Alisa İsminin Anlamı

Alisa İsminin Anlamı

Henüz dünyaya gelmeyen bebekler için isim verme telaşı her ailede başlar. Güzel ve anlamlı bir isim bulmak isterken çoğu aile de isimlerin güzel enerjilerine inanır. Kız çocuğu ismi olan ”Alisa isminin anlamı nedir sorusu da bu isme sıcak bakanlar için önemlidir. Bu isim Yunan kökenli olurken asil soydan anlamına geliyor. Bu ismin genel özelliklerinden biri zarif ve ince fikirli olmalarıdır. Ayrıca kolaylıkla arkadaş edinebilirler. Kalpleri oldukça açık olduğu söylenen bu isim maddiyattan çok maneviyata önem veren isimlerdendir.

Bu isim için de ”Alisa ismi Kuranda geçiyor mu” sorusu birçok ailenin ilgisini çekebilir. Ancak bu isim Kur’an-ı Kerim’de geçmiyor. Yunanca kökenli bir isimdir. Alisa ismi özelliği gereği merhametli, yalnızlığı seven ve inançlarına bağlı bir isimdir. Olumlu özelliklerinin yanı sıra aşırı duygusal ve sabit fikirli olduğu da bilinir. Numerolojik olarak bulunduğu sayı 6’dır. Bu durum Alisa isminin anlamı bakımından etkilenen bir faktördür. Bu rakamın özellikleri ise; yardımsever, yaşlılara karşı duyarlı ve ortamın bozulduğu durumları düzeltmeye çalışan bir isim analizidir. Ancak bazen aşırı iyi niyeti sevdiklerini ihmal etmesine sebep olabilir. Olumsuz olarak kendisinin bu kadar iyi niyetli olması kendinden taviz verme bakımından müsaittir.

En çok İstanbul ilinde görülen bu isim, Afyon, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Artvin ve Bilecik gibi illerde de az sayıda karşımıza çıkar. Türkiye’de genel olarak bir sıralama yapıldığında en çok kullanılan isim olarak 35434 rakamı karşımıza çıkar. Kur’an-ı Kerim’de geçmemesi nedeniyle bu isim caiz mi sorusunu da akıllara getirir. İsmin özelliklerini bilerek koymak faydalıyken herhangi bir şekilde sakıncalı bir isim olarak bir yerlerde geçmemektedir.

Genel anlamına bakıldığında asalet demektir. Diğer yandan merak edilen Alisa ismine sahip ünlüler merakı için bir isim karşımıza çıkmamaktadır. Alisa isimlerinde bulunan harflerin açılımı ise; A harfi enerjik, L sanatsal, L harfi duygusal, S harfi hayalci anlamlarını barındırır. Oldukça güzel anlamlar barındıran bu isim sadece aşırı yardımsever olması nedeniyle çeşitli olumsuzlukları kendi dışında gelişmesine neden olur.

Genel olarak bu isim için uzmanlar yine sevgi üzerine kurulu bir hayatları olduğunu söylerken iş hayatlarına da bunu yansıtan bir isimdir. Başkalarına yardımı dokunabileceği bir işte çalışmak isteyen bir isim olurken sevgiyi bulduğuna inandığı yerde fedakarlıkları oldukça fazladır.

İsimleri koyarken ömür boyu taşıyacağı ismi özenle seçmek isteyen aileler Alisa isminin analizi için uzmanların fikirlerine de önem verir. Alisa ismi sakin, yumuşak başlı, şefkatli, hayalperest bir kişilikte olabilirken fiziksel özeliklerinin analizi ise gamzeli, keskin çene hattı, renkli gözler, alın geniş, kemerli burun ve ses tonları kalın olabilmektedir. İsimlerin anlamlarını araştırdıktan sonra koyulması kişilerin içlerine daha çok sinmesini sağlıyor. Sağlıkla kucağa alınması beklenen bebeklerin isimleri titizlikle seçilirken Türkiye’de bu ismin internet üzerinde görüntüleme sayısı 15042’dir. Ayrıca TDK’de güzel ve asil soydan anlamı olarak geçen bir isimdir. İsim konusunda kararsızlık yaşanabilirken kişilerin içinden geçen ve ısındığı ismi koymaları tavsiye ediliyor.

Tüm olumlu özellikleriyle beraber insanlarla konuşmaları da güzel olarak değerlendirilir. Merhametli ve empati yeteneği olan bu isim sadece kendilerini yıpratma konusunda başarılı olabiliyor. Ama yine de böyle bir beklentiye girilmemelidir. Her ismin olumsuz yanları olurken her bireyin olumsuzlukları vardır. Olumsuzluk her canlı için var olacak bir durumdur. Güzel olan ve asalet anlamındaki bu ismin olumlu yönlerine bakarak karar vermek işleri kolaylaştırabilir.

alisa-isminin-anlami-19060
Alisa İsminin Anlamı

Alisa isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Noble (Asalet)
  • 2 – Asil soydan olan.
  • 3 – Güzel.
  • 4 – Asil, soylu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Alisa ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Alisa ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Alisa ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Alisa ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Alisa ismini kullanan bulunmamaktadır.

Alisa isminin Türkiye sıralaması

Alisa en çok kullanılan 35434. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 15042. isimdir.

Alisa isminin Harf Analizi

Kişiye Alisa ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Alisa İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Alisa ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Alisa isminin anlamını gözden geçirin!

Alisa İsminin Numerolojisi

Alisa isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
A: bir
TOPLAM: 51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap