Zeyrek İsminin Anlamı

zeyrek-isminin-anlami-1819

Zeyrek İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Zeyrek isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Zeyrek  isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Zeyrek, açık, belirli anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Zeyrek isminin TDK’deki anlamı konusuna bakacağız. TDK’deki anlamı, eli uz, usta, akıllı, zeki anlamlarında kullanılmaktadır. Zeyrek ismi genel olarak erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Bu ismin kökeni ise Farsça’dır.

Zeyrek  isminin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. Zeyrek isminin kişilik analizi şu şekildedir; Zeyrek isimli insanlar çok kibar ve açık görüşlüdürler. Özgürlüklerini o kadar çok seviyorlar ki ilişkilerinin kısıtlanmasına asla tahammül edemiyorlar. İş hayatlarında oldukça hırslıdırlar ve rakiplerinden daha iyi olma mücadelesinden vazgeçmezler. Yaratıcı ve farklı fikirleri olduğunda hemen yapmak isterler, sabırsızdırlar. Ailede söz sahibidirler ve partnerlerine olumlu ya da olumsuz şeyler söylerler. Önemsedikleri şeyi kaybetmek en büyük zayıflıklarıdır ve bunun için sonuna kadar savaşırlar. Yolun  son şeridinde sürmeyi severler. Yolda bile  güneşli tarafı gölgeli tarafa tercih edecekler. Yüksek standarttadırlar ve lüksü severler. Sevgi dolu, şefkatli ve sağduyuludurlar. Sen bilge bir adamsın. Hızlı düşünmeyi ve fikirlerini hayata geçirmeyi severler. Aşkı yaşayan ender insanlardır. Aşk için yaşarlar ve aşk için ölürler. Olayın farklı yönlerini görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptirler. Objektiflikle yakından ilişkilidirler.

Zeyrek isminin kişilik analizini inceledikten sonra Zeyrek isminin harf analizini inceleyeceğiz. Zeyrek isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

Z: Okumayı seviyor ve güneşte yürüyüşe çıkmak onun için eğlenceli bir eğlence.

E: İçinde yaşadığın ruhsal dünya çok karmaşık. Ani bir patlama var. Onların hüznünü ve sevincini birlikte yaşayabilirsiniz. Onları rahatsız eden konular çok nadirdir. Sen İnsansın

Y: Her zaman geçmişin endişelerini yaşarlar ve geçmişte olanları asla unutmazlar. İntikamcı bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir.

R: Sert bir yapısı var ve karar vermede birçok zorluğu ve sorunu var. Tereddüt artık hayatının bir parçası.

E: İçinde yaşadığın ruhsal dünya çok karmaşık. Ani bir patlama var. Onların hüznünü ve sevincini birlikte yaşayabilirsiniz. Onları rahatsız eden konular çok nadirdir. Sen İnsansın

K: İş  ve aşk hayatında çok başarılılar. Tanınmış ve her zaman başarılı bir insan olarak tanınan, yaratıcı bir kişiliğe sahiptir.

Daha sonra Zeyrek ismine benzer isimler konusuna değineceğiz. Bu isimler, Zeynel, Zeycan, Zeynal, Zeyni, Beyrek, Zeynep, Zeyneb, Zeyno, Zeyd, Erek, Ürek, Zeyşan gibi benzer değişik isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin KuranKerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Zeyrek ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Zeyrek  ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Zeyrek isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son kısmında Zeyrek ismine sahip ünlüler var mı? bunu araştıracağız. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

Zeyrek isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Açık. Belirli, Fark edilen
  • 2 – İlgi Çekici.
  • 3 – Eli Uz, Usta.
  • 4 – Akıllı, zeki

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zeyrek ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zeyrek ismini kullanan 101 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zeyrek ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zeyrek ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zeyrek ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Zeyrek isminin Türkiye sıralaması

Zeyrek en çok kullanılan 6155. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3072. isimdir.

Zeyrek isminin Harf Analizi

Kişiye Zeyrek ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Zeyrek İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zeyrek ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zeyrek isminin anlamını gözden geçirin!

Zeyrek İsminin Numerolojisi

Zeyrek isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
E: altı
Y: yirmi sekiz
R: yirmi bir
E: altı
K: on dört
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap