8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Özel günler arasında en güzellerinden ve anlamlılarından birisi de şüphesiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’dür. Çünkü bugün hayatımızın baş mimarları arasında olan ve kimi zaman anne, kimi zaman arkadaş ve kimi zaman eş olan tüm kadınlara adanmıştır. Değerlerinin bilinmesi gereken ve daima güçlü durmayı başaran kadınların haklarının tekrardan tüm dünyaya duyurulduğu bugün de tüm kadınların günü özel ve güzel sözler ile tebrik edilmelidir.

Hayatın her anında günlerimize renk katan ve yaşam kaynağımız olan, göklere yükselmeye layık olan kadınların yüzünde hak ettiği o gülücük bugün de daha fazla görülmelidir. Çünkü onlara adanmış olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, onların yüzünde güller açması için ve haklarının bir daha hatırlanması için var olan bir gündür.

Tüm tecavüz, taciz ve şiddet mağdurları kadınların sesini sonuna kadar duyurabildiği günlerden birisi olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, güzel sözler ile kutlanması gereken bir gündür. Ancak böyle durumlarda akıllara güzel sözler gelemeyebilir. Neyse ki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sözleri bir hayli fazladır ve birisi seçilip kadınların günü en güzel şekilde kutlanabilir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

Editörün Seçimi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

 1. “Tüm kadınların gücünü ve değerini kutladığımız bu özel günde, onların her alanda başarıya ulaşması dileğiyle.”
 2. “Güçlü kadınların, hayatımızda her daim var olmasını ve dünyayı daha güzel kılmalarını diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!”
 3. “Her bir kadının özgürce yaşayabileceği bir dünyada birlikte olma umuduyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”
 4. “Kadınlar, güzellikleriyle, güçleriyle ve sevgileriyle dünyayı daha anlamlı kılan varlıklardır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”
 5. “Dünyayı güzellikleri ve sevgileriyle aydınlatan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!”
 6. “Sevgi ve hoşgörüyle yoğrulmuş bir dünyada kadınların her alanda başarıya ulaşması dileğiyle. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!”
 7. “Kadınlar, dünyayı daha güzel bir yer haline getiren güçlü varlıklardır. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 8. “Kadınların gücüne ve özgürlüğüne olan inancımızla, onların her alanda ilerlemesi ve başarıya ulaşması dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!”
 9. “Kadınlar, hayatın her alanında kendilerini kanıtlamış ve topluma büyük katkılar sağlamıştır. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü coşkuyla kutluyorum.”
 10. “Kadınların gücü, sevgisi ve fedakarlığı her zaman takdire şayan. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların güçlendirilmesi, eşitlik ve adaletin sağlanması için önemli bir gün olarak kutlanır. Bu özel günde, kadınların toplumda hak ettikleri yeri alması için destek olmak ve onların başarılarını kutlamak önemlidir. İçten dileklerinizle sevgi ve saygı göstererek, tüm kadınları onurlandırabilir ve destek olabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

 • Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Mustafa Kemal Atatürk
 • Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.
 • Acıyla yoğrulan sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.
 • Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.
 • Kalbi kırılmış bir kadın öyle bir susar ki tribine hasret kalırsın. Kadın haklarına saygı duyun.
 • Aşk erkeğe yakışır çünkü kadın zaten aşktır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.
 • Annen ve bazen de kız kardeşlerin kadın unutma! Kadınlar gününü hatırla! Kadına şiddete hayır!
 • Dünyada her şey kadının eseridir dünya kadın hakları gününüz kutlu olsun.
 • Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. Kadınlar günün kutlu olsun.

Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum burada. Bil ki unutulmadın. Kadınlar günün kutlu olsun!

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Peygamberimizin cennet annelerin ayakları altındadır sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında, senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun anneciğim.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun…

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz… Kimi gülüyor, kimi ağlıyor. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum. Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

20 yorum

Kadınların değerini yücelten bu mesajlar tam aradığım şey.

Arkadaşlarımın kadınlar gününü kutlamak için tam aradığım içerik.

8 Mart’ta ne yazacağımı düşünüyordum, burada tam da aradığım şeyi buldum.

Bu içerikteki sözler, kadınların gücünü ve zarafetini mükemmel bir şekilde ifade etmiş.

Nilüfer  -  Ekim 23, 2022 / 3:47 pm

8 Mart için bu kadar güzel sözler bulmak zordu, sağol.

Bu sözler kadınların hayatımızdaki önemini ne kadar güzel anlatıyor.

8 Mart’ta sevdiklerime atacağım mesajlar için çok yardımcı oldun, minnettarım.

8 Mart’ta sevdiklerime göndereceğim en güzel sözler burada.

Sevgilimin kadınlar gününü bu güzel sözlerle kutlayacağım, teşekkürler.

Kadınların ne kadar özel olduğunu anlatan bu mesajlar çok anlamlı.

Bu içerikle annemin ve kız kardeşimin kadınlar gününü kutlayacağım, çok teşekkürler.

Bu mesajlarla kadınlar gününü kutlamak harika olacak, teşekkürler.

Anlamlı ve duygusal mesajlarla 8 Mart’ı daha özel kılabiliriz.

Kadınların özel gününü anlamlandıran bu sözler harika.

Duygusal ve içten bu sözlerle kadınlar günü daha da güzel olacak.

Hayrunnisa  -  Mart 21, 2023 / 3:49 am

Kadınların gücünü ve zarafetini anlatan bu mesajlar mükemmel.

Anneme gönderebileceğim en içten mesajlar burada, sağol.

Bu sözlerle kadınlar gününü kutlamak harika bir fikir, eline sağlık.

Kadınların değerini yücelten bu sözler beni duygulandırdı.

Kadınların kuvvet ve zarafetini anlatan bu sözler çok etkileyici.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap