Yıllık Sözleri

Yıllık Sözleri Eğitim süreci her öğrenci için sancılı bir süreçtir. Dersler, sınavlar bitmek bilmeyen bir maraton. Bu maraton acı tatlı bir ok anı bırakır üzerimizde. Öğrenciliğin bittiğinin hayatın diğer sınavlarının başlayacağının göstergesidir son sınıf. Eskiden sadece üniversiteden mezun olurken yapılan yıllıklar şimdi artık birçok dönemin ilköğretim, lise hatta anaokullarında bile yapılmakta. Fakat sanırım hepimiz bunda hem fikiriz ki en iyi yıllık lise ve üniversite bitiminde yapılan yıllıklardır.

Bu yıllıklara her öğrenci arkadaşı hakkında iyi bildiği duygu ve düşüncelerini yazar. Bu nedenle yıllık sözleriniz ayrı bir önem taşır her öğrenci için. Bu yıllıklarda yılların birikimi anılar saklıdır. Bazen arkadaşın için bir şeyler yazmak zor olabilir. Güzel Sözler yazmak istersin.  Ama istediğin onu senin gözünle nasıl görüldüğünü anlatmak ise, hele bir de iyi bir gözlemciysen yazamayacağın bir şey olamamalı sevgi ve dostluktan arkadaşlıktan başka.

Okul yıllarında edinilen arkadaşlıklar ve dostluklar kimi zaman bir ömür devam eder. Çünkü iş hayatı gibi normal hayat gibi değildir okul yılları. Menfaat gözetmeksiniz paylaşırsın her şeyi, her duygunu. Sevgiye dayalıdır arkadaşlıkların dostlukların. Bu nedenle ömürlüktür. Yeri gelir bir simidi paylaşırsın, yeri gelir kıyafetlerini. İşte katışıksız sevgi ile yaşanan okul yılları bu nedenle unutulmaz, yıllık sözleri bu nedenle duygusal olur.

Yıllık Sözleri
Yıllık Sözleri

İşte Editörün Seçimi ile Unutulmaz Yıllık Sözleri

 1. “Unutulmaz anılarımızın yer aldığı bu yıllığı saklayarak hep hatırlamak dileğiyle. İyi ki varsınız, arkadaşlarım!”
 2. “Birlikte geçirdiğimiz yıllık yılların, kalbimizdeki dostluğumuzun sembolü olsun. İyi ki sizin gibi arkadaşlara sahibim!”
 3. “Bu yıllık, gülüşlerimizin, maceralarımızın ve dostluğumuzun ölümsüz anısı olsun. Hepinize teşekkürler!”
 4. “Dostluğumuzun her sayfasında birlikte yazdığımız güzel hikayelerimiz var. Unutulmaz anılara sahip olduğumuz için şanslıyım.”
 5. “Birlikte geçirdiğimiz bu yıllık yıl, öğrenmenin, büyümenin ve birbirimize olan bağlılığımızın simgesi olsun.”
 6. “Arkadaşlarım, yıllık yıl boyunca bana verdiklerinizle hayatımda bir iz bıraktınız. Sizlerle dolu dolu geçen her anıma teşekkür ederim.”
 7. “Bu yıllık yılda birlikte paylaştığımız güzel anıları unutmayacağım. Sizin gibi özel arkadaşlara sahip olduğum için minnettarım.”
 8. “Sonsuz arkadaşlığımızın ve güzel anılarımızın izini bu yıllıkta bulabilirsiniz. Hepinize sevgi dolu selamlar!”
 9. “Bu yıllık yılın sonunda, geçtiğimiz her anın ne kadar özel olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sizlerle olan dostluğumuz benim için çok değerli.”
 10. “Öğretmenlerimizin rehberliğinde ve arkadaşlarımızın desteğiyle birlikte güzel bir yıllık yıl geçirdik. Sizleri hiç unutmayacağım!”

Yıllık sözleri, öğrencilerin birbirlerine ve öğretmenlerine olan minnettarlıklarını ifade etmek, geçmiş anılara veda etmek ve geleceğe umutla bakmak için güzel bir fırsattır. Bu mesajlarla dostluğunuzu ve birlikte geçirdiğiniz anıları ölümsüzleştirerek yıllık yılın anlamını daha da arttırabilirsiniz.

Yıllık Sözleri

 • Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek. Ne çabuk geçiyor yıllar, mutluluklar.
 • Yaşam merdivenlerini tek tek çıkıyor, bunda da başarılı oluyorsun. Umarım her şey bundan sonra da istediğin gibi Olur. Mezuniyetini kutlarım.
 • Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç, bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.
 • Şimdi bu okuldan mezun oluyoruz ya sanma ki ayrılacağız, sanma ki kopacağız. Tam tersi daha bir kenetleneceğiz ve yakın olacağız bir birimize. Unutma ki zorluklardan korkmayan insanlar için başarıya ulaşmak oldukça kolaydır. Güzel günlere yürümemiz dileğiyle.
 • Geride 8 koca sene bıraktık ve simdi mezun olduk hayatımın geri kalanı da umarım bu günüm ki gibi eğlenceli hüzünlü ama en önemlisi arkadaşlarımla geçer.
 • Okula ilk merhaba dediğim günden bu yana benim arkadaşımsın ve inan ki hep arkadaşım olarak kalacaksın. Bak kaç yıl oldu yan yanayız ve emin ol uzun yıllarda seninle yan yana olacağımıza inanıyoruz benim karizmatik arkadaşım. Güzel ve mutlu günlere yürümen dileğiyle. Okul sonrası hayatında hep başarılı ve mutlu olmanı diliyorum. İnanıyorum ki sen güzel günlere yürüyeceksin.

Seninle hayat dolu günler yaşadık. Şimdi artık hayat dolu okul yıllarından zorlu mücadelenin olduğu bir hayata adım atıyoruz. Evet zorluklar bizi bekliyor ama biliyorum ki biz zorlukları yine yenecek ve başarılarla dolu günlere adım atacağız. Zafere sağlam adımlarla yürüdüğün başarılarla dolu yıllara.

Hayat insana neler getirir bilmem ama bazı zamanlar olur insan karşısına çıkanı anlatıp anlatmamak arasında kalır. Seni anlatmak için oturup yazmaya başladım ancak, kelimeler kifayetsiz kalır derler ya işte o durumu yaşıyorum şimdi. Dostluk ve arkadaşlığın anlamını sende buldum. Seninle güldüm, gülümsedim, ağladım kavga ettim. Kısacası hayata dair iyi veya kötü birçok şeyi yaşadım. Şimdi satırlara dökmek gerekiyor ama hiç bir sözcük seni ve arkadaşlığını tam anlatamaz. Kendine hep iyi bak can arkadaşım benim.

Ne desem nasıl anlatsam olmuyor işte. Yılları geçirdik birlikte. Aynı sıralarda yan yana oturduk, sohbet ettik, güldük gülümsedik. Sonra uzun gecelerde sabaha kadar sohbetler edip okulu bitirince yapacaklarımıza dair hayaller kurduk. Velhasılı kelam seninle güzel bir arkadaşlık, iyi bir dostluğumuz oldu. Parasız kaldık, yürüdük, Kavga etik üzüldük ve bazen sebepsiz yere güldük uzun uzun. Ama hep yan yana olduk. Şimdi kısa bir veda sahnesi yaşıyoruz uzun bir hayat yolculuğuna çıkmak üzere. Mutlu ve güzel günlere adım atman dileğiyle. İyi bak kendine.

Yüreğini bıkmadan usanmadan insanlara açan, olduğu gibi görünen göründüğü gibi yaşayan, dürüst, her türlü macerayı yaşamış her türlü insanla karşılaşmış olmasına rağmen ruhunu yeni doğmuş bir çocuğunki kadar temiz tutmayı başarmış dostum, yıllar ne kadar çabuk geçiyor değil mi? Eminim sende benim gibi inanılmaz derece net bir şekilde hatırlıyorsun tanıştığımız ilk günü. Hayatıma girişin ile artık hiç bir şey aynısı gibi olamazdı. Seni tanıdıkça kendimi tanır oldum senin anlattıklarınla büyüdüm dünyayı algılamam bile farklı oldu.  İşte o günlerden bu günlere çok şey yaşandı. Senin de dediğin gibi ‘su aktı yolunu buldu’.  Hiç şüphe yok ki yıllar sonra gene bugünkü gibi hem başarılı, hem insani özelliklerine sahip çıkmış bir insan olarak bulacağım seni. Bir ömür boyu mutlu olmanı diliyorum zeki adam.

Okul sıralarına ismimizi kazıdığımdan bu yana ne kadar zaman geçti unuttum. Dersten atıldığımız günleri hatırlarsın değil mi. İşte o günlerde ki gibi çocuk kalsın yüreğin ve çocuksu gülümseyişlerin eksik olmasın yüzünden. Eğitim hayatımızın sonuna geldik ve şu an üniversite sıralarından mezun olup daha zorlu olan hayat yolunda mücadeleye hazırlanıyoruz. Ancak aklından çıkarma ki biz istedikçe zorlukları yenmemiz bizim için kolay olacaktır. Başarılarla dolu günlere ulaşman dileğiyle.

Eski aşk, arkadaş, dost, kardeş, aile. Kısaca her şeydin benim için. Nerdeyse 5 sene bu şekilde geldi geçti hayatımızdan. Neler yaşamadık,  görmedik ki bu zaman içerisinde. Ne kelimeler yeter ne de zaman yeter bunları anlatmaya. Tek bildiğim bir şey var ki iyisiyle kötüsüyle hiçbir zaman unutulmayacak oldukları. Bilirsin cümlelerle aram hiçbir zaman iyi olmadı ama şundan emin ol ki nerde, kimle olursak olalım geçmişe dönüp baktığımız zaman yüzümüzde bir tebessümle birbirimizi hatırlayacak olduğumuzdur. Sen böyle bir insansın benim için. Bunu hiçbir zaman unutma olur mu?  Hayat karşımıza neler çıkaracak bilemiyorum sadece bunu elimizden geldiği kadar korumaya çalışacağımı biliyorum. Umarım hayat sana çok daha cömert davranır yeter ki sabırlı ol ve gülümsemeye devam et. Çok mutlu bir hayatın olduğunu biliyorum, yeni günlerin daha çok mutluluk getirmesini dilerim senin için çünkü bunu hak ediyorsun.

20 yorum

Mezun olduktan sonra bile unutulmayacak şeyler yazmak istedim, burada buldum.

Yıllık dolusu güzel anı ve düşünce için en güzel sözler burada.

Mezuniyet için en uygun sözleri arıyordum, teşekkürler!

Mezuniyetimiz için yazacak güzel şeyler buldum, teşekkürler.

İbrahim Can  -  Nisan 21, 2022 / 12:08 am

Kendi yıllığıma yazmak istediğim şeyi arıyordum, burada tam da onu buldum.

Bu sayede okul yıllığıma yazacak özel bir şeyler bulabildim.

Yeni yıl dilekleri için mükemmel, burası herkesin görmesi gereken bir yer.

Okul yıllığında arkadaşlarıma ne yazacağımı düşünüyordum, çok yardımcı oldu.

Yıllık için aradığım orijinal ve etkileyici sözler buradaydı.

Bu sayfada okul yıllığına yazacak bir sürü güzel şey buldum.

Okul yıllığıma ne yazacağımı bilemiyordum, burada harika şeyler buldum.

Çocuğumun yıllığına yazmak istediğim sözü buldum, minnettarım.

Yeni yıl kartlarım için harika bir kaynak oldu, herkese tavsiye ederim.

Şirket yıllığımız için mükemmel sözler buldum, işe yaradı.

Şirket yıllığı için en uygun ve anlamlı sözleri buldum, çok mutluyum.

Lütfullah  -  Mart 29, 2023 / 3:41 pm

Mezun olurken arkadaşlarıma yazacaklarımı buldum, çok teşekkürler!

Bu yıl yıllığımda yazacak etkileyici şeyler bulmak istedim, tam da burada oldu.

Bu sayede arkadaşlarıma yazacak anlamlı sözler buldum.

Kızımın okul yıllığına ne yazacağımı bilemedim, burası bana yardımcı oldu.

Yıllık sözleri için harika bir kaynak, kesinlikle herkese önerebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap