Zerda İsminin Anlamı

zerda-isminin-anlami-43168

Zerda İsminin Anlamı

Bebek telaşı içinde olan ebeveynler birçok konuda araştırma yapıp hazırlık içinde olmak ile beraber özellikle çocuklarına koyacakları isim konusunda heyecanlıdırlar. Çocuklarının bir ömür boyu taşıyacakları isim ile ilgili pek çok araştırma yaparlar. İsmin ses tınısından analizine ve anlamına kadar uzanan araştırma içinde Zerda ismi ile ilgili olarak en sık “Zerda isimin anlamı nedir?” sorusu sorulmaktadır. Zerda ismi ile ilgili olarak anlamına analizine kadar birçok detayı yazımız içinde bulabilirsiniz.

Zerda ismi ile ilgili olarak merak edilenler arasında yer alan Zerda isminin anlamı sorusu öncesinde ismin kökeni ile ilgili bilgi sunarak ismin Farsça kökenli olduğu ifade edilebilir. Zerda ismi kız bebeklerine konulmak ile beraber altın gibi sarı ya da kayısı çiçeği gibi anlamalara sahiptir. Bunun ile beraber duru su ya da ak su anlamlarını da taşımaktadır.

Zerda ismi ile ilgili olarak ebeveynler tarafından merak edilen bir başka soru ise “Zerda ismi Kuran’da geçiyor mu?” şeklinde olmaktadır. Zerda ismi Farsça kökene sahip olmak ile beraber kutsal kitap içinde kullanılan bir isim değildir. Kuran-ı Kerim içinde kullanılmamak ile beraber çocuklara konulması uygun olmayan ya da caiz olmayan isim listesinde de Zerda ismi yer almamaktadır. Bu sebep ile çocuğunuza Zerda ismi koymanızda dinen bir sakınca yer almaz.

Zerda ismi ile hakkında bir diğer merak edilen konu ise ismin kullanım sıklığıdır. Zerda ismine sahip olan ülkemiz genelinde 4443 kişi bulunmaktadır. Ortalama bir sayı olmak ile beraber İstanbul ilimizde 626 kişi, İzmir ilimizde 164 kişi ve Ankara ilimizde ise 143 kişi Zerda ismini kullanmaktadır. Çocuk sık kullanılan isimler arasında yer almamak ile beraber nadir kullanılan isim kategorisinde de yer almaz. Türkiye sıralamasında Zerda ismi en sık kullanılan 1566 numaralı isim olmak ile beraber son birkaç yıl içinde ise kullanımı artan isimler arasında yer almaktadır.

Zerda isminin analizi de merak edilen bir diğer konudur. İradesi son derece güçlü olan Zerda ismine sahip olan kişiler amaçlarına ve hedeflerine odaklanma konusunda da başarılıdırlar. Kendine güvenen bir yapıya sahip olmak ile beraber detaylardan sıkılması ise karar alma aşamasında ya da hedefe varma aşamasında onlara sıkıntı yaratabilmektedir. Kolaylıkla olumsuz durumlardan etkilenebilen ve karamsarlığa kapılması ise değişken olmasına etki eder. Girişimci ruhu yüksek olmasının yanında hızlı öğrenme kabiliyeti olan, hareketli ve samimi insanlardır.

Zerda ismi ile ilgili olarak harf analizinde ise Z hafi okumayı ve öğrenmeyi seven kişilik sunarken E harfi ise zorluklar karşısından mücadele edebilme ve sıkıntılardan bir an önce kurtulmayı hedeflemede destek olur. Zerda isminde yer alan R harfi ise genel olarak bazı durumlar karşısında olmazsa ne olur, diye sorarak bazı hedefleri bırakabilmeyi çağrıştırır. D harfi kişiliğe üstüm güç kazandırırken A harfi ise atılgan ve sakinliğe işaret ederek kişinin karar almada pratik zekâsında yararlanmasını sağlamaktadır.

Zerda ismi hakkında anne ve babalar tarafından merak edilen bir diğer konu ise Zerda ismine sahip ünlüler hakkındadır. Zerda ismine sahip olan ünlü isimler araştırma sonucunda bulunmamaktadır. Fakat Zerda ismi ile ekranlara 2002-2004 sezonunda gelen dizi son derece popüler idi. Ece Uslu tarafından canlandırılan Zerda karakterine Yavuz Bingöl, Burak Sergen, Halit Ergenç ve Güven Hokna eşlik etmişti. Dizinin açılış müziği olan Zerda isimli parça ise Usta müzisyen Kıraç tarafından hazırlanmış olup birçok kişi tarafından da beğenilen eserler arasında yer almıştır.

zerda-isminin-anlami-43168
Zerda İsminin Anlamı

Zerda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Duru Çay, Ak Su
  • 2 – Altın gibi sarı.
  • 3 – Kayısı çiçeği.
  • 4 – Zerdali isminin kısaltılmış hali.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zerda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zerda ismini kullanan 4.442 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zerda ismini kullanan 626 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zerda ismini kullanan 143 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zerda ismini kullanan 164 kişi bulunmaktadır.

Zerda isminin Türkiye sıralaması

Zerda en çok kullanılan 1566. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 721. isimdir.

Zerda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 56 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Zerda isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Zerda isminin Harf Analizi

Kişiye Zerda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Zerda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zerda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zerda isminin anlamını gözden geçirin!

Zerda İsminin Numerolojisi

Zerda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
E: altı
R: yirmi bir
D: beş
A: bir
TOPLAM: 62

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap