Altar İsminin Anlamı

Altar İsmi

Altar İsminin Anlamı Anne babalar arasında araştırılan konular arasında bebeklerine koyacakları isim yer almaktadır. Dünyaya gelecek olan bebeklerine koyacakları isimler arasında araştırma yaparken ismin anlamı, analizi gibi birçok detaya yer açmaktadırlar. Altar ismi ile ilgili de anne babalar tarafından en çok merak edilen soru ise “Altar isminin anlamı nedir?” olmaktadır.

Altar ismi ile ilgili olarak anlamı hakkında araştırma yapan anne babalar ayrıca ismin kökenini de merak etmektedir. Altar isminin kökeni Farsça ve Arapça kökene sahip olarak bilinir. Adak adanan kurban olarak ifade edilen dini yapı olarak ifade edilen isim sumak, tapınak anlamlarına da gelmektedir. Altar isminin anlamı olarak aynı zamanda dini tören yapılan taş maşa olarak da ifade edilmektedir. 

Altar ismi hakkında araştırma yapan anne babalar aynı zamanda isim ile ilgili olarak “Altar ismi Kuran’da geçiyor mu?” diye de sormaktadır. Altar ismi son derece güzel anlamlara sahip olmak ile beraber kuranı kerimde yer alan isimler içinde bulunmamaktadır. Kur’an-ı Kerim’de geçmemesine karşın çocuklara konulması caiz olmayan isim listesinde de Altar ismi yer almaz. Bu sebep ile çocuğunuza Altar ismini rahatlıkla koyabilirsiniz.

Altar İsminin Anlamı
Altar İsminin Anlamı

Altar ismi ile ilgili olarak ebeveynler tarafından merak edilen konular arasında ise analizler olmaktadır. Altar isminin analizi içinde harf analizleri de yer almaktadır. A harfi atılgan ve enerjik bir karakter özelliği sunarken L harfi ise sanatsal özelliğe sahip olmayı yetenekli olmaya da katkı sunar. T harfi ise duygularını zor açan kişilik olarak ifade edilmektedir. A harfi enerjiye ve atılgan olmaya sunmak ile beraber R harfi ise tereddütlü olmayı çağrıştırmaktadır.

Altar isim analizlerinde isme sahip olan kişiler ile ilgili olarak otoriter ve fazla kontrolcü olmak ile beraber özgürlüklerine de düşkün kişilik sergiledikleri de söylenmektedir. İsme sahip olanların yanı sıra duygularını kontrol altına alan kişiliğe de sahip olması ile bilinmektedir. Ekip çalışmasına yatkınlığı olmak ile beraber yenilikçi ve mantıklı bir kişiliğe sahiptirler.

Altar ismine sahip olan kişilerin özellikleri arasında aynı zamanda eğlenceli olması da yer alır. İş hayatı içinde dahi eğlenceli kişiliği ile her günün daha keyifli olmasını sağlayabilmektedir. Bu sebep ile iş yaşamı boyunca da sevilen bir karakterdir.

Altar ismi ile ilgili anne babalar arasında bir diğer merak edilen ise ismin kullanım sıklığıdır. Türkiye’de kullanım sıklığı 5004 olan isim erkek isim sıralamasında ise 2500 numaralı sıradadır. Ülkemizde toplamda 204 kişi Altar ismine sahiptir. Bu kişilerin 59’u İstanbul ilinde, 20’si İzmir’de ve 19’u ise Ankara kentimizdedir. Çok sık olmayan bir kullanım oranına sahip olan Altar ismi özellikle daha seyrek kullanılan isim tercih eden ebeveynler için idealdir. Altar ismi son yıllarda ise ortalama 10 kişi de kullanılmıştır.

Altar ismi hakkında araştırma yapa ebeveynler ayrıca isim ile uyumlu olan diğer isimleri de merak etmektedir. Altar ismi ile uyumlu isim seçimlerinde altay, altan, Altav, Altun, Altuğ, Altaç gibi isimler yer almaktadır. Kız isimlerinde ise Ayten, Alşın, Eftar, Alev gibi isim tercihleri arasından da tercih yapılabilmektedir.

Altar ismi ile merak edilen diğer soru ise “ Altar ismine sahip ünlüler var mı?” olmaktadır. Altar ismine sahip olan ünlüler arasından basketbolcularımız arasında yer alan Altar Tunçkol yer almaktadır. Altar ismine sahip olan ünlü başka isim bulunmamak ile beraber ilerleyen dönemlerde daha fazla isme sahip olan ünlü isimlerde yer alabilir.

Altar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Adak adanan ve kurban kesilen dini yapı, sunak. Antik dinlerde kullanılırdı.
  • 2 – Tapınaklarda, üzerinde kurban kesilen, günlük yakılan, dinî tören yapılan taş masa

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Altar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Altar ismini kullanan 204 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Altar ismini kullanan 59 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Altar ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Altar ismini kullanan 20 kişi bulunmaktadır.

Altar isminin Türkiye sıralaması

Altar en çok kullanılan 5004. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2499. isimdir.

Altar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4 kişi artmıştır.

Altar isminin Harf Analizi

Kişiye Altar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Altar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Altar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Altar isminin anlamını gözden geçirin!

Altar İsminin Numerolojisi

Altar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
T: yirmi dört
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 62

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap