Afşın İsminin Anlamı

Afşın İsminin Anlamı Nedir?

Günümüzde en merak edilen araştırma konularından biri olarak bilinen isimlerin tam olarak ne anlama geldiği ve analizleri özellikle yeni bebek dünyaya getirecek aday anne ve babalar tarafından detaylı bir şekilde araştırılan bir konu türü olarak karşımıza çıkmaktadır çünkü ebeveynler dünyaya gelecek olan bebeklerinin en özel ve değerli anlamı olan bir ismi taşımalarını istemektedir. Buna göre sizlerde Afşın isminin analizini ve anlamlarını merak ediyorsanız, bu yazımız içerisinde Afşın isminin anlamı nedir? araştırma sorusunun cevaplarına dair tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Afşın isminin iki anlama geldiği karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamlara göre bakıldığında isi Afşın ismi ilk olarak silah ve koruma kalkanı olan zırh anlamına, diğer türlü ise güneş doğmadan önce görülen zaman dilimi anlamına geldiği belirtilmektedir.

Farsça ve Arapçadan kökenini alan Afşın isminin genellikle erkek çocuklara verildiği karşımıza çıkmaktadır ve söz konusu Afşın isminin Kuran’ı Kerim’de geçip geçmediği de merak konularından birisi olarak bilinmektedir. Buna göre söz konusu Afşın isminin Kuran’ı Kerim’de geçmediği belirtilmektedir. Ayrıca Afşın isminin TDK’deki anlamı bulunmamaktadır.

Türkiye sınırlarına göre bakıldığında 52 bireyin Afşın ismine sahip olduğu kayıtlarda bulunmaktadır. Ayrıca Afşın isminin en sık kullanılan isimler arasında 7291 numarada yer aldığı, bunun dışında erkeklere verilen isimler arasında ise en sık kullanılan 3673 numarada yer aldığı karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu ismin son bir yıl içerisindeki artışına bağlı herhangi bir bilgi verilmemiştir.

İsim analizlerine göre Afşın isminin analizine değinilecek olunursa; oldukça duygusal bir yapı sergiledikleri ve buna bağlı olarak duygularının ani iniş ve çıkışlarının olduğu, sanata karşı oldukça yetenekli olduğu ve karşı taraf ile ilişki ve iletişim halindeyken onun görüş ve fikirlerinden kolaylıkla etkilenebildiği belirtilmektedir.

Olumlu yönleri; enerjik bir yapı, hırs sahibi, tereddüt yaşamayan, samimi ve eğlence düşkünü, yalandan hoşlanmayan, yepyeni fikirleri olan, maceracı, sadakatli, verilen her görevi hakkıyla yerine getiren ve sorumluluk sahibi bireyler olduğu belirtilmektedir.

Olumsuz yönleri; karşı tarafın düşüncelerinden kolayca etkilenebilen, kırılgan bir yapıya sahip olan bireyler oldukları söylenmektedir.

Fiziksel özellikleri; yüzü ve boyu uzun bir yapıda olan, yüz hatları belirgin ve zarif, basık olmayan bir yüz yapısına sahip olduğu için sempatik bir görünüşü olan bireyler oldukları belirtilmektedir.

İsimler hakkındaki araştırmalarda isimlerin anlamları kadar kişilik analizleri de merak edilen bir diğer konudur. Buna göre Afşın isminin kişilik analizi ise; net olmayı ve net olan her şeyden bunun yanı sıra dışılıktan hoşlanan, çok düşünen ve şüphecilik yönü fazla olan, bazı durumlarda sorumlulukları arasında kaybolup giden, sadakate oldukça fazla önem veren samimi bireyler oldukları karşımıza çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra isimlerin harf analizleri de araştırma konuları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla Afşın isminin harf analizi ise; A; enerjik bir yapıda olan, F; güven duygusu uyandıran, Ş; yeni fikirler üreten, yaratıcı, I; kırılgan bir yapıda olan, N; dışarıya karşı oldukça duyarlı olan bireyler oldukları çıkarımları yapılabilmektedir.

İsimlere benzer isimler de sık sık araştırılan konulardandır. Buna göre Afşın ismine benzer isimler şu şekildedir; Afşin, Afşar, Akşın, Ayşın.

İsimler her yönüyle araştırıldığı için Afşın ismi caiz mi diye bakıldığında, Afşın isminin çocuklara koyulmasında herhangi bir sorun taşımadığı belirtilmektedir.

Araştırmalar doğrultusunda söz konusu Afşın ismine sahip olan ünlülerin olmadığı belirtilmektedir. Bunun yanı sıra dizi veya film içerisindeki karakterlerde de Afşın isminin kullanılmadığı karşımıza çıkmaktadır.

afsin-isminin-anlami-39778
Afşın İsminin Anlamı

Afşın isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Zırh , Silah
  • 2 – Güneş’İn Doğuşundan Önceki Vakit

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Afşın ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Afşın ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Afşın ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Afşın ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Afşın ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Afşın isminin Türkiye sıralaması

Afşın en çok kullanılan 7291. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3673. isimdir.

Afşın isminin Harf Analizi

Kişiye Afşın ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Afşın İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Afşın ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Afşın isminin anlamını gözden geçirin!

Afşın İsminin Numerolojisi

Afşın isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
F: yedi
Ş: yirmi üç
I: on bir
N: on yedi
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap