Yeşim İsminin Anlamı

Kız çocuklarınla verilmek üzere tercih edilebilecek pek çok isim seçeneğinin olduğu görülmektedir. Son zamanlarda anne ve baba adaylarının yoğunlukla güzel  söylenişli ve iyi anlamlı bir isim arayışı içerisine girdikleri görülmektedir. Hamilelik sürecinin en zorlu yanlarından bir tanesine bebeğe isim seçme sürecidir. 

Çevredeki insanların söylediklerini dinleyerek kafasının karışmasına neden olan anne ve baba adayları sıkı bir araştırma sürecine girerek çocuklar için en doğru ismi bulmayı hedeflemektedir. Bu sebeple de internet ortamında araştırma yapan anne ve baba adaylarının Yeşim ismi ile karşılaştıkları görülmektedir. Bu isim ile karşılaşmış olan anne ve baba adaylarının öncelikli olarak araştırdıkları sorulardan bir tanesi Yeşim isminin anlamı nedir? sorusu olmaktadır.

İsim araştırması gerçekleştirilirken Yeşim isminin anlamı büyük bir öneme sahiptir. Bu ismin dini yorumlarının oldukça ağır ve fazla olduğu görülmektedir.  Bu ismin anlamları arasında açık yeşil ve değerli taş, kolay işlemem, pembe renkli olan, açık yeşil renkli olan anlamları yer almaktadır. 

Anlamları son derece güzel ve olumlu olan bu ismin Türkiye’de pek sık kullanılmadığı görülmektedir. Bu ismin isim istatistiği araştırıldığında  Türkiye sınırları içerisinde ortalama derecede  kullanım gördüğü anlaşılmaktadır. Yeşim ismi genellikle çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun olmayan isimlerden bir tanesi olmasıyla bilinmektedir. Bu ismi çocuklarına vermek isteyen kişilerin herhangi bir endişe duymasına gerek yoktur.

Bu isimle ilgili merak edilen bir diğer konu ise Yeşim ismi caiz midir? sorusudur. Bu ismin sakıncalı olan ve kötü anlamları bunların isimleri arasında yer almadığı görülmektedir. Güzel anlamlı isimler arasında yer alan Yeşim ismi ile ilgili çok son derece hoş yorumlar getirilmektedir. Kız çocuklarına bu ismin konulması ile ilgili herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Yeşim ismi ile ilgili merak edilen Bir diğer konu ise Yeşim isminin harf analizi olmaktadır. Bu ismin içerisinde bulunan y harfi başarılı olmayı, e harfi atılganlığı ve enerjikliği ile ilgili ş harfi unvan sahibi olmayı, i harfi ön sevilere sahip olmayı, m harfi ile tereddütlü olmayı işaret etmektedir.  Yeşim ismi genel yorumları ile son derece hayırlı şekillerde açıklanmaktadır. Harf analizi bakımından da bu ismin olumlu anlamlarının olduğu görülmektedir. Yeşim isminin sahip olduğu pek çok olumlu anlam bulunmaktadır. Bu anlamlar ismin içerisinde yer alan harflerin yarattığı titreşimler sonucunda oluşmaktadır.

Yeşim ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise Yeşim isminin karakteristik özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin son derece sabırlı, uyumlu, çalışkan, hırslı, ön sezili, duyarlı, vefakar, fedakar, merhametli, yardımsever, hoş sohbet, dost canlısı, enerjik, samimi bir göster sempatik, cömert, kişiler olduğu görülmektedir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Yeşim isminin olumlu özellikleri arasında bu özellikleri saymak mümkündür. 

Yeşim ismini tercih etmek istemeyen anne ve baba adaylarının Yeşim ismiyle uyumlu isim arayışı içerisine girdikleri de görülebilmektedir. Bu bağlamda anne ve baba adaylarının karşısına çıkabilecek pek çok alternatif isim bulunmaktadır. Yeşil, Yeşin, Yıldır, Yıldız, Yıldıray, Yılmaz, Yeşilay, Yeşilsu, Yeşu isimleri Yeşim ismi ile benzeyen isimlerdir. 

Anne ve baba adaylarının  çocuklarına direkt olarak Yeşim ismini koymak istememeleri durumunda bu alternatifler arasından bir tercihte bulunmaları mümkün olacaktır. Genel durum itibariyle oldukça olumlu anlamları bulunan Yeşim ismini tercih etmek istemeyen kişiler benzer isimlerden yana tercihini kullanabilmektedir.  Yeşim ismi ile benzerlik gösteren isimler arasından bir seçim yapılması durumunda herhangi bir sorun yaşanmadan seçim yapılması mümkündür. 

Yeşim isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Buğday / Tahılın Ekimden Harman Dönemine Kadarki Hali / Kültür
  • 2 – Yeşil Renkte Değerli Bir Taş.
  • 3 – Yeşim bitkisi ya da ağacı (Crassula), Crassulaceae familyası içinde sınıflanan bir bitki cinsidir.
  • 4 – Açık yeşil ve pembe renkli, kolay işlenen, değerli bir taş

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Yeşim ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yeşim ismini kullanan 48.483 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yeşim ismini kullanan 13.367 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yeşim ismini kullanan 3.677 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yeşim ismini kullanan 3.666 kişi bulunmaktadır.

Yeşim isminin Türkiye sıralaması

Yeşim en çok kullanılan 356. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 182. isimdir.

Yeşim ismini kullananların sayısı, son bir yılda 87 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Yeşim isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Yeşim isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Yeşim isminin Harf Analizi

Kişiye Yeşim ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Yeşim İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yeşim ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yeşim isminin anlamını gözden geçirin!

Yeşim İsminin Numerolojisi

Yeşim isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
E: altı
Ş: yirmi üç
İ: on iki
M: on altı
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap