Zeren İsminin Anlamı

Zeren İsmi

Zeren İsminin Anlamı Anne ve baba adayları çocuklarına en güzel anlamlı ve hoş söylenişli ismi vermek için oldukça kapsamlı bir araştırma içerisine gitmektedir. Bu araştırmayı gerçekleştiren anne ve baba adayları özellikle kız çocukları için isim arayışı içerisindeyse birbirinden farklı pek çok isim il karşılaşmaları mümkündür. Bu aşamada çocuğuna modern bir isim yerine geleneksel bir isim koymayı isteyen pek çok ebeveyn bulunmaktadır. Çocuğuna geleneksel bir isim koymayı isteyen ebeveynler  Zeren ismi ile karşılaşmaktadır

Zeren ismi ilk duyulduğunda kulağa garip gelen ancak gerek anlamı gerekse söyleniş şekli sebebiyle pek çok kişinin Zeren isminin anlamı nedir? Sorusuna sebep olmaktadır. Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Zeren isminin anlamları arasında ilk sırada anlayışlı, ikinci anlamı kavrayışlı, üçüncü anlamı zeki, dördüncü anlamı tövbe eden, beşinci anlamı günahlardan pişman olmak, altıncı anlamı ise kuzeyden esen rüzgar olarak bilinmektedir.

Türkçe kökenli isimler arasında yer alan Zeren ismi hakkında merak edilen bir diğer soru ise Zeren ismi Kuran içerisinde geçiyor mu? Sorusudur. Zeren ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen isimler arasında yer almaktadır. Ancak uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre Zeren ismi caiz isimlerden biridir ve çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Çocuğuna Zeren ismini vermek isteyen kişilerin araştırdığı bir diğer konu ise Türkiye’de Zeren isminde kaç kişi var? Sorusudur. Türkiye’de toplam 2641 kişi Zeren ismine sahiptir. Bu kişilerden 558 tanesi İstanbul’da, 225 tanesi Ankara’da, 161 tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır.

Genel bir değerlendirme yapıldığında ve isim istatistikleri incelendiğinde Zeren isminin Türkiye sıralaması da elde edilebilmektedir. Türkiye’de en çok tercih edilen isimler arasında Zeren ismi 1009 48. sırada yer almaktadır. Hem kız hem de erkek çocuklarında tercih edilebilen bu isim aynı zamanda en çok tercih edilen üniseks isimler arasında ise 122. sırada yer almaktadır. Son bir yıl içerisinde pek çok kişinin çocuğuna Zeren ismini vermesi ile birlikte bu ismin popüleritesi artmıştır.

Çocuklara isimler verilmeden önce isimlerin olumlu ve olumsuz yönleri göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuklara verilen isimler arasında yer alan Zeren isminin olumlu yönleri arasında insancıllık, özgürlükçülük, üretkenlik, sosyallik, yenilikçilik, mantıklılık, ekip çalışmasına yatkınlık, geleceğe yönelik çalışmalar, sağduyulu olup, entelektüellik, dışa dönük lük ve yardımseverlik yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Zeren isminin olumsuz özellikleri arasında ise kontrolcülük, otoriterlik, görev psikolojisi, duygularını aşırı kontrol altına alma, duygusallıktan uzak olma, çekingenlik ve diktatörlük özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle Zeren ismi çocuklara verilmeden önce hem olumlu hem de olumsuz özellikleri incelenmeli ve bu özellikler incelendikten sonra çocuklara bu ismin verilip verilmeyeceğine karar verilmelidir.

Bazı ebeveynler çocuklarına isim seçerken çocuklarının birbiriyle uyumu isimlere sahip olmasını istemektedir bu nedenle Zeren ismi ile uyumlu isim arayışı içerisine girildiği görülmektedir. Bizler de yazımızın bu kısmı da Zeren ismi ile uyumlu isimler listesinde yer veriyoruz.

Sizler bu listede yer alan isimlerden çocuğunuza verebilir ve uyumlu iki isme sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Listede yer alan tüm isimler hem caiz hem de anlamı güzel isimler arasında yer almaktadır. Bu nedenle listeden isim seçerken herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur. Güzel anlamlı ve hoş söylenişli bir isim arayış içerisindeyseniz ve bu ismin Zeren ismi ile uyumlu olmasını istiyorsanız bu listeden bir isim seçebilir ve çocuğunuza verebilirsiniz. Zamir, Zerrin, Zuhan, Zilşan, Zişan, Zahmet, Zahire, Zarife isimleri Zeren ismi ile uyumlu isimlerdir.

zeren-isminin-anlami-87609
Zeren İsminin Anlamı

Zeren isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Anlayışlı, Kavrayışlı, Zeki. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Anadolu’Nun Kimi Yerinde Kuzeyden, Kimi Yerinde De Kuzey Batıdan Esen Yel
  • 3 – Tövbe Eden, Günahlarından Pişman Olan.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Zeren ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zeren ismini kullanan 2.641 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zeren ismini kullanan 558 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zeren ismini kullanan 225 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zeren ismini kullanan 161 kişi bulunmaktadır.

Zeren isminin Türkiye sıralaması

Zeren en çok kullanılan 1948. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 122. isimdir.

Zeren ismini kullananların sayısı, son bir yılda 64 kişi artmıştır.

Zeren isminin Harf Analizi

Kişiye Zeren ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Zeren İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zeren ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zeren isminin anlamını gözden geçirin!

Zeren İsminin Numerolojisi

Zeren isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
E: altı
R: yirmi bir
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 79

“Zeren” ismiyle bilinen bazı ünlü kişiler şunlardır:

  1. Zeren Yılmaz: Türk oyuncu. “Adı Mutluluk” ve “Bir Zamanlar Çukurova” gibi dizilerde rol almıştır.
  2. Zeren Özkaya: Türk voleybolcu. Türkiye millî voleybol takımında forma giymektedir.
  3. Zeren Göktan: Türk futbolcu. Galatasaray ve Türkiye millî futbol takımında oynamıştır.
  4. Zeren Wilson: Amerikalı oyuncu. “Heroes” ve “The Big Bang Theory” gibi dizilerde rol almıştır.
  5. Zeren Earls: Türk-Amerikalı dansçı ve koreograf. Türkiye’de dans eğitmenliği yapmıştır.

Bu, “Zeren” adıyla bilinen bazı ünlülerin sadece birkaç örneğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap