Yurtdışında Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışında Seyahat Sağlık Sigortası fiyatları 2022 dahilinde seyahat sigortası genellikle uluslararası sağlık sigortası ile karıştırılır, ancak birçok önemli yönden birbirlerinden farklıdırlar. Yurtdışındaki konaklamanız için doğru kapsamı seçtiğinizden emin olmanız önemlidir.

Covid-19 seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat sigortası sadece önceden belirlenmiş kısa süreli yurtdışı seyahatleri için geçerlidir. Seyahat sigortası, yola çıkmadan önce ve sonra oluşabilecek olası durumları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Genellikle yurtdışına acil tıbbi müdahale (hastaneye yatış vb.), ülkeye geri dönüş, bagaj hırsızlığı veya hukuki sorumluluk durumlarından dolayı kullanılır.

Uluslararası Sağlık Sigortası Nedir?

Yurtdışına çıkma seyahat sağlık sigortası olarak da bilinen uluslararası sağlık sigortası, birbirini izleyen üç aydan itibaren uzun süreli yurtdışı seyahatlerini kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Uluslararası sağlık sigortası, yurtdışındaki sağlık harcamalarınız için kendi ülkenizde alıştığınıza eşit bir geri ödeme düzeyi garanti eder. Yalnızca sınırlı teminat sunan seyahat sigortasından farklı olarak, uluslararası sağlık sigortası tıbbi ziyaretleri, hastaneye yatışları ve ilaçları kapsar ve tıbbi yardım/ülkeye iade, ölüm ve sakatlık ve/veya hukuki sorumluluklar içerebilir.

Yurtdışında Seyahat Sağlık Sigortası Ayrıcalıkları

Yurtdışında Seyahat Sağlık Sigortası Ayrıcalıkları

Bir seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat sigortası, seyahat ederken kişiye sağlık ve bagaj teminatı sunar. Öngörülemeyen bir şeyin ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemeyeceğiniz için yeterli sağlık sigortası ile seyahat etmek önemlidir. Basit bir burkulma, bir batma, ateş, herhangi bir hastaneye yatış sebebi ve hatta cerrahi operasyon ihtiyacı durumları için önemlidir.

Seyahat sigortanız ile bu sebeplerden herhangi birine karşı güvence altında olur ve istediğiniz tıbbi yardım teminatı ile para ödemeden, masrafsız tıbbi yardım garanti ettiğinizi bilerek, gönül rahatlığıyla seyahat edebilirsiniz. Bagaj sigortanız, tıbbi yardıma ek olarak, bagajınızın kaybolmasını veya çalınmasını da kapsar, böylece tüm eşyalarınız korunur ve olası hasar, kayıp veya bagaj hırsızlığı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Önemli olan sizin rahatınız ve eşyalarınızın güvende olmasıdır.

Başka İçerik:  Seyahat Sağlık Sigortasında En Uygun Teklifler!

Seyahate başlamadan önce mutlaka seyahat sağlık sigortası dahilinde sigortanızı yaptırmanız gerektiğini unutmayın, ancak daha önce başladıysanız sigortayı da yaptırabilirsiniz. Bu durumda teminat, poliçenin düzenlenmesinden 72 saat sonra yürürlüğe girer.

İptal teminatınızı seyahat sigortanıza ekleyebilirsiniz, kendi hastalığınız veya bir yakınınızın hastalığı gibi seyahat etmenize izin vermeyen herhangi bir aksilik olması durumunda, seyahat sigortanızın tutarını kaybetmeyin. Daha sonra ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.

En sportif ve maceracılardan biriyseniz, en sevdiğiniz aktiviteyi yaparken karşılaşabileceğiniz herhangi bir kaza veya yaralanmaya karşı size koruma sağlayan spor sigortaları da vardır. Yamaçlardan kurtarmanın yanı sıra spor ekipmanlarınızın kapsamını da içerir.

 Seyahat Teminatları Nelerdir?

 Seyahat Teminatları Nelerdir?

Tatile gittiğinizde bunu gönül rahatlığıyla yapmanız önemlidir, bu nedenle size en uygun seyahat sigortasını seçebilmeniz için çeşitli teminat türleri vardır. Öngörülemeyen herhangi bir tıbbi veya bagajın kapsanması ve hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaması için korunaklı seyahat etmeniz önemlidir.

Seyahat sigortalarının ana kapsamı:

1 milyon lira ‘ya kadar sağlık giderlerinin karşılanması. Hastaneye yatış, cerrahi veya sağlık geri dönüş masraflarınız için teminatınız olacaktır.

1.500 TL’ ye kadar bagajın çalınması veya kaybolması için teminatlar mevcuttur. Eşyalarınızın korunmasız kalmasına izin vermeyin ve bavulunuzu en büyük huzurla seyahat etmesi için güvence altına alın.

60.000 TL’ye kadar Özel Hukuki Sorumluluk: seyahatiniz sırasında istemeden meydana gelebilecek hem maddi hem de kişisel sebep olabilecek zararların teminatını içerir.

Erken dönüş: Herhangi bir kişisel veya ailevi nedenle seyahatinizden önce geri dönmeniz gerekiyorsa kullanabilirsiniz.

seyahat sigortasının ana kapsamı

Sağlık nedeni ile geri dönüş: yurtdışından hastalık veya ölüm nedeniyle geri dönmeniz gerekiyorsa kullanabilirsiniz. Kimlik veya Pasaport kaybı için yönetim giderleri karşılanabilir. Ödeme araçlarının kaybolması veya çalınması durumunda fon avansı verilebilir.

İptal sigortası seçeneği: Seyahatinize iptal teminatı eklemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bir sandık merkezine sunum, resmi sınavlar, bir akrabanızın hastaneye kaldırılması vb. durumlarda seyahatinizi ve paranızı koruyabilirsiniz. Seyahat edemezseniz, seyahatin maliyetini size geri ödenir.

Başka İçerik:  Seyahat Sigortasının Vize Başvurularındaki Önemi!

Düşük Riskli Spor Sigortası seçeneği: En maceraperest veya sporculardan biriyseniz, sizin için de mükemmel sigortalar vardır. Seyahat sigortanıza eklenen spor sigortanız, spor yaparken kaza veya yaralanma nedeniyle yardım, yokuşta kurtarma için kişiye teminat sağlar.

Seyahat Sigortası Olmadan Seyahat Etmenin Riskleri

Seyahat Sigortası Olmadan Seyahat Etmenin Riskleri

Seyahate çıktığınızda tıbbi yardım, hastaneye yatış ve hatta acil cerrahi müdahale gerektiren herhangi bir öngörülemeyen tıbbi olay ortaya çıkabilir. Ayak bileğiniz bükebilir, bileğiniz kırabilir, apandisit ile sonuçlanan karın ağrısı geliştirebilir ve acilen ameliyat olmanız gerekebilir veya başka herhangi bir komplikasyon olabilir.

Bu nedenle, seyahat sigortasının her zaman seyahatinizin bir parçası olması gerektiğini aklınızda bulundurmanız önemlidir. Böylece daha eğlenebilir ve korunabilirsiniz. İhtiyacınız olan teminatı seçerken seyahat ettiğiniz ülkeyi de dikkate almanız önemlidir.

Seyahat sigortasının öneminin farkına varabilmeniz için, sağlık hizmetleri kapsamında bazı harcamaları varış yerine göre görmenizi sağlayacağız;

Amerika’da: Hastanede geçirilen bir gün, 6.000 € tıbbi harcamaya neden olabilir. Basit bir bilek kırığı 10.000 Euro’ya mal olabilir.

Mısır’da: Bir günlük hastanede yatış yaklaşık 1.000 €’ya mal olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap