Ziraat Bankası Pos Komisyon Oranları 2022

ziraat-bankasi-pos-komisyon-oranlari-2021-38821

Ziraat Bankası Pos Komisyon Oranları 2022 Her sene olduğu gibi Ziraat Bankası sabit ücretli pos 2022 ücretleri belirlenmiş ve banka tarafından ilan edilmiştir. Buna istinaden kişilerin Ziraat Bankası pos komisyon oranları 2022  yılında yapacakları ödeme çekimlerinde belirli tutar aralıkları netleşmiştir. Aynı zamanda firma sahipleri sabit bir ücret ödemeleri için pos cihazı kullanabilir. Firmaların ziraat bank pos komisyon oranları 2022 için sabit ücretli pos kullanımlarında aylık yapacağınız toplam çekim tutarı vardır. Buna bağlı olarak kişiler tutarlarda banka tarafından belirlenen aralığa uygun olarak   ücret öder. Bu oranlar da limit 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişir.  

Buna istinaden Ziraat Bankası Sabit Ücretli Pos Komisyon Oranları 2022 Tek Çekim de aylık pos çekim tutarı ve ziraat pos komisyonları şeklinde hesaplanır.  Örneğin Ziraat pos komisyon oranları için Aylık POS Çekim Tutarı (TL) şeklinde 1.000 TL olan ücret de Ziraat Pos Komisyonu 2022 % 15 olacaktır. Ziraat Bankası Sabit Ücretli POS Komisyon Oranları 2022 Taksitli Çekimlerde ise alt sınır olarak aylık 1.000 TL çekimde uygulanacak pos komisyonu %39 şeklindedir.

Ziraat Bankası pos oranları 2022 için bankalar aylık Pos çekim tutarını üst limit olarak uygular. Buna 2.000 TL de komisyon tutarı 31 TL’dir.  Bankanın sabit ücret pos komisyonundan üst sınır 50.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bununla birlikte Mail Order pos, Sanal Pos, Başak Pos, Döviz Pos ve Tele Order pos türlerinde işlem uygulanmaz.

Ziraat Bankası Pos Oranları 2022 nelerdir, Neye Göre Belirlenir?

Ziraat bankası pos oranları şu şekildedir. Bu oranlar Kullanılacak Pos Türüne göre değişir. Sadece Banka Kartları İle Çekim Yapan Poslar da  %0,79 faiz uygulanır. Sadece Kredi Kartları İle Çekim Yapan Poslar da  %1,32 faiz geçerlidir. Hem Banka Kartı, Hem de Kredi Kartı İle Çekim Yapan Poslar da  %1,25 faiz gerçekleşir. Bankada müşteriler  yalnızca banka kartı   ile ödeme yaparsa   banka kartı ile   pos cihazından işlem yapabilir.

İşyerleri için pos cihazında ziraat bankası pos kesintisi 2022   oranı %0,79 şeklindedir. Fakat sadece kredi kartı ile ödeme yapılırsa oran %1,32 pos komisyon oranı şeklinde olur. Bazı işletmeler de banka kartları ve kredi kartlarından ödemeleri için ilave bir cihaz vardır.  Bu pos cihazlarında pos kesinti oranı ise %1,25 şeklindedir.

Ziraat Bankası Pos Cihazı Başvurusu Nasıl Gerçekleşir, İşlemler Nelerdir?

Ziraat Bankası Pos Cihazı Başvurusu Nasıl Gerçekleşir, İşlemler Nelerdir?

Ziraat Bankası pos cihazı başvurusunda özellikle hesabı olan kişiler daha kolay şubeye giderek başvuru yapar. Aynı zaman da Ziraat Bankası pos başvurusunda bankanın müşteri temsilcisine ulaşarak telefon veya yüz yüze başvuru gerçekleşebilir. Buna istinaden firmalar Ziraat pos başvurusunda 0850 202 35 00 numaralı pos destek hattına ulaşabilir. Ayrıca Ziraatbank.com.tr web adresinden pos başvurusu gerçekleşir. Bunun için Ziraat Bankası web sitesinden Üye İş Yeri ve Pos Hizmetleri kısmından Ziraat pos başvurusunda istenen evraklara ulaşılabiliniz.

POS Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pos başvurusu için gerekli evraklar Ziraat şahıs firmaları için ayrı belirlenir. Aynı zamanda  ziraat bankası pos başvurusu 2022 adına sermaye şirketleri için ayrı evraklar talep edilir. Şahıs firması için istenen evraklardan ilki T.C kimlik kartı veya nüfus cüzdanıdır. Sonrasında noterden alınmış imza beyannamesi vergi levhası talep edilecektir. Şirketlere ait faaliyet ya da oda kayıt belgesi ibraz edilmelidir. Tüzel müşterilerden alınacak belgeler vergi levhası noter imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve oda kayıt belgesi ve faaliyet belgesidir. Bu belgelere ek olarak POS üye işyeri sözleşmesi, pos istek ve bildirim formu, hesap açılış evrakları, ücret ve bilgilendirme formu gibi evraklar talep edilebilir.

Ziraat Bankası POS Destek Hattı İçeriği Ve Avantajları Nelerdir?

Ziraat Bankası POS Destek Hattı İçeriği Ve Avantajları Nelerdir?

Firmalar pos cihazları için ziraat bankası pos destek hattı servisine ulaşabilir. Bunun  için 0850 202 35 00 numaralı telefondan işlem sağlarlar. Aynı zamanda Ziraat Bankası pos arıza destek hattı ile firmalar arıza bildirimi yapabilir. Firmaların pos cihazı ve ödemeler ile ilgili sorunların da uzaktan yardım ile destek sağlanır.

Uzaktan pos destek dışında teknik personeller ile de adrese yönlendirilme ve sorun çözme avantajı vardır.  Bununla birlikte Ziraat Bankası pos destek hattından pos cihazı kurulumu, kullanımı,  arıza tespiti gibi bilgi ve yardımlar da  alınabilir. Tüm firma müşterileri için bankanın Pos destek hattı,   7/24 kesintisiz hizmet sağlar.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol