Zakkum Nasıl Kullanılır?

Zakkum Nasıl Kullanılır? Zakkum yaz aylarında pembe renkli çiçekleri olan ve kış aylarında yapraklarını dökmeyen, dalları sık bulunan Akdeniz Bölgesi’nde..

Zakkum Nasıl Kullanılır?

Zakkum yaz aylarında pembe renkli çiçekleri olan ve kış aylarında yapraklarını dökmeyen, dalları sık bulunan Akdeniz Bölgesi’nde oldukça yoğun bir şekilde yetiştirilen zehirli bir bitki olmaktadır.

Judo oldukça büyük faydaları olan bu bitkiden kabuklarında ve yapraklarında etkili zehirli maddeler bulunduğundan ötürü kullanımı konusunda dikkatli olunması gerekir. Doğru şekilde kullanıldığı zaman insanlara oldukça büyük faydaları bulunmaktadır.

Zakkumun bilinen en büyük faydası kalbi kuvvetlendirme idrar sökücü etkilerinin hızlı oluşmasıdır. Deride kaşıntı var veya bit pire gibi problemlerde de oldukça önemli sonuçlar elde edilmektedir.

Arı sokması Kas ağrılarının hafiflemesine vücutta bulunan ödemin atılmasında oldukça etkilidir. Vücuttaki parazitler yok edilmesi ve iltihaplarını sökülmesi konusunda son derece etkili bir bitki olmaktadır.

Kullanımı konusunda kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Zakkum zehirli bir bitki olduğu için bilinçli bir şekilde kullanılması gerekiyor.

Zehrinden az bir miktarda bile bulaşsa ölüme neden olabilir bu sebeplerden ötürü kullanım dozu ve şekli konusunda kesinlikle bilinçli şekilde hareket edilmeli ve bir doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Bunların dışında çok az miktarlarda dahili ve harici bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Dahili kullanım söz konusu olduğu zaman az miktarda zakkumu kurutma işlemini gerçekleştirip suda kaynattıktan sonra bir çay şeklinde tüketebilirsiniz.

Harici kullanım gerçekleştirmek istiyorsanız kurutulmuş olan Zakkum bitkisini Zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. 10 gram zakkumun 100 gram Zeytinyağı ile karıştırma nasıl yeterli olur.

Bu şekilde karışımı bir hafta beklettikten sonra bir bez yardımı ile yaralara uygulayabilirsiniz. Bu karışımı iltihaplı veya pis kokulu yaralara, o yüzden dolayı kaşınan bölgelere ve saçtaki kaşıntılara sürebilirsiniz son derece etkili çözümler göreceksiniz.

Saça yapılan uygulamada saç uygulandıktan sonra kimyasal içermeyen doğal bir şampuan ile yıkanır saat daha hızlı sonuç verir.

Bunlara ek olarak Zakkum romatizma ve kas ağrılarında da kullanılabilir.

Akrep ve arı sokmaları gibi problemlerde bölgeye uygulandığı Zaman hızlıca nüfus eder ve iltihabın dışarı atılmasını sağlar.

Romatizma ve kas ağrısı için kullanıldığında karışım uygulanırken masaj yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap