Zencefilin Kanser Tedavisi Üzerindeki Etkileri

Zencefilin Kanser Tedavisi Üzerindeki Etkileri Zencefil, bilimsel araştırmalara konu olmuş çok faydalı bir bitkidir. Kanser tedavisi için etkileri de sıkça gündeme gelmiş alternatif tıbbın mucizesidir.

Zencefil ve kanser ilişkisi tıp alanı içerisinde 2500 yıl öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca kanserin tedavi edilmesi veya önlenmesi için kullanılmaktadır. Bu alanda kullanılan birden fazla ilacın içerisinde yer alan zencefil bitkisi, kanserin en yakın düşmanıdır.

Eski zamanlardan beri dünyanın en çok kullanılan ve kardiyovasküler, kusma, diyabet ve kanser gibi birçok hastalığın tedavisi için çözüm sağlayan zencefil, belirlenen aralıklar ile kullanıldığı zaman her türlü hastalığın önüne geçebilmesi adına tercih edilmektedir.

Kanser dışında birden fazla hastalığa iyi gelen zencefil aynı zamanda hamile olan bayanlarda da kullanılan bir bitkidir. Klinik çalışmalar neticesinde zencefil bitkisinin ve bileşiklerinin tümünde kemopreventif, antineoplastik etkilerinin olduğu öne sürülmüş olan bir bilgidir.

Kanser Ne Sıklıkta Görülür?

Zencefilin Kanser Tedavisi

Zencefil kullanılacak alana bağlı olarak belirlenen dozlar ile kullanılmalı ve doktor tavsiyesine uyulmalıdır. Zencefil kansere faydası oldukça fazla olduğundan dolayı bu bitkinin aşırı kullanımı da kaçınılması gereken bazı durumlardandır. Bu nedenle özellikle kanser tedavisi görenler için kullanılacak meblağ farklı olmaktadır.

Kanser uzun yıllardır farklı çeşitler ile görülen ve her yaştan kişide görülebilen bir hastalık olduğundan dolayı net olarak ne zaman nerde çıkacağı belli olmayan bir tür virüstür.

Bu virüs her bedende farklı olarak yol çizer ve hızlı ya da yavaş olarak ilerlemektedir. Bu nedenle bunun önüne geçmek için zencefil kullanmak en doğru olandır. Zencefil kansere faydası bu şekilde sağlanır.

Kanser Tehlikeli Bir Hastalık Mıdır?

Zencefilin Kanser Tedavisi

Kanser oldukça tehlikeli ve çabuk yayılan bir hastalık olduğundan dolayı hızlı şekilde önlenmeli ve gerekli olan tedavilerin yapılması sağlanmalıdır.

Aksi durumda vücut içerisinde kendisine yer edineceğinden dolayı ölüm ile sonuçlanma durumları söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle önlemek adına zencefil kullanımı yapılabilmektedir.

Peki, zencefil nasıl tüketilir? Zencefil hamilelerde ya da normal olan bireylerde günde 3 taze dilimi geçmeyecek şekilde yani 25 gr olarak, demlenmiş çay içerisinde atılarak içilebilir. Ya da bu miktarın yenecek yemeklerin içerisine de koyularak yenmesi mümkün olmaktadır. 

Kanser Neden Olur Ve Kanser Kimlerde Görülür?

Kanser’in net olarak oluşumunu tetikleyen bir sebep bulunamamıştır. Fakat Alkol, stres, sigara gibi etkenlerin biraz da olsa tetiklediği bilinmektedir. Bunun dışında fazla solunan maden çeşitleri de yine ciğerler açısından kansere yakalanma riskini fazlalaştırmaktadır.

Bunun için yapılması gereken zencefil kullanımı yaparak vücudun temizlenmesini sağlamaktır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde de görülebilen kanser türleri sağlıklı olan, düzenli beslenen ve spor yapan kişiler de dahi çıkabilen bir hastalıktır. Bu nedenle net olarak kanserin neyden dolayı ortaya çıktığı yapılan araştırmalar neticesinde dahi bulunamamıştır.

Kanser Olan Hastanın Şikâyetleri Nelerdir?

Kanser hastaları, kanserli hücrenin yer aldığı yere göre farklı şikâyetler ile karşımıza çıkar. Fakat en belirgin olan özelliği yorgunluk, mide bulantısı, uykusuzluk, aşırı iştahsızlık ve bunun gibi durumlardır.

Bu durumlar aynı zamanda kanser nedeni ile kimyasal tedavi ya da ışın tedavisi gören kişilerin de çoğunlukla verilen ilaçlar nedeni ile yaşadıkları zorlu durumdur.

Kemoterapi alınırken zencefil kullanılır mı? Diye düşünecek olursak eğer, bu durumu atlatabilmek ve mide bulantısını kesebilmek adına zencefil kullanımı gönül rahatlığı ile yapılabilmektedir.  Aynı zamanda kusmaları engellemek ve iştah açmak için de tercih edilebilmektedir.

Serbest olan radikalleri yok etme konusunda işe yaradığı kanıtlanmış aynı zamanda gen ekspresyonlarını değiştirdiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle tümör oluşumu ve ilerlemesini azalttığı yönünde bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bilgiler net olarak yeterli olmadığından kesin bir çözüm olarak da görülmemektedir.

Kanser Tanısı Nasıl Konur?

Kanserin vücut içerisinde yer alan karıncalanma, karın şişmesi, boyun ve bel ağrıları, göğüs sıkışması, kan kusma, sürekli olan baş dönmesi, morarmalar ve bunun gibi nedenler ile tahmin edilebilmesi mümkündür. Fakat her tanı kanser anlamına gelmemektedir. Bu nedenle gerekli olan tüm tahlillerin ve tetkiklerin yapılıyor olması gerekir.

Bu işlemler zaman alacağından dolayı sabırlı olunmalı ve beklenmelidir. Kanser teşhisi konduğu andan itibaren doktorun vermiş olduğu tüm talimatlar hayati önem taşıdığından dolayı asla es geçilmemesi ve atlanılmaması gereken bir durumu meydana getirmektedir.

Tedaviyi kabul etmeyen hastalar için yapılabilecek bir durum söz konusu değildir. Fakat tedavi olmak isteyen hastalar için kemoterapi, radyoterapi ve bunun gibi bazı yöntemler kullanılmaktadır.

Bu yöntemler her hasta için aynı şekilde seyretmez, dozları ve zamanları, kanserin evresi ve geçiş süresi, tümör büyüklüğü gibi etkiler tamamen kanser tedavisinin işleyişini değiştirmektedir. Bu nedenle tedavi sırasında yaşanacak tüm durumlar farklılık göstermektedir.

Kanser Tedavisi Mümkün Müdür?

İnsan ve hayvan deneyleri ile birlikte hastalığın tedavisi için gerekli olan tüm işlemler kliniklerde ve dünya çapında yer alan sağlık örgütleri içerisinde sürekli olarak sağlanmaktadır.

Bu nedenle sonucuna ulaşmak ve tamamen tedavi etmek yönünde yapılan çalışmalar için zencefilin kanser üzerine olan etkisi konusunda da oldukça yoğun bir işleyiş sağlanmaktadır.

İnsanlardan çok hayvanlar üzerinde çalışmalar yapılsa da net bir sonuca ulaşmak için insan denemelerinin fazlalaştırılması gerekmektedir.

Fakat bu gönüllü insanların ölümcül tedavileri kabul etmesi açısından oldukça zor olduğundan dolayı şu an için yapılabilinen bir uygulama değildir. Bu nedenle tüm dünya üzerinde çalışmalar kesintisiz olarak hız kesmeden devam etmektedir.

Zencefilin kanser üzerinde tek başına tedavi ettiği durumu kabul edilmemiş ve resmileşmemiştir. Bu nedenle sadece koruyucu ve önleyici olarak düşünülmesi gerekmektedir. Ayrıca genel olarak yapılacak ve uzun sürecek prospektif, randomize, kontrollü insan çalışmalarına ihtiyaç duyulması durumu söz konusu olmaktadır.

 Bu nedenle kanser için son zamanlarda yapılan çalışmalar sayesinde yavaşlatılması hatta iyileştirilmesi hali oldukça geliştirilmiş durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap