Zayi İsminin Anlamı

Zayi İsmi 

Zayi İsminin Anlamı Ebeveynler için doğum öncesi süreç sırasında en zorlayıcı kısımlardan bir tanesi de yeni dünyaya gelecek olan çocukların isim seçmektir. Bu anlamda özellikle oğlu olacak kişilerin alternatif arasından düzgün alanla bir isim seçmek için uğraştığı görülmektedir. Erkek çocuk için isim arayışı içerisinde olan kişilerin Zayi  ismi ile karşılaştığı da görülmektedir. Bu isimle karşılaşan kişiler Zayi isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını araştırabilmektedir.

Detaylı bir şekilde incelendiğinde Zayi isminin anlamı kayıp, yitik şekillerinde açıklanmaktadır. İsmin anlamının olumsuz olması bu ismin çocuğa koyulmasına engel olmaktadır. İsmin anlamını bilmeden bir çocuğa bu ismi koyan kişiler bulunsa da aslında Zayi isminin anlamını araştıran ve bilinçli olan kişilerin bu ismi çocuğa koymaması önerilmektedir. Bu ismin anlamlarını son derece olumsuz olması sebebiyle çocuğa koyulması halinde ağırlık oluşturabileceği düşünülmektedir. 

Zayi İsminin Anlamı
Zayi İsminin Anlamı

İsim araştırması yapan kişilerin sık sordukları sorulardan bir tanesi de Zayi ismi Kuran’da geçiyor mu, sorusudur. Bu sorunun yanıtı hayır şeklindedir. Bu isme Kuran içerisinde rastlanmamaktadır. Kökensel olarak incelendiğinde ise Zayi isminin kökeni Türkçe olarak belirlenmektedir.

Erkek çocuklar için kullanılan bu isme Türkiye’de pek rastlanmaktadır. İstatistiksel olarak bakıldığında Zayi isminin Türkiye sıralaması 11.964 olarak belirlenmektedir. Türkiye içerisinde yalnızca iki kişinin bu ismi sahip olduğu görülmektedir. İsmin de olumsuz olması bu ismi çocuğa koyulmasını engel olduğu için çok nadiren kullanılan isimler arasında yer almaktadır.

İsmin analizi yapıldığında öncelikle dikkati çeken şey Zayi isminin kişilik özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip kişilerin planlı, aşırı ilgiden hoşlanmayan, kuralcı, tutumlu, mantıklı, sorumluluk sahibi, kararlı, mesafeli, yalnız kalmaktan hoşlanan kişiler olduğu görülmektedir. İsim anlamları bu şekilde sıralanırken Zayi isminin olumsuz yönleri de olduğu görülmektedir.Bu isme sahip kişilerin bağlanma korkusunun bulunduğu, abartmaya eğilimli oldukları, limit koyamadıkları ve çok hareketli oldukları görülmektedir. İsmin olumsuz yönleri arasında genel kelime anlamı da yer almaktadır. Kaybolmuş şeklinde açıklanan bu ismin bıraktığı etkilerin de pek olumlu olduğu söylenmemektedir.

İsimlerle ilgili dikkat çeken bir diğer detay da harf analizi olmaktadır. Buna bağlı olarak Zayi isminin harf analizi gerçekleştirildiğinde isim içerisinde yer alan Z harfinin okumaya hevesi olmayı, A harfinin enerjikliği, Y harfinin geçmişten ders almayı, İ harfinin ise hassas ve duygusal olmayı çağrıştırdığı görülmektedir. İsmin harf analizi olumlu şekilde yorumlanabiliyor olsa da genel itibariyle bu ismin oluşturduğu alan negatif olduğu için çocuklara koyulmak üzere bu isim tercih edilmemelidir.

İsimlerle ilgili dikkat çeken bir diğer nokta da o isme sahip olan ünlüler olmaktadır. Bu bağlamda incelendiğinde Zayi ismindeki ünlüler örneği olarak yalnızca müzisyen Zahi verilebilmektedir. Asıl adı farklı olsa da sanatçı olarak bu ismi tercih eden şarkıcının çok ünlü olmasa da belirli bir kitle tarafından ünlendiği görülmektedir.

Zayi ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu da bu ismi sahip kişilerin uğurlu rengi olmaktadır. Bu şekilde bir inceleme yapıldığında Zayi isminin uğurlu rengi kırmızı olarak belirlenmektedir. Bu rengin de karakteristik özellikleri etkisi olduğu bilinmektedir. Son derece ilhamlı olan kişilerin genellikle uğurlu rengin  kırmızı olduğu görülmektedir. Hatta işkolik olmayan kayabilen bir şekilde çalışma sistemini benimsedikleri de söylenmektedir. Uğurlu sayısının yanı sıra Zayi isminin kader sayısı da 4 olarak belirlenmiştir. Bu isme sahip kişilerin hayatlarında 4 sayısının ve kırmızı renginin önemli rol oynayacağı düşünülmektedir. Aynı zamanda hem rengin hem de sayının kişinin karakteristik özelliklerine de etki ettiği görülmektedir.

Eskiler hakkında araştırma yapan kişilerin benzer resimler arayışı içerisinden geceleri de görülebilmektedir. Bu şekilde bakıldığında Zayi ismi ile benzerlik gösteren isimler arasında Ziya, Cezayir, Hüdai, Hami, Hanefi, Ali isimleri yer almaktadır. Direkt olarak bu ismi koymak istemeyen kişilerin anlamı daha olumlu olan alternatifler arasında tercih yapması da mümkündür.

Zayi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kayıp, yitik.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Zayi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zayi ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zayi ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Zayi ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Zayi ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Zayi isminin Türkiye sıralaması

Zayi en çok kullanılan 11964. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6243. isimdir.

Zayi ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Zayi isminin Harf Analizi

Kişiye Zayi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Zayi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zayi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zayi isminin anlamını gözden geçirin!

Zayi İsminin Numerolojisi

Zayi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
A: bir
Y: yirmi sekiz
İ: on iki
TOPLAM: 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap