Zülüf İsminin Anlamı

zuluf-isminin-anlami-20259

Zülüf İsminin Anlamı

Zülüf ismi, sevgilinin saçı anlamına gelen bir isimdir. Zülüf ismini erkekler kullanır. Erkek ismi arayanlar Zülüf ismini işaretleyerek kullanabilirler. Bu kapsamda Zülüf isminin anlamı hakkında çok araştırma yapanlar var. Zülüf isminin en doğru anlamlarını araştırmak isteyenler. Zülüf isminin bir anlamı varsa insan o anlama gelmek ister. Zülüf,  birçok şiirde âşık saçı manasında geçen bir isimdir. Oldukça özel olduğu için Zülüf ismi çok kullanılır.

Ayrıca Zülüf İsminin TDK’deki anlamı; saçın, ayrı bir görüntü ile sürüklenen saç durumundan kurtulmuş, ayrıca çekici görünümü arttırmak için odaklanılan kısmıdır, Zülüf İsminin anlamı bukleler şakaklara gevşekçe sarkar: “Sabah rüzgârı dağılır gökyüzünde. Zülfün / Gerdana düşen iplikten zarar görmez” – Karacaoğlan. 2. Âşık saçı, zülfüyâr: “Üç kişi orta boylu, boyları uzamış.

Bunun yanında Zülüf isminin analizi Z eğitim alanında büyük başarı gösteriyor. Bilime çok bağlıdır ve okumayı sever. Ü stabil bir yapıya sahiptir. İşini aceleye getirmez, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yapmayı sever. L en yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönü vardır ve birçok alanda yeteneklidir. Ü stabil bir yapıya sahiptir. İşini aceleye getirmez, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yapmayı sever. F güven verir. Sakin görünüyor. Ve etrafındakiler tarafından çekici olarak kabul edilir. Gizli gücünüz disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelisin. Hoşgörüsüz olmak ve çok seçici olmak ilişkilerinizi mahvedebilir. Olumsuzluklara kapılmayın ve başarı için çabalayın.

Önemli veya önemsiz işleri, Zülüf isminin anlamı para içeren yatırımları öğrenebilirseniz hayatınızı verimli bir şekilde yaşayabilirsiniz. İnsanlarla kolayca anlaşabilirsiniz ama materyalistliğiniz ilişkilerinizi olumsuz etkiliyor, bunu artık anlamalısınız. Güç ve para ile iddiada bulunuyorsunuz. Fiziksel dünyada kaybolma. Başkalarını maddi olarak destekleyin ve huzur bulacaksınız. Bu destekler, her şeyin fiziksel dünyayla ilgili olmadığını anlamamızı sağlayacaktır. Başkaları maddi gücünüzden dolayı çok şanslı olduğunuzu düşünebilir; ama bu zenginliğin arkasındaki sorumluluğu tahmin edemezler.

Ayrıca Zülüf İsminin kişilik analizi; karakterinizin en belirgin özelliği sevgidir. Hayatınızı duygularınızla yönetiyorsunuz. Önemli kararlar aldığınızda bile, yine de mantığa göre değil, duygulara göre hareket ediyorsunuz. Bu yüzden bazen üzülürsün. Ancak, güçlü sezginiz nedeniyle, genellikle doğru kararları verirsiniz. Hayatınızın temelinin “aşk” olduğuna inanıyorsunuz. Felsefeniz “sevmek ve sevilmek”. “Kimseden nefret etme” ana kuralınız olmalıdır. Sevginizi mümkün olduğunca çok insana vermek istiyorsunuz. Herkes de seni seviyor. Aşk hayatınız da profesyonel hayatınızı büyük ölçüde etkiler. Sevmediğiniz ve insanlığa faydalı olamayacağınızı düşündüğünüz işi yapmak istemiyorsunuz. Karşı cinste aradığınız özellik “ebedi sevgi ve sadakat”tir.

Aynı zamanda Zülüf isminin anlamı akıbetini öğrenmek için aşağıdaki tablodaki sayıları takip etmeniz gerekmektedir. Zülüf isminin her harfinin bir karşılığı vardır. Bunların toplamı, Zülüflerin kader sayısını verir. z (8) ü (3) l (3) ü (3) f (6) ==> 2 3 = 5 kaderiniz 5 rakamı artık haritanın kaderinize göre yorumu; Zülüf aritmetik analizi; İddialı ve ikna edici bir kişiliğe sahipsiniz. Çok cesursunuz ve gerçekten korktuğunuz çok az olay var. Güzelliği seviyorsun ve çok yaşıyorsun. Can sıkıntısı en sevmediğiniz duygudur. Çok kolay sıkılabilirsiniz, bu senin en kötü huyunuzdur.

Aynı zamanda Zülüf İsmi caiz mi, Zülüf ismi kuran da geçmemektedir, ama bu çocuğunuza koymayacağınız anlamına gelmemektedir. Zülüf isminin bebeğinize uygun olup olmadığını merak ediyorsanız yaptığımız araştırma sonuçlarımıza göz atmakta fayda bulacaksınız. Ayrıca Zülüf İsminin anlamı dini olarak caiz olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. Zülüf ismi yasaklı isimler listesinde yok. Böylece bebeğinize bu ismi verebilirsiniz. Ama isim verirken Zülüf isminin anlamı dikkat edin! Bu kapsamda Zülüf ismine benzer isimler; Zülüf ismine benzeyen birden fazla isim bulunmaktadır onlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır.

Zülfü, Zülfiye, Zülfikar, Zülal gibi. Ayrıca Zülüf İsmine sahip ünlüler; üzgünüz, Zülüf için popüler isimleri, içinde Zülüf vb. geçen deyimleri aradık ama adınız çok nadir kullanıldığı için herhangi bir sonuç bulamadık.

zuluf-isminin-anlami-20259
Zülüf İsminin Anlamı

Zülüf isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Saçın adrift halinden, atraktif bir görüntü sağlamak amacıyla, ayrıca üzerine yoğunlaşılan, ayrı bir görüntüyle salınan saç parçası, bölümü… [Bakınız: Perçem], (bkz. kakul).
  • 2 – Şakaklardan sarkan saç lülesi.
  • 3 – Sevgilinin saçı, zülfüyâr.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zülüf ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zülüf ismini kullanan 98 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zülüf ismini kullanan 36 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zülüf ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zülüf ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Zülüf isminin Türkiye sıralaması

Zülüf en çok kullanılan 6191. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2644. isimdir.

Zülüf ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Zülüf isminin Harf Analizi

Kişiye Zülüf ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

Zülüf İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zülüf ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zülüf isminin anlamını gözden geçirin!

Zülüf İsminin Numerolojisi

Zülüf isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
Ü: yirmi altı
L: on beş
Ü: yirmi altı
F: yedi
TOPLAM: 103

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap