Aşkım İsminin Anlamı

Aşkım İsminin Anlamı

Geçmişte ve günümüzde isim anlamlarının birçok kişi tarafından büyük bir önemi vardır. Son yıllardan oldukça popüler olan Aşkım isminin anlamı da merak edilmektedir. Aşkım isminin anlamı nedir? sorusuna bakıldığında, cana yakın ve tatlı kız anlamlarına geldiği görülmektedir. Aşkım TDK’deki anlamı ise sevdiğim insan, benim aşkım, sevgilim anlamlarına gelmektedir. Genellikle kız çocukları için tercih edilen aşkım ismi kökeni bakımından Türkçe ve Arapçadan gelmektedir. Bu ismin Kur’an’da geçip geçmediği konusunda yapılan araştırmalar sonucunda, Kur’an’da herhangi bir ayette geçmediği görülmüştür.

Yapılan kişilik analizleri birçok kişinin ilgi odağı olmaktadır. Özellikle isimlerin insana katacağı özellikler ve yönler bakımından analiz sonuçlarını dikkate alan binlerce insan vardır. Aşkım isminin kişilik analizi açıklanacak olursa; Genellikle dışa dönük, arkadaş canlısı ve motive eden bir karaktere sahiptirler. Çok yüksek bir enerjileri vardır. Ortamdaki negatif enerjiyi pozitife döndürme konusunda oldukça başarılıdırlar. Arkadaşlarının zor gününde yanında olup genellikle kötü gün dostu olarak adlandırılırlar. Ailelerine son derece sadık ve bağlıdırlar. Bu özelliklerinin yanında özgürlüğe düşkün bir karakterleri de vardır. Birçok yeri gezip görme ve farklı insanları tanıma konusuna oldukça meraklıdırlar. Adrenalin dolu sporları yapmaktan keyif alırlar. Aşkım ismine sahip olan kişiler, genellikle kendi işlerine yoğunlaşmayı ve iş kurmayı savunurlar. Azimli ve çalışkan olmaları kısa sürede maddi anlamda gelir kazanmalarını olanak sağlar. Karşısındaki insanında çalışkan, saygılı ve ailesine bağlı olmasına özen gösterirler.

Bu ismin olumlu yönleri arasında, yaratıcı, dışa dönük, arkadaş canlısı, entelektüel, yenilikçi, özgürlükçü ve mantıklı olması yer alır. Olumsuz yönleri arasında ise, işine fazla odaklı, duygularını çok fazla belli edemeyen, çok fazla kontrollü ve detaylara takılan gibi yönler yer almaktadır. Bu isme sahip kişilerin taşıdığı fiziksel özellikler ise, genellikle aile bireylerinden daha uzun bir boya sahiptirler. Yüzleri ovaldir. Yukarıdan aşağıya doğru inildikçe incelme görülür. Gözleri küçük ve kısıktır. Geniş bir alınları vardır. Kararlı bakışlara sahiptirler. Kaşları düz ve sıktır. Elleri ve ayakları ince ve uzundur. Güzel bir tene sahiptirler.

Kişilik analizlerinin yanında yapılan harf analizleri de birçok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Aşkım isminin harf analizi açıklanacak olursa; A: Atılgan ve enerjik olan kişileri çağrıştırmaktadır. Ş: Güçlü ve üretmeyi seven anlamlarında kullanılmaktadır. K: Güçlü ve unvan sahibi kişileri temsil etmektedir. I: Hassas anlamında kullanılmaktadır. M: Ticaretle uğraşan kişileri çağrıştırır.

Aşkım ismini tercih eden anne ve babalar, ikinci çocukları için bu isme benzer olan isimler hakkında araştırma yapmaktadır. Çocuklarına uyumlu isimler koymak her anne babanın istediğidir. Bu noktada Aşkım ismine benzer isimler açıklanacak olursa; Kız isimleri arasında Aşkın, Aşk, Salkım, Aşkınay yer alırken, erkek isimleri arasında ise, Aşkan, Asım, Aşkıner, Aşkun, Aşkan, Adem ve Rakım yer alır.

Birçok anne baba çocuklarına koyacakları isimlerin caiz olduğu olup olmadığı konusunda araştırma yapmaktadır. Genellikle çoğu isim caiz olmakta ancak dinen caiz olmayan isimlerde mevcut olmaktadır. Aşkım ismi caiz mi sorusuna gelindiğinde ise, bu isim caiz olmayan isimler arasında yer almamaktadır. Anne ve babalar caiz olan isimler arasından, anlamlarına bakarak bir tercihte bulunabilirler.

İsimlerin anlamları, analizleri gibi birçok konunun yanında, Aşkım isminin hangi ünlüler tarafından kullanıldığı da araştırılmaktadır. Aşkım ismine sahip olan ünlüler arasında ünlü yazar Aşkım Kapışmak yer almaktadır. Özellikle gençler tarafından takip edilen Survivor yarışmacısı Aşkım Burçe Tunay’da, bu isme sahip tanınan isimler arasında yer almaktadır.

askim-isminin-anlami-93530
Aşkım İsminin Anlamı

Aşkım isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevilen, Tatlı Kız, Cana Yakın Kız
  • 2 – Benim aşkım, sevdiğim insan, sevgilim anlamında kullanılan bir ad.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça+Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Aşkım ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Aşkım ismini kullanan 363 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Aşkım ismini kullanan 125 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Aşkım ismini kullanan 23 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Aşkım ismini kullanan 45 kişi bulunmaktadır.

Aşkım isminin Türkiye sıralaması

Aşkım en çok kullanılan 4169. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1830. isimdir.

Aşkım isminin Harf Analizi

Kişiye Aşkım ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Aşkım İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Aşkım ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Aşkım isminin anlamını gözden geçirin!

Aşkım İsminin Numerolojisi

Aşkım isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Ş: yirmi üç
K: on dört
I: on bir
M: on altı
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap