Zühre İsminin Anlamı

Zühre İsminin Anlamı

Yeni doğan bebeklere verilen isimlerin pek çok anlamı vardır ve Zühre de bu isimler arasındadır. Oldukça özlü bir isim olan Zühre isminin anlamı nedir? Sorusuna gelince bu adın pek çok detayı vardır. Detaylı bir anlama sahip olan Zühre ismi ise kız çocuklarına verilmektedir.

Zühre ismi, oldukça özel bir isimdir ve detaylı bir anlamı vardır. Farklı anlamları çağrıştıran bu isim, Arapça kökenlidir. Beyaz renkte ağaçsız dağ tepesi anlamına gelen bu isim, çokça kullanılmaz. Ayrıca kız çocuklarına verilen bu isim, Venüs gezegeni anlamına da gelmektedir. Bununla birlikte gelecek zaman anlamını da çağrıştıran Zühre ismi oldukça güzeldir.

Kız çocuklarına verilen bir isim olan Zühre, çok yaygın kullanılmaz. Oldukça farklı ve özel olan bu isim, Arapça isimler arasında yaygındır. Ülkemizde ise nadiren kullanılan bu isim farklı manâya gelmektedir. Zühre isminin TDK’da ki anlamı ise çulpan, çoban yıldızı ve Venüs’tür.

Zühre ismi, özlü ve güzel olmakla beraber çok fazla kişide yoktur. Nadir görülen bu isim Arapça kökenlidir ve Turkiye’de toplan 9574 kişide bulunmaktadır. Bu ismi İstanbul’da ise yaklaşık 1605 kişi taşımaktadır. Zühre isminin Turkiye’de ki sıralaması ise 1114’tür. Ayrıca bu ismin son yıldaki artışı yaklaşık 111’dir.

Zühre isminin analizi konusuna gelince, bu isimdeki kişiler iradesi güçlü kimselerdir. Ayrıca olumlu bir hedefe odaklanan bu kişiler, motive edicidir. Yaygın olarak bulunmayan bu ismin analiz durumunda bu kişiler, detaycı değillerdir. Genellikle sonuç odaklı olan bu kişiler, oldukça azimlidir. Aynı zamanda bencillik ve inatçılığında ön planda olduğu bu kimseler, çok çıkarcıdır.

Bir kız ismi olan Zühre, farklı anlamları çağrıştırmakta ve beyaz renkte manâsına gelmektedir. Bu ismi taşıyan kişilerin olumlu özelliklerine bakacak olursak, kararlı ve azimli özellikleri ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte kendine güveni tam olan, rekabetten kaçmayan kişilerdir. Ayrıca bu kimseler, hızlı öğrenen ve amacına ulaşmak isteyen kişi özellikleri de taşır.

Kız bebeklerine verilen Zühre ismi, oldukça eşsizdir ve anlamı çok güzeldir. Ayrıca olumlu ve olumsuz özellikleri de bulunan bu isimdeki kişiler, oldukça karamsardır. Olumsuz özellikleri arasında ayrıca çabuk değişen fikirleri de ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte bu isimdeki kimseler, kırılgan ve zora gelemeyen yapıya da sahiptirler.

Zühre ismindeki kişilerin çabuk inanan özellikleri de vardır ve bu oldukça olumsuzdur. Son derece eşsiz bir isim olan Zühre adındaki kişiler, ayrıca fiziksel olarak da farklıdır. Bu ismi taşıyan kişilerde görülen özelliklerden biri ise atletik olmalarıdır. Bununla birlikte bu kişilerde geniş omuz ve güçlü yüz hatları bulunmaktadır.

Arapça isimler arasında oldukça özel bir yeri olan Zühre ismi çok özeldir ve kız çocuklarına verilir. Oldukça farklı bir isim olan Zühre isminin kişilik analizi durumuna bakınca bu kişilerde liderlik ön plandadır. Bununla birlikte bu isimdeki kişiler canlı ve pozitiftir.

Harf analizi de isimlerde büyük önem taşır ve detaylıca bakılması gereken bir ayrıntıdır. Zühre isminin harf analizi de vardır ve anlamları oldukça farklıdır. Z: Bilimsel açıdan okumayı seven kişiyi çağrıştırır. Ü: Engellerle mücadele eden kişiyi çağrıştırır. H: sakin ve durağan anlamına gelir. R: Tereddütlü kişi anlamına gelir. E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden kişiyi çağrıştırır.

Zühre ismine benzer adlarda vardır ve bunlarda oldukça özeldir. Zühre ismine benzer isimler arasında ise Zühal ve Zühra’dır. Bununla birlikte Zümre ve Zekiye’de Zühre ismine benzerdir.

Bazı isimler, sakıncalı ve kötü durumları çağrıştırır ve bu konuda araştırma yapılması mühimdir. Zühre ismi caiz mi? Sorusuna gelince bu isim, sakıncalı olmayan adlar listesindedir.

Çoğu isim yaygın olarak kullanılmaktadır ve bazıları ünlü kişilerde bile vardır. Zühre ismine sahip olan ünlüler ise yoktur.

zuhre-isminin-anlami-86628
Zühre İsminin Anlamı

Zühre isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Beyaz Renkte, Ağaçsız Dağ Tepesi
  • 2 – Yarın / Gelecek Zaman/ Mecazi Anlamda Kıyamet Günü
  • 3 – Venüs Gezegeni.
  • 4 – Çulpan, Çoban yıldızı, Venüs.
  • 5 – Çiçek açan.
  • 6 – Hz. Fatıma’nın lakaplarından biridir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zühre ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zühre ismini kullanan 9.574 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zühre ismini kullanan 1.605 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zühre ismini kullanan 326 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zühre ismini kullanan 737 kişi bulunmaktadır.

Zühre isminin Türkiye sıralaması

Zühre en çok kullanılan 1114. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 542. isimdir.

Zühre ismini kullananların sayısı, son bir yılda 111 kişi artmıştır.

Zühre isminin Harf Analizi

Kişiye Zühre ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Zühre İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zühre ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zühre isminin anlamını gözden geçirin!

Zühre İsminin Numerolojisi

Zühre isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
Ü: yirmi altı
H: on
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 92

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap