Ziraat Bankası 0.64 Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 0.64 Konut Kredisi Hesaplama genellikle sıfır daireler için hesaplamada kullanılan kredi oranıdır. Buna istinaden banka sıfır daire kredi tutarına 0.64 oranını ve taksit sayısına bağlı olarak kredi miktarı belirler. Devlet bankası olan Ziraat bankası uygun koşulları ile birlikte   konut kredisi oranlarına sahiptir.

Konut kredisi taleplerine talepler de bu oranlara ve ödeme seçeneklerine göre oluşur. Genellikle başvurular bankanın şubesinden gerçekleşiyor. Ziraat Bankası 0.64 konut kredisi hesaplama kredi kullanmak isteyenler içinde başvuruya dair şartlar ve esaslar bulunur.

Ziraat Bankası 0.64 Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası 0.64 konut kredisi başvurusu sadece şube tarafından yapılabilir. Daha güvenli ve net sonuçlanacak başvurular için internet ve mobil bankacılığı kullanılmıyor. Bunun nedeni birçok kişinin ev sahibi olmak adına konut başvurusu yapmasıdır. Kredi başvuruları yoğun olduğu için şubelerden başvuru yapmak daha güvenli ve net sonuçlar getirir.

Kredi başvurusunda şubeler de kişilerin talep ettikleri tutarlara göre planlamalar yapılır. Aynı zamanda taksit sayıları ve geri ödeme tutarları belirlenir. Sonrasında başvuru için evraklar talep edilir. Evrakların temininden sonra başvuru yapılarak olumlu ya da olumsuz sonuçlara göre yol izlenir. Olumlu sonuçlanan konut kredisinden sonra 0.64 oranına göre işlemler ve ödeme planları netleşir.

0.64 Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

0.64 Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Özellikle ev almak isteyen kişiler sıfır daire ve konut sahibi olmak isterler. Buna bağlı olarak Ziraat Bankası 0.64 konut kredisi başvurusu sıfır daireler için en uygun kredi oranı oluyor. Her banka da olduğu gibi Ziraat bankasında da kişileri kredi alması için gerekli evraklar vardır. Bu evraklar özel veya kamu bankalarında olduğu gibi aynı ve kişiye özel bilgiler içeren evraklardır. Ayrıca kredi almak isteyen kişilerin satın almak ve kredi kullanmak istedikleri konutun tapu fotokopisi gereklidir.

Bu belge özellikle konut kredisi başvurusunda gerekli olan ve kredinin alınmasını sağlayan belgedir. Kişiler talep ettikleri kredi tutarlarında ayrıca meslek veya diğer gelir belgelerini kanıtlamak zorundadır. Buna istinaden diğer taşınmaz, araç ve gayrimenkullere ait gelir belgeleri de bankaya ibraz edilmelidir.

Aynı zamanda tüm taşınmaz ve menkullere ait gelir belgelerini resmi ve tapu kurumlarına ait imzalı ve kaşeli nüshasını başvuru sırasında ibraz edilmelidir. Diğer bankaların kredi başvurularında ki gibi banka, ekstra belge talebinde de bulunabilir. Genellikle kişinin mesleğine ve sahip olduğu gelirlere göre belgeler değişebiliyor. Ziraat Bankası 0.64 ev kredisi için   belgeler de şirket sahipleri veya ortaklarında mizan, vergi beyannamesi, sigortalı çalışan hizmet dökümü   evraklarını temin etmelidir.

Ziraat 0.64 Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat 0.64 Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 0.64 konut kredisi hesaplama da en önemli konu sıfır daire için kredi talep edilmesidir.  Konut kredi alımında sıfır daire için talep sürecinde   ev almak olmayan kişiler özellikle Ziraat 0.64 konut kredisi hesaplaması yaparlar. Buna bağlı taksit ve faiz oranlarına göre geri ödenecek tutarları belirlerler. Sonrasında kredi hesaplamaları ile talep gerçekleşir.

Kredi hesaplanmasında ilk önce kredi tutarı belirlenir. Bu tutar kredi kullanılacak sıfır dairenin tutarına göre hesaplanır.  Bu tutar Ziraat konut kredisi miktarıdır. Sonrasında hesaplama konut kredi faiz oranına göre ve taksit sayısına bağlı olarak taksit tutarı belirlenir. Tüm hesaplamalar sonucunda toplam geri ödeme tutarı şekillenir. Bu hesaplamalar talep edilen kredi tutarına göre değişiyor.

Ziraat Bankası 0.64 Konut Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 0.64 Konut Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 0.64 konut kredisi kullanabilmek için öncelikle kredi tutarının net bir şekilde sıfır daire ücretine uygun olarak belirlenmesi gerekir. Kredi tutarları özellikle Türkiye içerisinde illere göre değişir. Bu değişim illerden alınacak konutlarda kullanılabilecek maksimum kredi oranlarına göre belirlenir. Ziraat Bankası 0.64 konut kredisi şartları için 0,64 oranında kredi kullanmak için zorunlu olan sıfır daireler özellikle müteahhitten veya inşaat şirketinden yeni yapılmış ve kullanılmamış daire olmasıdır. Daireye bağlı olarak başvurusu sonrasında ekspertiz   evin krediye uygunluğu için inceleme sonucunda onay verir.

Ziraat 0.64 konut kredisi için ayrıca 1 yıl ödemesiz dönem seçeneğinde 12 ay ödeme yapmama hakkı vardır. Kredi taleplerinde bir diğer konu da kredi notudur. Buna istinaden kişiye ait, haciz ve icra durumu olmamalıdır.  Özellikle gelir düzeyinin önemli olmasında Ziraat 0.64 konut kredisi için   her ay taksit ödemelerinin düzeni olmasında önemlidir. Buna istinaden kredi taksitlerini karşılayacak derece de gelir veya düzenli maaş gereklidir.

1 Yorum

Şemsettin gönuldas  -  Haziran 16, 2023 / 12:04 am

Ev kredisi faiz oranları

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap