Zahire İsminin Anlamı

Zahire İsminin Anlamı Nedir?

İnsanlar doğar ve büyümektedir. Her insanın farklı karakterleri ve isimleri bulunmaktadır. İnsanların ismini aileler belirler. Her farklı ismin farklı anlamları bulunmaktadır. Bu anlamlar her isme göre değişmektedir. Her ismin farklı anlamı olduğu gibi  Zahire ismi de anlam açısından farklılıklar taşımaktadır. Zahire ismi Arapça kökenli bir isimdir. Arapça kökenli farklı isimler arasında olan Zahire isminin anlamı parlak, açık belli ve taşmış, coşkun, dış görünüş ve yüz anlamını taşımaktadır. Zahire ismi genel olarak kız ismi olarak değerlendirilir. 

İsimlerin farklı anlamı ve kişilik sahibi olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda henüz gebelik döneminde bu isimleri araştırıp ileride doğan bebeklerine isim olarak koyan aileler de vardır. Bu gibi konuları merak edenler ve Zahire TDK’deki anlamı konusunda araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalarda Zahire isminin anlamı tam olarak Türk Dil Kurumuna göre gerektiği zaman kullanılan tahıl anlamını da taşımaktadır.

Popüler olan isimler arasında yer alan  Zahire isminin anlamı güzel ve ilgi odağı olmuştur. Anlam konusunda ve analiz konusunda da araştırmalar yapılmıştır. Analiz olarak yapılan araştırmalar sonunda Zahire isminin analizi sayısal olarak bakıldığında toplam olarak Türkiye’ de  2.275 tane  bu isim bulunmaktadır. 

Her ismin farklı karakterlerde olduğu ve farklı anlamlar içerdiği gibi Zahire isminin anlamı da farklılıklar taşımakta ve farklı kişilik analizi vardır. Her kişilik analizi her isme göre değişmektedir. Bu konuda Zahire isminin kişilik analizi hakkında en belirgin özelliği yaptığı eylemleri planlayarak yapmasıdır. Aynı zamanda kişiliği gereği derli toplu ve titiz insan özelliği taşımaktadır. Her zaman netliği seven bu insanlar asla belirsizlikten hoşlanmazlar. Sürprizleri sevmeyen ve duygusal ilişkilerinde bile plan ile hareket eden insanlar olmaktadır. İleri zamanı görmek her zaman hedefleri olmuştur. Düzen ve titizlik konusunda hassas olan bu isme sahip olan insanlar aynı zamanda hırslı ve azimli olmaları ile bilinmektedir.

Farklı kişilik özelliği taşıyan her ismin farklı anlamı da olmaktadır. Bazı isimler anlamı bakımından ve harfleri bakımından da birbirlerine benzemektedirler. Zahire ismine benzer olan isimler Zahide, Zahir, Mahire, Nehir’e, Zafire, Bahire, Amire, Mühide, Sahire, Münire gibi farklı çeşitlerde bulunmakta olup Zahire ismine benzer isimler olarak dikkat çeker. Bunların dışında daha fazla benzer isimler olup Zahire isminin anlamı ve bu ismi sevenler, bu isme sahip evladı olan bireyler ileride doğacak olan evlatlarına benzer isim koyabilmektedir.

Toplumsal olarak dinimize uygun ve caiz olan isimler dinimiz ve inandıklarımız gereği önem taşımaktadır. Bu anlamda Zahire isminin anlamı  ve anlam gereği Kuran’da geçip geçmediği merak uyandırmaktadır. Zahire ismi Arapça kökenli  bir isimdir ve Kuran’da bu isim geçmemektedir. Bu anlamda Zahire ismi caiz mi diye merak edilmektedir. Zahire ismi Kuran’da geçmez fakat İslami açıdan caiz olduğu bilinmektedir. Zahire ismini dinine uygun bir isim koymak isteyen her insan gönül rahatlığı ile koyabilmektedir. 

Sanat dünyasında kendini geliştirip ünlü olan isimler bulunmaktadır. Her ünlü kişinin farklı kişilik özellikleri ve anlamları olmaktadır. Sanat dünyasının tanınmış kişilerinden olan ve her ismin farklı özellikleri olan Zahire isminin anlamı ve bu ismi taşıyan şu anlık yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucu isim bulunmamaktadır.  Bu yapılan araştırmalar şu zaman dilimine sahip olmaktadır. Fakat sanat dünyasının genç nesiller tarafından durmadan gelişmekte olup ünlü olmaya hevesi olan insanlar bulundurmasından dolayı ileriki zamanlar da ünlü sayısı arttıkça  Zahire ismine sahip olan ünlüler ileriki dönemde çıkması söz konusu olabilir. 

zahire-isminin-anlami-73853
Zahire İsminin Anlamı

Zahire isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Parlak, Parlak Yıldız.
  • 2 – Açık, Aşikâr, Meydanda Olan.
  • 3 – Dış Görünüş, Görkem.
  • 4 – Belli, açık, parlak
  • 5 – Taşkın, coşmuş
  • 6 – [Bakınız: Zahir]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: za:hire
Kuran ‘da geçiyor.

Zahire ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zahire ismini kullanan 2.229 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zahire ismini kullanan 331 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zahire ismini kullanan 318 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zahire ismini kullanan 109 kişi bulunmaktadır.

Zahire isminin Türkiye sıralaması

Zahire en çok kullanılan 2075. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 950. isimdir.

Zahire isminin Harf Analizi

Kişiye Zahire ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Zahire İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zahire ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zahire isminin anlamını gözden geçirin!

Zahire İsminin Numerolojisi

Zahire isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
A: bir
H: on
İ: on iki
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap