Zorunlu DASK Sigortası Yaptırmak

Zorunlu DASK sigortası yaptırmak için belirli adımları izlemeniz gerekir. Bunun avantajlarından yararlanmanız, deprem sonrası için oldukça önemlidir. Deprem sigortası beyannameye dayalı zorunlu sigortalardan biridir. Evinizi deprem sonrası oluşabilecek maddi hasar ve hasarlardan koruyabilirsiniz.

 Depremin yıkıcı etkilerinden sonra bu sigorta kişilerin en azından maddi sıkıntılara düşmeyi önleyebilir. Zorunlu deprem sigortası, DASK tarafından belirlenen hesaplama standartlarına göre her sigorta şirketi tarafından aynı şekilde sigortalanır. Henüz zorunlu deprem sigortası yaptırmadıysanız, lütfen ihmal etmeyin. Deprem sigortası yaptırmak bir sorumluluk ve zorunluluk olarak görülmelidir.

DASK Sigortası almanız, internet ortamında oldukça basittir. Bu işlem çok fazla vaktinizi almayacaktır. DASK sigortalı bir binada deprem sonrasında herhangi bir hasar meydana gelmesi durumunda hasar bedeli tapu bilgilerine göre ödenecektir. Bu nedenle DASK sigorta başvurusunda istenen belgelerin doğru bir şekilde beyan edilmesi çok önemlidir.

Ödeyeceğiniz prim, beyan ettiğiniz bilgilere göre belirlenecektir. Ayrıca ödenecek deprem sigortası primi de yüksek riskli bölgede mi yoksa düşük riskli bölgede mi yaşadığınızı etkileyecektir. Eksik veya yanlış bilgilerden kaynaklanabilecek ekonomik zararlar sigortalı tarafından karşılanır. DASK sigorta fiyatları tüm sigorta şirketlerinde aynı fiyatlandırılır.

DASK sigortası, araştırma yapılmadan kolayca tamamlanabilen bir sigortadır. Deprem sonrası oluşabilecek maddi kayıpları en aza indirmek için DASK sigortası yaptırmalısınız. Dilerseniz internet ortamında online olarak DASK sigorta işleminizi sadece birkaç dakika içerisinde en kısa sürede yapabilirsiniz.

Neden Zorunlu DASK Sigortası Yaptırmalıyım?

Neden Zorunlu DASK Sigortası Yaptırmalıyım?

Bir deprem her an meydana gelebilecek bir doğal afet olduğu için göz ardı edilmemelidir. DASK deprem sigortası yaptırmayı denememiş olan kişiler, mümkün olan durumlarda, yasal çerçeve dahilinde olası hasar taleplerini karşılayamazlar. Zorunlu deprem sigortasına katılmayanlar, devletin sağladığı konut kredisi, konut yardımı ve deprem sonrası yardımlardan yararlanamaz.

Başka İçerik:  Deprem Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Deprem sigortasının önemi, sağladığı avantajlar nedeniyle öne çıkmaktadır. Evinizi depremlerden koruyun ve olumsuz etkiler yaşamadan önleminizi alın. Tüm hizmetleri size sunmak ve zorunlu deprem sigortası yaptırmak için online siteleri basit ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

DASK sigortası profesyonel sigorta danışmanları aracılığıyla ihtiyaçlarınızı değerlendirecek ve size en uygun sigorta çözümlerini sunacaktır. Online formu doldurarak pratik teklifler almanız oldukça basittir. DASK sigortası yaptırarak evinizi veya binanızı depremden koruyabilir, ihtiyacınız olan sigorta hizmetlerini hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

DASK Sigorta Kapsamı Nedir?

DASK Sigorta Kapsamı Nedir?

DASK sigortası kapsamı nedir sorusu birçok kişi tarafından araştırılır. Deprem sigortası ile gayrimenkuller korunmakta ve deprem sonrasında oluşabilecek maddi kayıplar minimuma indirilmektedir. Zorunlu deprem sigortasının kapsadığı durumlar; depremler, deprem sonrası yangınlar ve depremlere bağlı olarak meydana gelebilecek patlamalardır. Yukarıdaki durumlardan herhangi birinde ister tamamen hasarlı ister kısmen hasarlı olsun, sigorta kapsamında kabul edilir.

 DASK Deprem Sigortası‘nda ayrıca elektrik ve su abonelik bedellerinin satın alınması zorunludur. İnternetteki DASK sigorta işlemi ile evinizi depremlerden kolayca koruyabilirsiniz. Zorunlu deprem sigortası olmayan konutlar için arsa kira kaydı gibi birçok işlem yapılamamaktadır. DASK politikası bir yıllık olarak belirlenmiştir ve her yıl güncellenmesi gerekir.

DASK Sigortasının Avantajları Nelerdir?

DASK Sigortasının Avantajları Nelerdir?

DASK Sigortası yaptırmanın birçok avantajı bulunur. Bu avantajlardan ziyade, bunun bir sorumluluk olduğunun bilincinde de olmalısınız. Depremden kaynaklanan büyük bir kayıp durumunda bütçenizi korumak istiyorsanız DASK sigortası yaptırmak işinizi kolaylaştıracaktır. Konut sigortası yaptırmayı düşünenlerin öncelikle zorunlu deprem sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Evinizi yangın, sel, fırtına, hırsızlık gibi deprem sigortasının kapsamadığı olumsuz etkilerden korumak için konut sigortası kullanabilirsiniz. Aile sigortasının ana teminatına ihtiyaçlarınıza göre ek teminatlar ekleyerek hizmet kapsamını belirleyebilirsiniz. DASK poliçesi için tapu kaydı yapılması gerekmektedir. Ancak, bağımsız mülkiyeti bulunmayan kişiler için sigorta, sigortalının beyanı esas alınarak ve üzerinde bulunduğu arsanın tapusu dikkate alınarak yapılabilir.

Başka İçerik:  DASK Adres Kodu Sorgulama

DASK Sigortası Nasıl Alınır?

DASK sigortası nasıl alınır sorusunun cevabı asıl olarak çok basittir. DASK’ı hızlı bir şekilde internet ortamında da kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvuru yapılırken; kimlik ve iletişim bilgileri, sigortalının ikamet adresi, arsa kira bilgileri, bina yapım ve yapım şekli, kat sayısı, hasar, toplam yüzölçümü ve konutun kullanımı ve diğer konut ihtiyaçları bilgileri yer almalıdır.

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Gerekli Olan Bilgiler Nelerdir?

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Gerekli Olan Bilgiler Nelerdir?

Zorunlu deprem sigortası yaptırmak için belirli bilgilere ihtiyaç duyulur. Online ortamdan yapıldığı zaman bu bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekir. DASK Sigortası, kendi geleceğimizi korumanın yanı sıra, deprem anında ülkemizin tazminat hizmetlerinin de teminatıdır. Bu nedenle, hepimiz için bir sosyal sorumluluk olarak görülmelidir. Zorunlu deprem sigortası başvurusu için gerekli malzeme ve belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Sigortalı Bilgileri

İsim, Adres, Telefon, T.C. kimlik numarası, Vergi numarası (bu bilgi tüzel kişiler için geçerlidir)

  • Sigortalı bina bilgileri

Tam adres, Arazi kiralama bilgileri, Yapım yılı, Hasarlı durum, Mimari tarz, Toplam kat sayısıdır.

  • Yaşadığınız yer (daire):

Toplam alan (m2), Kullanım bilgileridir.

Zorunlu deprem sigortasının tamamen beyana dayalı olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca yanlış beyanlardan kaynaklanan ekonomik kayıplardan sigortalı kişi sorumlu olup, sigortalı tarafından karşılanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap