Almila İsminin Anlamı

almila-isminin-anlami-32636

Almila İsminin Anlamı

Bebek bekleyen anne ve baba adayları doğum yaklaştıkça isim arayışı içerisine girerler. Bu arayış içerisinde kimileri modern ve popüler olan isimleri tercih ederken kimileri ise kültürel, dini anlamda hoş karşılanan ve anlamı güzel olan isimleri tercih etmektedir. Son zamanlarda ise pek duyulmayan isimler tercih edilmektedir. Bu isimler arasından Almila isminin anlamı nedir? Hangi dil kökeninden gelmektedir? Birlikte inceleyelim…

Almila isminin hangi dil kökeninden geldiği hakkında kesin bilgiler bulunmamakla birlikte bazı kaynaklarda kökenin Türkçe olduğu kanısı geçmektedir. Kız bebekleri için uygun olduğu düşünülen bir isimdir. Almila, alımlı, güzel ve elma yanaklı anlamlarına gelmektedir. Bu anlamları dışında başka herhangi bir anlama gelmemektedir. Diğer isimler gibi pek çok manasının bulunmamasının Almila ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmemesi ve kültürümüzde pek yerinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Kur’an-ı Kerim’de geçmemesi üzere Almila ismi caiz mi? Diye merak edenler için şunu söyleyebiliriz: Almila ismi caizdir çünkü anlamında herhangi bir sakınca yoktur.

Almila isminin diğer sözlüklerde yer alan anlamlarına bakmak isterseniz TDK en güvenilir sözlük olacaktır. TDK yer alan anlamını merak edenler için şunu söyleyebiliriz: Almila isminin TDK’deki anlamı kırmızı elma olarak geçmektedir.

Türkiye geneline bakacak olursak Almila ismini 2.398 kişi taşımaktadır. Diğer isimlere oranla oldukça düşük oranda kullanılmasından anlaşılacağı üzere Almila isminin kültürümüzde pek yaygın olmayan bir isimdir.

Bebeklere konulacak isimlerin analizine dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü isim analizleri bebeklerin oluşacak olan karakterli üzerine etki etmektedir. Kız bebeğinize koymayı düşündüğünüz Almila isminin analizi yapılacak olunursa; alımlı, bakımlı, eğlenmeyi bilen, insanları kendi etrafına çekebilen ve kolay bir şekilde dostluk kurabilen biri olduğu söylenebilir. Herkesçe çok samimi olarak bilinseler de insanlara karşı tavırlarında sınırlar belirleyerek samimiyetlerinde dikkat ederler. Sabit fikirli yapıları yoktur zamana ve duruma göre fikirleri değişebilmektedirler. Sohbet etmeyi seven insanlardır. Her insan gibi onlarda bazen kalp kırıcı sözler söyleyebilirler ve davranışlarda bulunabilirler.

Olumlu özellikleri; Arkadaş canlısı, hayatında yeni hedefler belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için çabalayan, özgürlüğüne düşkün, dışadönük, sıcakkanlı, maceraperest, yenilikçi, hevesli, deneyimci ve hoşgörülü olmaları olumlu özellikleri arasında yer almaktadır.

Olumsuz özellikleri; Belirlediği hedeflere ulaşmak için ısrarcı, duygularını dışa vurmada zorlanan, kolayca kırılabilen, kırıcı olabilen ve şüpheci olması olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır.

Fiziksel özellikleri; Genellikle sağlıklı, kalın, gür ve dalgalı saçlara, geniş bir yüze,  düz ve geniş alna, yuvarlak ve büyük göz yapısına, eğri kaş yapısına, sağlıklı ve enerjik bir görünüşe sahiptirler.

İsim analizi kadar kişilik analizi de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bebeğinize Almina ismini koymak düşünüyorsanız Almina isminin kişilik analizi; Çok yardımsever insanlardır elinin uzandığı herkese yardımları dokunsun isterler. Özgürlüklerine oldukça düşkünlerdir iradelerine yönelik herhangi bir kısıtlamaya tahammül edemezler. Maddi dünyada oldukça hırslı insanlardır bu yüzden iş hayatları başarılarla doludur. Duygusal anlamda zengin bir dünyaya sahip olmaları nedeniyle sevdiklerini kaybetmek en büyük korkularıdır.

İsim ve kişilik analizi kadar harf analizi de önemlidir. Almila isminin harf analizini merak edenler için şu şekilde açıklayabiliriz: A: Gururlu kişiliği ve liderlik vasfını artırır, L: Özgüveni yüksekliğini ve kendini sanat alanında rahat bir şekilde ifade edebilmeyi destekler, M: Ticarete yatkınlığı ve eğlenceye düşkün kişiliği oluşturur, İ: Hassas, ince ruhlu ve detaycılığı destekler, L: Özgüveni yüksekliğini ve kendini sanat alanında rahat bir şekilde ifade edebilmeyi destekler, A: Gururlu kişiliği ve liderlik vasfını artırır.

Beğenilen isimlerin benzerleri de aranmaktadır. Almila isminin benzerlerini arıyorsanız Almila ismine benzer isimler nelerdir diye araştıracak olursak; Aler, Alper, Alp, Altaner, Aleser gibi genelde erkek bebekleri için kullanılan isimlerdir. Ancak benzer herhangi bir kız ismi bulunmamaktadır.

Almila ismi ünlüler tarafından tercih edilen isimler arasındadır. Almila ismine sahip olan kişiler farklı alanlarda çalışmaktadırlar. Almila ismine sahip olan ünlüleri merak edenler için şu şekilde örnekleyebiliriz:  Yelken Milli Takımında görev yapan Almila Uluer, Oyuncu Almila Bağrıaçık ve Oyuncu, balerin ve model Almila Ada’dır.

almila-isminin-anlami-32636
Almila İsminin Anlamı

Almila isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Al Elma
  • 2 – bk. Alımla.
  • 3 – Elma gibi kırmızı yanaklı güzel
  • 4 – [Bakınız: Almıla]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Almila ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Almila ismini kullanan 2.398 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Almila ismini kullanan 396 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Almila ismini kullanan 291 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Almila ismini kullanan 166 kişi bulunmaktadır.

Almila isminin Türkiye sıralaması

Almila en çok kullanılan 2015. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 923. isimdir.

Almila ismini kullananların sayısı, son bir yılda 597 kişi artmıştır.

Almila isminin Harf Analizi

Kişiye Almila ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Almila İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Almila ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Almila isminin anlamını gözden geçirin!

Almila İsminin Numerolojisi

Almila isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
M: on altı
İ: on iki
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap