Ayda İsminin Anlamı

Ayda İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön verir ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Ayda isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Ayda bir kız ismidir ve genel anlamları; ayda, her ay gül anlamına bir dilek, dere kıyılarında, çayırlarda yetişen bir bitki, başa takılan altın olarak geçmektedir.

Bu kişiler Alımlı, eğlenceli ve çekici olmaktadırlar ve bu sayede herkesle dost olurlar ve herkesin kalbini kolayca elde ederler. Aslında bu isme sahip kişiler samimi görünseler de aslında çok da samimi değillerdir. Bu kişiler sabit fikirli değillerdir ve bu yüzden zaman zaman düşünceleri değişmektedir. Bu kişiler bazen çok muhabbetçi ve samimi olurlar ama bazen de kalp kırabiliyorlar.

Ayda ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Ayda ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Dere kıyılarında ve çayırlarda yetişen bir bitki Ayda’nın TDK’deki anlamı olmaktadır. Türkiye geneline Ayda ismini kullanan 2.854 kişinin bulunduğu saplanmıştır.

Şimdi Ayda ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Ayda isminin kişilik analizi; Ayda ismine sahip kişiler yüksek enerjililer ve bu enerji sayesinde adrenalin dolu sporları yapmaktan oldukça zevk alırlar. Onlar farklı insanları tanımaktan hoşlanırlar ve bunun dışında farklı kültürlere de merakları vardır ve onları deneyimlemek gibi hobileri vardır. Onlar aslında özgürlüklerine oldukça düşkünlerdir ve bu sebepten kısıtlanmaya dayanamazlar. İş hayatı söz konusu olunca da kendi işini icra etmeyi tercih ediyorlar. Bu kişiler kısa sürede maddi açıda güç sahibi olurlar çünkü azimli ve çalışkandırlar. İlişkili konusunda ise saygı ve sadakate öncelik verirler. Bu isme sahip bireyler arkadaş canlısı, sempatik ve sıcakkanlı olmaktadırlar. Bu kişiler yeni hedefler peşinde koşmayı seven özgürlükçü bireyler olmaktadırlar. Onlar dışa dönük ve çekincesizdirler. Bir diğer güzel huyları küçük şeylerle mutlu olmalarıdır. Onlar gelişimci, maceracı, aktif ve canlı olmaktalar. Diğer olumlu yönleri şakacı, iyimser, sosyal, hoşgörülü, yenilikçi, saf, neşeli olmaktadır. Onların iyi özellikleri deneyim ve değişim açık olmalarıdır. Olumsuz yönleri de olmaktadır. Mesela duygularını bastıran ve kolayca incinen insanlardırlar. Bu kişiler bazen yıkıcı olabilirler ve kuşkucu sayılırlar. Fiziksel açıdan ise genel olarak sağlıklı bir görüntüye sahip olmaktadırlar. Genellikle kalın ve gür dalgalı saçları olmaktadır ve gözleri büyük ve yuvarlaktır. Bu kişilerin yüzleri geniş ve açık olmakla geniş ve düz alın yapısına sahipler. Dik ve enerjik duruşa sahiptirler.

Harf analizi ve enerjisi konusunda da isimler önemlidirler. Ayda isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. A, atılgan ve enerjik anlamına gelmektedir. Y, geçmişten iyi ders alan manasına gelmektedir. D, üstün güçlere sahip olan anlamındadır. A, yine atılgan ve enerjik anlamına gelmektedir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Ayda ismine benzer isimler

İlayda, Aydan, Aydanur, Aydagül, Saydam, Aydoğan, Aydeniz, Aydilek, Aydoğdu, Aydilge, Ceyda, Şeyda, Rüveyda, Aysuda, Aleyna, Ayla, Ada, Ayça ve Aysima gibi isimler olmaktadırlar.

Bu isim çokça kullanılmasına rağmen yine de popüler bir isim değildir. Ayda ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde ise tiyatro ve sinema oyuncusu Ayda Aksel, Amerikan televizyon oyuncusu Ayda Field, Türk sinema oyuncusu Birsen Ayda ve Türk diplomat, akademisyen ve yazar Adile Ayda gibi isimlerle karşılaşmaktayız.

ayda-isminin-anlami-23545
Ayda İsminin Anlamı

Ayda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ayda, Her Ay Gül Anlamına Bir Dilek
  • 2 – Başa Takılan Altın
  • 3 – Dere kıyılarında, çayırlarda yetişen bir bitki.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ayda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ayda ismini kullanan 2.854 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ayda ismini kullanan 898 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ayda ismini kullanan 243 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ayda ismini kullanan 188 kişi bulunmaktadır.

Ayda isminin Türkiye sıralaması

Ayda en çok kullanılan 1889. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 865. isimdir.

Ayda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 130 kişi artmıştır.

Ayda isminin Harf Analizi

Kişiye Ayda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ayda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ayda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ayda isminin anlamını gözden geçirin!

Ayda İsminin Numerolojisi

Ayda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Y: yirmi sekiz
D: beş
A: bir
TOPLAM: 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap