Akıllı Tahta Nasıl Kullanılır?

Akıllı tahtalar öğretmenlerin sınıflarda bilgisayarlara bağlı olarak sunan yapabildiği araçlarının temel adına verilmektedir. Bilgisayardan gelen temel görüntü..

Akıllı tahtalar öğretmenlerin sınıflarda bilgisayarlara bağlı olarak sunan yapabildiği araçlarının temel adına verilmektedir. Bilgisayardan gelen temel görüntüler dijital projeksiyon cihazı aracılığıyla tahtaya yansıtılmaktadır ve akıllı tahtalar Öğretmenlerin öğrencilerle daha interaktif bir şekilde ders işleyebilmesi için sunulmuş Çok ciddi bir fırsat olmaktadır.

Öğretmenler akıllı Tahtalara notlar önemli bilgiler yerleştirebilir pek çok uygulamayı kullanabilirler anlatılan konuyu çıktı olarak öğrencilerine dağıtabilirim ver. Öğretmenler Öğrenciler ile bilgi paylaşımını gerçekleştirerek aynı zamanda kendi işlerini hafifleten Bu akıllı tahta uygulamasından Türkiye genelinde genel olarak çok memnun var.

Talimatlar

Bilgisayarınızı veya projeksiyon unuzu çalıştırdıktan sonra bütün bağlantıların doğru yapıldığından emin olmanız gerekiyor. Tatlım otomatik olarak aktif hale geldiğini göreceksiniz klavyeyi kullanarak Windows oturumunuzu açın ve bütün bağlantılar Doğruysa doğru bir şekilde oturumunuzu açtıysanız akıllı tahta Kullanıma hazır hale gelecektir.

Klavye nedir hizalamak için akıllı tahtanın interaktif fonksiyonlarını kullanırken parmaklarınızla doğru yazmanızı sağlayacaktır akıllı tahtanın hizalanması için önce klavye düğmesine basılı tutun ve farenin sağ tuşuna tıklayın.

Akıllı tahta yazı yazmak için akıllı tahta kalemi kullanılır kalemi eline aldığınız anda bir kenarlık oluştuğundan emin olun.

Dijital Mürekkebin tam anlamıyla açıldığını gösterecektir ve Kullanıma hazır olduğu anlamına gelmektedir eğer farklı bir renk kullanmak istiyorsanız farklı renkli bir kalem kullanabilirsiniz sevgiyi kullanmak istiyorsanız bu sefer de elinize akıllı silgiyi alarak temizlik yapabilirsiniz.

Notları kayıt etmek için tahtının üst kısmında kameraya benzeyen ikon tıklanarak kullanılır Eğer notlarınızı sadece bir kısmını kaydetmek istiyorsanız ekran kaydedicisi sekmesinden alan kaydedicisi bölümünü kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

Akıllı tahtalar Türkiye genelinde birçok insanın de öğrencinin işe yarayan önemli buluşlar dan bir tanesi olarak gözlemlenmektedir. Yüzü ile daha ilgili hareketler göstermekte olan Türk öğrencilerinin böyle bir eğitimle beraber Türkiye’nin birçok böyle okulunda fayda sağlaması ciddi anlamda başarı ortaya çıkardıkları için Onlara fayda sağlamaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap