Zayıflamanızı Sağlayacak Psikolojik Öneriler

Diyet ile zayıflama için öncelikle kalorili şeyleri yememek için iradeli olmalıyız. kilo verebilmek için psikolojik destek alarak sorunu çözebiliriz.

Zayıflamak için farklı diyet reçeteleri deneyerek bir türlü başarıya ulaşamadıysanız ve arzuladığınız fit görünüme bir türlü kavuşamıyorsanız sizlere tavsiyemiz sizler için hazırladığımız psikolojik önerileri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Kilo vermek ve fit görünümünüzü sürekli sağlamak için kesinlikle faydasını göreceğinizi düşündüğümüz önerilerimize başlamadan önce tüm kontrol mekanizmasının beyninizde ve sizin kontrolünüzde olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz.

Kilo vermek için sizlere ilk tavsiyemiz yemekler ziyan olacak, Ayşe hanım beğenmediğimi düşünecek, tatlının da tarifini almak için tadına baksaydım gibi düşüncelerden uzaklaşarak doyduğunuz an kendinize dur demeyi bilmeniz gerektiğini hatırlatmalısınız.

Doyduktan sonra yediğiniz her lokmayı vermek için kim bilir ne kadar uğraş vermeniz gerekeceğini düşünerek aşırıya asla kaçmamanızı ve bu konuda bilinçlenmenizi tavsiye ediyoruz.

Tabağınıza fazla yemek almak gözünüzün doymasını sağlayacaktır fakat yediğinizden fazlasını almanız unutmayın ki zorlu bir mücadelede atacağınız her adımın ayak sesleri olacaktır.

Zayıflamayı sağlayan psikolojik tedbirler arasında hepimizin başına gelebilen can sıkıcı durumlardan dolayı yeme isteğinin önüne geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yemek yediğinizde veya abur cubur tükettiğinde dertlerinden kurtulan bir kişiye şu ana rastlanmadığın göre sıkıntılarımızı yemek yiyerek unutmak istememizin de geçerli bir açıklaması olmayacaktır.

Sıkıntılı zamanlarınızda buzdolabındaki yiyecekler veya dolaptaki çerezler yerine dışarı çıkıp güzel bir yürüyüş yapmanız emin olun hem sağlıklı hem de kilo almanıza neden olmayacağı için sizi daha çok mutlu edecektir.

Kilo vermeyi başarmak için çıktığınız yoldan zafer kazandığınızda sizde başarınızı ödüllendirmek için yemek yemeyi tercih ediyorsanız emin olun yanlış yoldasınız.
Elbette kendinizi ödüllendirmeniz gerekmektedir fakat bunu özel hale getirecek banyo seansı veya güzelliğinizi perçinleyeceğiniz başka bir uygulama çok daha mantıklı olacaktır.

Kilo vermek için telaşa kapılmak psikolojik olarak en sık yapılan hatlara arasında yer alırken sizlere tavsiyemiz kiloları biran önce vermenin yani ani kilo değişikliklerinin vücudunuzda sarkmalara neden olabileceğini düşünmeniz olacaktır.

Kilo vermeye başlamadan önce plan yapmanız, kendinizi hazırlamanız ve haftalık hedefler koyarak ilerlemeniz her zaman etkili olmuştur.

Zayıflamak için neden belirlemek kendinizi motive etmenizi sağlayacağı gibi beğendiğiniz ve içinize giremediğiniz elbiseyle sokakta veya özel bir gecede salındığınızı düşünmek sizin kilo vermenizde doping etkisi gösterebilir.

Diyet reçeteleri içinden kendinize uygun olanı seçmenizde doğru olacağı gibi her diyetin size uygun olması beklenemeyeceği gibi bu konuda bir uzmandan destek alarak size özel rejim listesini uygulamaya başlamanız psikolojik olarak da emin olun size iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap