Zorba İsminin Anlamı

Zorba

Zorba adını çocukları için düşünen ebeveynler internet üzerinden araştırma yapıyor. Zorba ismi ne anlama geliyor. Zorba TDK’deki anlamı nedir? Ebeveynler zorba kelimesinin anlamı, kökeni ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgileri merak ediyor. Zorba kelimesi günlük hayatta sürekli kullanılan kelimeler arasındadır. Zorba, Farsça dilinden Türkçe’mize geçmiştir. Zorba isminin TDK sözlüğündeki anlamı gücüne güvenerek hareket eden, despot ve diktatör kişilerdir.

Zorba isminin anlamı nedir? Zorba kelimesi dilimizde kuvvet gösterisi yapan ve ağırlık kaldıran sporcu anlamına gelir. Zorba ismi caiz mi? Zorba isminin Kur’an’da geçiyor mu? Zorba ismi Kuran’da geçmemektedir. Zorba ismi son zamanlarda kız çocukları için en çok beğeni toplayan isimler arasında girmiştir. Zorba hem isim hem de sözlük anlamı olarak ortak şekilde değerlendiriliyor. Zorba ismine sahip olan ünlüler kimlerdir? Günümüzde zorba ismine sahip bir ünlü bulunmamaktadır.

Zorba isminin harf analizi nasıldır? Zorba isminin harf analizini yaptığımız zaman şu anlamları söyleyebiliriz.

Z: Okumayı seven kişilerdir.

O: Gizli olmayı sever.

R: Tereddütlü insanlardır.

B: Önsezileri kuvvetlidir.

A: Atılgan ve enerjik kişilerdir.

Zorba isminde bulunan harflerin sıra numaralarının toplamı, numeroloji sayısını verir. Numeroloji toplamı bu ismin 71’dir. Zorba ismine benzer isimler nelerdir? Zorba isminde beş harf bulunur. Zorba ismine cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın adlar;

Zory,

Zorah,

Zoria,

Zorya,

Zorada

Zorba isminin kişilik analizi nasıldır? Planlı bir şekilde hareket ederler. Düzenli ve titiz bir insan olduklarını gösteriyor. Hayatının her alanında planlı bir şekilde hareket etmek ister. Hedeflerine ulaşırken planları üzerinden yola çıkar. Belirsizlikten asla hoşlanmaz. İş hayatı olduğu kadar özel yaşamında da programına sadık kalıyor. Bu huyları sıkıcı olmalarına neden olabiliyor. Sürprizlerden hoşlanmayan bu kişiler her zaman ileriyi görmek istiyor. Karışıklıktan asla hoşlanmayan bu kişiler karşı cinsle olan ilişkilerinde bile planlı bir şekilde hareket eder.

Şüpheci, kinci yapısı ve gizli hareket etmesi onları gizemli hale getirir. Bu insanlar birçok şeyini gizlemek arzusu peşindedir. Dostlarına bile her şeyi asla açıklamazlar. Sezgileri kuvvetli insanlardır. Bu insanlar genelde doğru karar verirler. Hayatlarında her zaman idealleri, zorlukları ve mücadeleyi görebilirsiniz. Yenilgiyi asla kabullenmeyen bu kişiler kazanmak için her şeyi yapabilir. Bu nedenle gizli düşmanlarının da artmasına neden olmaktadır. Bu insanlar sabırlarıyla öne çıkıyor. Doğru karar vermeleri her zaman başarılı olmalarını sağlıyor. Dostlarına değer veren bu kişiler planlarından asla taviz vermemektedir.

Bu insanları kimseye açamayacağı sırları bulunur. Bu sırları ne yaparsanız yapın asla öğrenemezsiniz. Ağzı sıkı ve sırlarını açıklamayan bu kişiler hayal dünyasıyla da öne çıkıyor. Çok yönlü olması farklı düşüncüleri de düşünmesine neden oluyor. Birçok konuya ilgi duyan bu insanlar gelişmiş hafızaları ile biliniyor Zorba ismine sahip kişiler gördüğünü, okuduğunu, öğrendiğini asla unutmamaktadır. Geniş bir kültüre sahip olması her konuda bilgisi olduğunu anlamına gelir. Bencil kişiler değildir. Herkesi seven ve yardımlaşan kişilerdir. Kendilerine yaklaşanlara olumlu bir şekilde yanıt verecektir. Ayrıca bu insanlar gördükleri kötülükleri de asla unutmamaktadır. Çevresindeki insanları özenle seçerler. Hazırcevap yapısıyla tanınır. Sevgi konusunda oldukça cömerttir. Aradıkları aşkı biraz zor bulabilir. Bu insanlar maceradan maceraya atılabilir.  Zorba ismini taşıyanlar sevdikleri insanlar uyumunu öğrenebilir. Kader sayısını bulduktan sonra isim uyumu analizi ile tüm cevapları alabilirsiniz. Farklı anlamları taşıması nedeniyle ebeveynler çocuklarına bu ismi kullanmak istiyor. Dini olarak herhangi bir sakıncası bulunmayan bu ismi çocuklarınızda güvenle tercih edebilirsiniz.

zorba-isminin-anlami-10902
Zorba İsminin Anlamı

Zorba isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Her gün yaşıyor.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zorba ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zorba ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Zorba ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Zorba ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Zorba ismini kullanan bulunmamaktadır.

Zorba isminin Türkiye sıralaması

Zorba en çok kullanılan 29481. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 22044. isimdir.

Zorba isminin Harf Analizi

Kişiye Zorba ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Zorba İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zorba ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zorba isminin anlamını gözden geçirin!

Zorba İsminin Numerolojisi

Zorba isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
O: on sekiz
R: yirmi bir
B: iki
A: bir
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap