olan kişileri çağrıştırmaktadır. A: Enerjik ve atılgan olan kişileri temsil etmektedir L: Sanata yeteneği olan ve sanatla ilgilenmeyi seven kişileri temsil eder. I: Duygusal kişilikleri çağrıştırmaktadır. N: Sağduyulu kişileri temsil eder.

Balın ismi konusunda merak edilen önemli konular arasında, bu ismi benzer olan kız ve erkek isimlerinin varlığı vardır. Balın ismine benzer olan isimler arasından kız isimleri açıklanacak olursa; Baldan, Bal, Bâlâ ve Baldan yer almaktadır. Benzer erkek isimleri arasında ise, Balabey, Balaban, Bala, Balatürk, Balcan, Balbey, Balatekin, Balaman, Bâlâ, Balaz, Balbay ve Balbal yer almaktadır.

 Anne ve babalar, çocuklar için tercih edecekleri ismin caiz olup olmadığı konusunda da dikkat etmektedir. Balın ismi caiz mi sorusu kapsamında yapılan araştırmalar doğrultusunda, bu ismin caiz olmayan isimler arasında yer almadığı görülmüştür.

Birçok kişi tercih edecekleri isimleri taşıyan ünlü isimleri de merak etmektedir. Balın ismine sahip olan ünlüler arasında yapılan araştırmalar sonucunda, herhangi bir ünlüye rastlanmamıştır

Balın isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevgili, sevilen
  • 2 – [Bakınız: Balım]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Balın ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Balın ismini kullanan 40 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Balın ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Balın ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Balın ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Balın isminin Türkiye sıralaması

Balın en çok kullanılan 7722. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3217. isimdir.

Balın ismini kullananların sayısı, son bir yılda 6 kişi artmıştır.

Balın isminin Harf Analizi

Kişiye Balın ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Balın İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Balın ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Balın isminin anlamını gözden geçirin!

Balın İsminin Numerolojisi

Balın isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
L: on beş
I: on bir
N: on yedi
TOPLAM: 46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap