Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama Taşıt kredilerinde son dönemde artan kampanyaları insanların daha düşük faizler ile araba sahibi olmasını sağlıyor. Bu aşamada Ziraat Katılım Bankası insanlar için düşük faizler ile taşıt kredisi veriyor. Sizde bu tür düşük faizler ile araba sahibi olabilirsiniz.  Ziraat katılım 0. 49 taşıt kredisi hesaplama  araçları ile hangi arabayı aylık olarak ne kadarlık ödeme ile satın alabileceğinizi görebilirsiniz.

Araç satın alırken gerek sıfır araçlar için gerekse de ikinci el araçlar için uygulanan bu düşük faizler yerli üretim araçlar için geçerlidir. Eğer alacağınız araç ithal ise bu imkânlardan yararlanamıyorsunuz. Bu aşamada 0.49 0.69 ve 0.82 faiz oranları geçerli.  Arabanın modelini sıfır ya da ikinci el olup olmamasına bağlı olarak faiz oranları değişiyor.

Ziraat katılım alacağınız arabanın modeline göre 0.49 ya da 0.69 faiz oranlarını sıfır arabalarda uyguluyor. Eğer alacağınız araba yerli üretim ise ve 0.82 faiz ile hesaplanacak ise farklı bir tablo karşımıza çıkıyor.

Ziraat Katılım Kampanyası’ndan Kimler Yararlanabilir?

Araba sahibi olmak isteyen ve yeterli kredi puanı bulunan herkes bu kampanyadan yararlanabilir. Bu aşamada hangi arabayı alacağınıza karar vermeniz gerekir. Alacağınız arabanın modeline bağlı olarak 0.49 ya da  0.69 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.  Bunun dışında gelir durumunuz ve kredi sicil puanınız kredi çekilmekte önemlidir.

Son zamanlarda insanların Ziraat katılım ile kolay bir şekilde faizsiz olarak araba sahibi olmasını temin eden bu kampanya ilgi  çekiyor.  Ziraat katılım 0.69 taşıt kredisi hesaplama araçlarını kullanarak aylık ödemelerinizi görebilirsiniz. Bu kampanyada bazı şartlar bulunuyor.

Örneğin alacağınız aracın en fazla yüzde 70’lik kısmını banka ödüyor. Örneğin 100.000 TL’lik bir araba alacaksanız bunun 30.000 TL’sini sizin ödemeniz gerekiyor. Bu nedenle gerekli miktarı karşılamanız şarttır. Aynı zamanda araba ikinci el ise en fazla 7 yaşa kadar kredi kullanılabiliyor. 2022 yılında krediye başvurduğunu düşündüğümüzde  en fazla 2013 model araçları satın alabilirsiniz. Arabanın pert ya da hasarlı olmaması yine kredi çekerken önemli.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kampanyası Başvuru Belgeleri

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kampanyası Başvuru Belgeleri

Ziraat katılım bu kampanyasından yararlanmak istiyorsanız bazı belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Örneğin alacağınız arabanın galeriden temin edilen faturası bunlardan birisi. Bunun dışında gelir belgenizi bankaya bildirmeniz açısından bordro ya da diğer belgeler gereklidir. Söz konusu belgeleri temin ederek kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Eğer ikinci el araba alacaksanız  ziraat katılım 0.82 taşıt kredisi hesaplama yaparak aylık ödemelerinizi görebilirsiniz. Her başvuru olumlu sonuçlanmıyor. Kredi puanınız yeterli değilse bankalar başvurunuzu reddediyor. Bu nedenle kredi puanınızı yüksek düzeyde tutmak sizlere avantaj sağlar. Diğer ödemelerini zamanında yapma kredi kartı ödemelerinizi asgari tutarın üzerinde yapma gibi yöntemler ile kredi puanınızı yükseltebilirsiniz.

Kredi notları 0 ile 1900 puan arasında değişir. 1200 puanlar üzerindeki kişiler genellikle kredi başvurularında olumlu sonuçlar alırlar. Eğer kredi puanınız yeterli değil ise ipotekli olarak araç satın alma imkânı da vardır. Ayrıca banka gerekli gördüğü durumlarda sizden kefil isteyebilir. Gelir durumunuz yeterli değil ise ekstra gelirlerinizi ispat etmeniz ve bunu bankaya bildirmeniz gerekir.

 Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kampanyası Başvurular Nereden Yapılıyor?

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kampanyası Başvurular Nereden Yapılıyor?

Kredi başvurusu için şubeye gitmeniz gerekiyor. Henüz internet bankacılığı ya da mobil şubeden başvuru alınmıyor. Ziraat katılım bankası faizsiz kredi fırsatları sunarak insanları destekliyor.  Ziraat katılım taşıt kredisi başvurusu ilerleyen aşamalarda internet yoluyla ile olabilir. Fakat şu aşamada bizzat bankaya gidip başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ülkemizde kurulan katılım bankaları insanların faizsiz finansman desteği sağlanmasının mümkün kılıyor.

Başvuru aşamasında söz konusu belgeleri eksiksiz olarak getirmeniz önemlidir. Bunun yanı sıra aylık ne kadar ödeme yapacağınızı tespit etmek ve ne kadar faiz ödeyeceğinizi görebilmek için bankaya gitmenize gerek yoktur. Çeşitli internet siteleri ödemelerinizi vade sayısını ve faiz oranlarını sizleri göstererek planlı bir şekilde kredi çekmenize yardımcı olur. Bu nedenle şubeye gitmeden de ödemelerinizi hesaplayabilir ona göre bir kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu kampanyadan yararlanabilmek için en fazla 1 araç alabiliyorsunuz. Yerli üretim olmak şartı ile ticari araçları binek araçlar motosikletler bu kampanya dâhilinde insanların hizmetine sunuluyor. Sizde yerli firmalardan bu ürünleri temin edebilirsiniz. Bu aşamadan galerilerden aldığınız  fatura belgesi ile sıfır araçlar için düzenlenen kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci el araç alacaklar için de kampanyanın şartları oldukça cazip. Ödemeler konusunda 48 aya varan vadeler söz konusu. Bazen kampanya detaylarında ise 60 aya kadar vadeler uzatılabiliyor. 

Hangi Araçlar Kampanya Dâhilinde

Ziraat katılım taşıt kampanyası dâhilinde yerli üretim araçlar söz konusu. Hyundai, Fiat, Honda  başta olmak üzere birçok yerli üretim yapan firma bulunduğu için bu firmaların ürünlerini kampanya dâhilinde satın alabilirsiniz. Bu araçlar binek araç olmakla birlikte ticari araçlar için de aynı kampanya geçerlidir.

Sıfır araç alacaklar için arabanın marka ve modeline bağlı olarak 0.49 ve 0.69 faiz oranları uygulanıyor. Eğer ikinci el bir araba alacaksanız 0.82 faiz oranlarından yararlanıyorsunuz. Sadece binek ve ticari araçlar değil aynı zamanda yerli üretim  motosiklet satın almak için de bu imkânlardan yararlanabilirsiniz. Ülkemizde üretimi yapmak şartı ile motosiklet firmalarından düşük faizler ile araç satın alabilirsiniz.

Ziraat katılım taşıt kredisi hesaplama ile gerek binek araçlar gerek ticari araçlar hakkında aynı ödemelerinizi kolay bir şekilde saklayabilirsiniz.  Ülkemizde bu aşamada ön plana çıkan  bir katılım firması olan Ziraat katılım kolay bir şekilde araba sahibi olmanızı temin ediyor. Siz de bu tür imkânlardan yararlanmak için Ziraat katılım şubelerine uğrayabilirsiniz. Arabaların marka ve modelleri ile ilgili daha detaylı bilgileri şubelerden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap