Zabit İsminin Anlamı

Zabit İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları birbirinden farklıdır ve bu konuda detaylı analizler yapılmaktadır. Kişilik analizi de bunlar arasındadır ve isimlerin gerçek anlamlarını ortaya koymaktadır. Zabit ismi de anlamı detaylı olan bir isimdir ve oldukça özeldir. Zabit isminin anlamı nedir? Sorusuna gelince bu ismin detaylı bir manâsı vardır.

Zabit ismi, Arapça kökenlidir ve oldukça nadir görülen adlar arasında yer almaktadır. Oldukça özel bir isim olan Zabit, anlamca ak, güç manâsına gelmektedir. Bununla birlikte bu isim askerde kumandalık yapan rütbeli askerde demektir. Pek çok farklı anlamı bulunan bu ad, yönetici anlamına da gelmektedir.

Anlamca oldukça manâlı olan Zabit ismi, farklı ve eşsiz adlar listesindedir. Güzel ve özlü olan Zabit isminin TDK’da ki anlamı konusuna gelince, subay ve rütbeli asker demektir. Bununla birlikte bu isim Ticaret gemilerini yöneten kişi anlamına da gelir. Ayrıca idare etme gücü olan kimse anlamına da gelen bu isim, oldukça farklıdır.

Erkek ismi olan Zabit, Arapça adlar arasında oldukça özeldir. Kültürümüzde de önemli bir yere sahip bu isim çok yaygın değildir. Yeni doğan erkek bebeklerine verilen bu ada sahip kişilerde olumlu ve olumsuz özelliklerde vardır. Türkiye’de bu isme sahip kişi sayısı ise 1638’dir. İstanbul’da bu adı taşıyan kişi sayısı da yaklaşık 292’dir. Zabit isminin ülkemizdeki sıralamasına bakacak olursak 2326’dır.

Zabit isminin analizi de oldukça detaylıdır ve bu konuda geniş kapsamlı bir araştırma yapılmıştır. Bu ada sahip kişilerde görülen özelliklerden biri ise pozitif düşünmeleridir. Bununla birlikte bu adı taşıyan kişiler oldukça motive edici bir yöne de sahiptir. Detayları sevmeyen olgun karakterlere de sahip olan bu kişiler oldukça özeldir. Daima çıkarı için hedef belirleyen bu kişiler, menfaatçi özellikleriyle de ön plana çıkar.

Zabit ismindeki kişilerin olumlu özellikleri de vardır ve kendine güveni olması en belirgin yönüdür. Aynı zamanda bu kişilerde enerjik, açık sözlü, fikrini açıkça ifade eden özelliklerde ön plana çıkmaktadır.

Arapça isimler arasında önemli bir yeri olan Zabit ismindeki kişilerde olumsuz özelliklerde mevcuttur. Bu kişilerde görülen olumsuz özelliklerden biri de karamsar olmalarıdır. Fikri cabuk değişen özelliği de bulunan bu kişiler, kararlı değillerdir.

İsimlerin farklı anlamları ve analizleri bulunmaktadır. Olumsuz ve olumlu özelliklerde o isme sahip kişiye özgüdür. Fiziksel özelliklerde bunlar arasındadır ve oldukça detaylı bir şekilde incelenmiştir. Zabit ismindeki kişilerin fiziksel özelliği ise ince, uzun ve atletik yapıya sahip olmalarıdır. Bu kişilerde ayrıca geniş omuz ve güçlü yüz hatları da belirgindir.

Zabit isminin anlamı oldukça güzeldir ve özel adlar listesindedir. Sıkça görülmeyen bu isim için de kişilik analizi vardır ve detaylıca araştırılmıştır. Zabit isminin kişilik analizi durumuna bakınca bu bireylerde espri ve mizah ön plandadır. Bununla birlikte bu kişilerde mükemmeliyetçilik ve takıntılık da görülmektedir.

İsimlerin harf analizi oldukça önemlidir ve dikkatlice araştırılmalıdır. Zabit isminin harf analizi de vardır ve detaylıdır. Z: Bilimsel açıdan okumayı seven kişi anlamına gelir. A: Atılgan kişiyi çağrıştırır. B: Önsezileri ve hissiyatı kuvvetli olan kişi manâsına gelir. İ: Hassas ve duygusal anlamlarına gelir. T: Duygularını içinde saklayan kişiyi çağrıştırır.

Zabit ismine benzer isimler de vardır ve bu adlar anlamca çok özeldir. Zabit ismine yakın ve benzer adlar ise Sabit ve Zahit’tir.

Yeni doğan bebeklere verilen isimlerin anlamı detaylıca bilinmelidir. Çünkü bazı isimler anlamca sakıncalı ve kötüdür. Zabit ismi caiz mi? Diye soranlar için bu ad, sakıncalı değildir. Kuranda geçmeyen ancak anlamca güzel olan bu isim yeni doğan çocuklara verilebilir.

Özel bir isim olan Zabit, oldukça seyrek görülen bir addır. Zabit ismine sahip ünlüler ise yoktur.

zabit-isminin-anlami-37652
Zabit İsminin Anlamı

Zabit isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ak Güç
  • 2 – Askere Kumanda Eden Rütbeli Asker.
  • 3 – Ticaret Gemilerinden, Geminin Hareketini Yöneten İdareci.
  • 4 – İdare Etme Gücü Olan. (Mecaz): Tuttuğunu Koparan, Dediğini Yaptıran Kimse.
  • 5 – Subay, rütbeli asker.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: za:bit
Kuran ‘da geçmiyor.

Zabit ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zabit ismini kullanan 1.638 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zabit ismini kullanan 292 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zabit ismini kullanan 104 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zabit ismini kullanan 65 kişi bulunmaktadır.

Zabit isminin Türkiye sıralaması

Zabit en çok kullanılan 2326. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1118. isimdir.

Zabit isminin Harf Analizi

Kişiye Zabit ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Zabit İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zabit ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zabit isminin anlamını gözden geçirin!

Zabit İsminin Numerolojisi

Zabit isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
A: bir
B: iki
İ: on iki
T: yirmi dört
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap