0.64 Faiz Oranları Ne Kadar Sürecek? Son Tarih!

0.64 Faiz Oranları Ne Kadar Sürecek? Son Tarih İnsanların ev sahibi olması konusunda önemli bir kampanya olan 0.64 faiz oranları ile yapılan bu kampanya ev sahibi olacaklara kira öder gibi ev sahibi olmalarını temin eder.  Bu aşama da birçok insanın sorduğu bir soru olan 0.64 konut kredisi ne kadar sürecek önem taşıyor. Pandeminin etkilerinin 2022  yılına kadar süreceği  düşünülüyor. Bu nedenle söz konusu kampanyanın 2022 yılının sonuna kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Eğer 2022 yılında da pandemi nedeniyle insanlar ev almakta zorlanır ise bu kampanyanın 2022 yılında da devam edebileceğini ön görebiliriz.

İnsanlar ve üreticiler piyasanın durgunluğundan yakınıyor. Hem bu durgunluğu aşabilmek hem de insanların düşük faizler ile ev sahibi olabilmesini sağlamak için 0.64 konut kredisi kampanyası kamu bankaları tarafından hayata geçirildi. Bunun sonucu olarak da birçok kişi bu krediye başvurarak ev sahibi oldu. İnsanların kolay bir şekilde ev sahibi olmasını sağladığı için bankalar yoğun bir talep ile karşılaştı.

0.64 Faiz Oranları Konut Kredisi Hangi Konutlarda Geçerli?

0.64 Faiz Oranları Konut Kredisi Hangi Konutlarda Geçerli?

0.64 konut kredisi ne zaman bitecek sorusu sıklıkla sorulmakla birlikte aynı zamanda insanlar hangi evlerin kredi ile alınabileceğini bilmek istiyor. Sıfır evler kredi oranları ile satın alınabiliyor. Eğer alacağınız ikinci el ise bu durumda daha yüksek faiz oranları geçerli. Bu konuda bankanızdan bilgi alabilirsiniz.

Bankalar müşterilerine ev sahibi olabilmesi noktasında sundukları bu kampanyanın ilk 1 yılında ödeme yapılmamasını mümkün kılıyor. Yani başvurunuz kabul edilir ise ilk 1 sene ödeme yapmadan 1 senenin sonunda taksit ödemelerinize başlayabilirsiniz. Bunun sonucu olarak bu kampanya insanlardan yoğun ilgi gördü.

Pandeminin  bir sonucu olarak emlak sektöründe  büyük bir düşüş yaşandı. İnsanlar ev almak için genellikle kredi kullandıklarından dolayı ve kredi faizlerinin yükselmesinden dolayı ev almaya yanaşmıyorlar. Daha doğrusu gerek aylık ödemelerin artması gerekse de faiz oranları nedeniyle toplamda ödemelerin artması sonucu yeni ev sahibi olanların sayısında düşüş yaşandı. Devlet bu aşamada sosyal hayatı desteklemek için düşük faizli kredi kampanyaları sundu. 

0.64 Konut Kredisi Faizleri Ne Zamana Kadar Geçerli?

0.64 Konut Kredisi Faizleri Ne Zamana Kadar Geçerli?

0.64 konut kredisi ne zamana kadar geçerli sorusu sıklıkla sorulan bir soru.  Öncelikle bu kampanyanın ne zaman biteceği hakkında kesin bir bilgi yok. Fakat pandemi ile ilişkili olduğu için pandeminin etkilerinin azalması ile kampanyanın da tamamlanacağını söyleyebiliriz.  Yeni dalga beklentileri aşılamada istenilen sonuçların henüz alınmamış olması gibi nedenlerden dolayı bir müddet daha kredi kampanyasının devam edeceğini söyleyebiliriz.

0.64 konut kredisi insanların alım gücünün düşmesi ve faiz oranlarının yükselmesi ile oldukça cazip bir hale geldi. Sonuç olarak insanların bu tür faiz oranlarından kurtulabilmesi ve kira öder gibi ev sahibi olması için 0.64 faiz oranları ile ev sahibi olması çok avantajlı. Başvuru aşamasında başvurularını devam edip etmediğini banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. Pandemi nedeniyle ortaya konulan bu kampanya henüz pandemi bitmediği için faydalanmanızı açık olabilir. Sizde kolay bir şekilde ev sahibi olmak istiyorsanız bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.

0.64 Konut Kredisi Başvuru Şartları

0.64 Konut Kredisi Başvuru Şartları

İnsanların 0.64 kredi ne kadar sürecek sorusuna net bir cevap alabilmeleri mümkün değil. Bu nedenle de kredilerin ne kadar süreceği ile ilgili tahminde bulunmak zorlaşıyor. Fakat insanlar hangi şartlar altında konut kredisinde yararlanabileceklerini bilmek istiyorlar.  Eğer alacağınız ev Ankara, İstanbul ve İzmir’de ise fiyatı 750 bin TL ve altında ise bu kampanyadan yararlanabiliyorsunuz.

Eğer alacağınız ev bu üç büyük ilin dışında diğer illerde ise  ve evin tutarı 500 bin Türk lirasını aşmıyor ise  bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. Ev fiyatları 500 bin TL’nin üzerinde ise en fazla 500 bin TL’lik kredi kullanabilirsiniz.  Bunun dışında konut kredilerinde sıradan bir uygulama olan %90 ödeme nedeniyle evin değerinin yüzde onunu sizin ödemeniz gerekiyor.

Bunların dışında ev alacaklar bankaya başvurularından kimlik belgeleri gelir belgeleri alacakları evin tapu fotokopisi gibi belgeler ile başvuru yapabiliyorlar. Son zamanlarda ekonomik nedenlerden dolayı insanların kolay bir şekilde ev sahibi olabilmeleri aşamasında düşük faizler önemli olduğu için birçok insan bu kampanyadan yararlanabiliyor. Siz de hızlı bir şekilde ev sahibi olmak aşamasında avantaj sağlayan bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap