Yeni İş Kurana Kredi Veren Bankalar

İş kurmak isteyen girişimciler özellikle maddi anlamda zorluk çekebilmekteler. Yeni bir işe kurmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir.

İş kurmak isteyen girişimciler özellikle maddi anlamda zorluk çekebilmekteler. Yeni bir işe kurmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir.

Sermayenin fazla olması ve iş kurma planı öncesinde fizibilitenin çok iyi yapılması gerekir. Sermeyesi az olan ve iyi fikri olan kişilerin sıklıkla yaptıkları işlem ise yeni is yeri açma kredisi kullanmaktır. Türkiye’de bu alanda birçok destek sunulduğunu söylemek mümkün. 

Yeni iş yeri açma konusunda kredi sunan bankaların sayısı epey fazlayken özellikle ev hanımlarına iş kurma kredisi veren bankalar da kadınların iş hayatından başarılı olabilmesi adına destek vermeye devam ediyor.

Ziraat bankası iş kurma kredisi içinde hem genç girişimciler hem de kadınların iş kurmalarında teşvik amaçlı verilen birçok kredi kampanyası yer almaktadır. 

İş Kurma Kredisi Şartları

İş kurma kredisi devletten alınmak istendiğinde uzun zamandır en büyük destek KOSGEB aracılıyla sağlanmakta.

KOSGEB genç girişimciler için girişimcilik eğitimi düzenlemekte ve eğitimin başarıyla tamamlanmasının ardından 50 bin TŞ hibe kredi sunarken 100 bin TL geri ödemeli de kredi imkânlarından faydalanılmasını sağlamaktadır. 

Girişimci kredisi nasıl alınır kısmında yapılması gereken KOSGEB sayfasından eğitim tarihlerinin takip edilmesidir.

Başvuruların fazla olması nedeniyle kontejyanlarının hemen dolduğunu özellikle belirtmek gerekir. Eğitim başvurularının başladığı anda hemen kayıt olunmalı aksi halde 30 dakika içinde bile kontenjan dolabilmektedir.

İş kurma kredisi veren bankalar içinde hem devlet hem de özel bankalar yer almaktadır. Her banka kendi şartları içinde kredi sunumu yapmaktadır.

Ziraat bankası iş kurma kredisi veren bankalar içinde yer alan en avantajlı kampanyaları hazırlayan bankalar arasında önceliklidir.

Halkbank İş Kurma Kredisi

İş kurma kredisi veren bankalar içinde yer alan Halkbank KOSGEB destekli kredi sunan bankalardan biri olması nedeniyle düşük faizli kredi çekilmesini mümkün hale getiren bankalar arasındadır.

Halkbank girişimci kredisi faiz oranları diğer bankalarla kıyaslandığında girişimcileri zorlamayacak düzeyde tutulmaktadır. 2018 yılı içinde de faiz ayarlamaları yapılarak uygun faizlerden kredi kullanılması mümkün hale getirmektedir.

Genç girişimci kredisi kapmasında birçok seçenek sunuyor. Kendi işini kuran en fazla 1 yıldır faaliyette olan ve KOSGEB’den yararlanmamış olan girişimciler Halbankası üzerinden sıfır faizli kredi çekebilmekte.

50 bin TL’ye kadar verilen kredi birçok yeni girişimci için büyük bir sermaye anlamına geliyor.  İş kurma kredisi devletten alan yani KOSGEB kredilerinden faydalanan girişimciler Halkbank’ın kredilerinden faydalanamamaktadır. 

Ziraat Bankası İş Kurma Kredisi

iraat bankası teşvik kredisi şartları girişimcileri zorlamayacak koşullarda sunulmaktadır. İş kurma kredisi olarak verilen krediler içinde özellikle tarım ve hayvancılık alanında ki kredileriyle ön plana çıkan bir banka olmasına rağmen yeni girişimleri de desteklemektedir.

Ziraat bankası destek kredisi olarak pek çok seçenek sunmakta. Yeni iş kolları içinde her alanda destek alınabilecek bir banka olmasının yanı sıra özellikle kadın girişimciler için daha özel kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Ziraat bankası teşvik kredileri içinde nakdi ve gayrinakdi krediler olarak farklı iki seçenek bulunmaktadır. Krediler için başvuru yapılmak istendiğinde her teşvik kredisinde farklı koşullar sunulmakta.

Kredi çekmek isteyenlerin bu koşullara dikkat etmesi gerekirken belgelerin de doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Aksi halde kredi başvuruları reddedilmektedir. Ziraat bankası esnaf kredisi faizsiz kampanyası henüz uygulamamıştır. Düşük faizli olarak kredi seçenekleri sunarken sıfır faizli bir uygulaması bugüne kadar yapılmamış bir uygulamadır.

Yeni İs Yeri Açma Kredisi

İşyeri açma kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtı olarak öncelikle bireylerin yeni bir iş planı olması gerekir. Mevcut bir iş yeri için kredi çekilmek istenmesi halinde başvuru yapılması kredi seçeneği değişmektedir.

Sıfırdan bir oluşum için sunulan şartlar daha farklıdır. İşyeri açma kredisi veren bankalar iş yerinin yeni oluşturulmasına özellikle dikkat etmektedirler. KOSGEB kredisi çekilmek istendiğinde ise fikrin olması gerekirken iş yerinin açılmamış olması şart koşulur.

Yeni işyeri açtım kredi çekebilir miyim diye merak eden girişimciler için iş yeri açıldıktan sonra kredi veren bankalar olduğunu söylemek gerekir.

Burada yapılması gereken kredi veren tüm bankaların çok iyi araştırılmasıdır. Faiz oranları vade farkları her banka için değişmektedir.

İşyeri açma kredisi hesaplama yapılmak istendiğinde internet üzerinden kredi, verilen bankaların tek bir sayfa üzerinden toplandığı güvenilir kredi hesaplama siteleri tercih edilebilir. Bankaların kendi sayfalarından da kredi hesaplaması yapmak mümkündür. 

Ziraat Bankası Yeni İş Kuranlara Kredi

Ziraat bankası esnaf kredisi faizsiz verilmemektedir. Bankanın kredi konusunda müşterilerin birçok seçeneği bulunurken özellikle esnaf kredileri, iş kurma kredileri içinde faizsiz bir uygulamasının olmadığını belirtmek gerekir.

En düşük faizi uygulayan banklardan biridir Ziraat bankası. Ziraat bankası teşvik kredisi şartları da kredi almak isteyenleri zorlayacak koşullarda değildir.

Girişimci kredisi ziraat bankası tarafından uzun zamandır verilen bir kerdi olup kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin özellikle şartları çok iyi bilmeleri gerekir.

Birden fazla kredi sınan banka her kredi için ayrı faiz ayrı vade ve ayrı limit sunmaktadır.

İş yeri açma kredisi için Türkiye’de hizmet sunan birçok banka tercih edilebilir. Hemen hemen her banka bu alanda müşterileri için kampanyalar hazırlamaktadırlar.

İş Bankası İş Kurma Kredisi

İş bankası girişimci kredisi sunan ve kampanyaları özellikle uygun koşullar sunarak hazırlayan bir bankadır.

İş bankası esnaf kredisi de esnafların nakit ihtiyaçlarını karşıladıkları uygun koşullar altında çekebildikleri bir kerdi olup bankanın diğer müşterileri için sunduğu kampanayla içinde de iş bankası çiftçi kredisi de yer almaktadır.

Çiftçiliğin desteklenmesi amacıyla yapılan kampanyalar oldukça uygun koşullar içermektedir. İş bankası yatırım kredisi incelenmesi gereken bir diğer kredi seçeneğidir.

Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 yılı içinde de faaliyetlerine devam ediyorlar.  Ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar kadınların iş hayatında kendilerine yer bulmaları ve başarılı olmaları yolunda destek olmaktadır.

Ev hanımlarına devlet kredisi en fazla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Uygun koşullar altında verilen kredi öncesinde verilen eğitimlere katılmak zorunlu tutulmaktadır. 

Ziraat bankası ev hanımlarına kredi veren devlet bankası olarak en uygun koşulları sunmaktadır. Faiz oranları oldukça makul seviyede tutulurken vade seçenekleri de geniş aralıklarda tutulmakta.

Finansbank İş Kurma Kredisi

Finansbank kredi seçenekleri arasında sıklıkla kadın girişimciler ve küçük iletmeler için büyük destekler sunulmakta. Finansbank Kobi kredisi sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler iş yerlerini büyütme konusunda istedikleri desteği rahatlıkla bulabilmekteler. 

Finansbank KOSGEB kredisi şartları içinde şubelerden detaylı bilgi alınabilmekte. Bankanın internet sayfasına giriş yapılarak girişimciler için verilen krediler incelenerek kredilerin çekilmesi için yerine getirilmesi gereken şartlarda rahatlıkla öğrenilebilir.

Mobil bankacılık konusunda da kredi seçeneklerine ulaşılmasını sağlamaktadır. Finansbank ticari kredi seçenlerinde birçok paket sunulmaktadır.

Paketlerin her biri çekilmek istenilen kredinin içeriğine göre değişmekte. Girişimciler ve mevcut işe yeri sahiplerinin öncelikli olarak taleplerini listelemesi gerekir.

Çekilmek istenilen miktar ve aylık en kadar ödeme yapılabileceği konusunda bir çalışma yapılması kredi paketlerini seçme konusunda ön hazırlık olmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap