Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar

Yeni esnafa ve yeni girişimcilere kredi veren bankalar arasında Kosgeb iş birliği ile Ziraat Bankası bulunuyor. Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası devlet destekli bankalar olarak, esnafa kredi destekleri sunuyorlar.

Yeni esnafa ve yeni girişimcilere kredi veren bankalar arasında Kosgeb iş birliği ile Ziraat Bankası bulunuyor. Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası devlet destekli bankalar olarak, esnafa kredi destekleri sunuyorlar.

Esnafa En Kolay Kredi Veren Banka

Esnaf kredisi veren bankalar ve şartları yerine getirilerek Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank  ve Vakıfbank’tan yeni esnaflar kredi çekebilirler. Ayrıca Esnaf Kefalet Kurumu’ndan da belirli şartlar sağlanarak esnaf kredisi kullanılabilir.

En uygun esnaf kredisi veren bankalar arasında Odeabank, Garanti, Yapı Kredi, Finansbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Şekerbank gibi bankalar bulunuyor. Kosgeb esnaf destek kredileri ve hibe kredileri Ziraat Bankası aracılığı ile veriliyor.

Esnafa kredi şartları arasında pek çok banka ilk 6 ayın dolmasını, bazı bankalar 12 ayın dolması ve aktif faaliyet edilmesine göre esnaf kredisi vermektedir.

Esnaf Kefalet sisteminde ise kredi çekmek çok kolay değildir. En az bir sene faaliyet gösteren aktif işletmeler, bilançolarına, kredi puanlarına göre kredi kullanabilmektedir. Esnafa faizsiz kredi veren bankalar arasında devlet destekli bankalar, Kosgeb sistemiyle veriliyor.

Esnafa Kredi Şartları

Esnaf kredisi faizsiz olanaklarında hibe kredilerde 50 bin TL ile 100 bin TL düşük faizli kredi destekleri veriliyor. Girişimcilik kapsamında yeni esnaflara iş kurmaları için 30 bin TL’ye kadar kredi olanağı sunuluyor. Devlet teşvikli faizsiz esnaf kredileri genellikle 5 yıl vadeli olarak veriliyor.

Esnaf kefalet kredi hesaplama 2019 faiz oranları için güncel sistemden hesaplama yapılabilir. Esnaf Kefalet kredisi için en az bir senedir faal olan vergi levhası, kimlik belgesi, oda kayıt ve gerekli belgeler, işletme belgeleri gereklidir. Firma sahibinin kredi puanının da risk teşkil etmemesi gereklidir.

Esnaf kredisi için gerekli evraklar bankaların sundukları prosedürlere göre farklılık göstermektedir. Özel bankalar ve devlet bankaları tarafından verilen esnaf kredileri için vergi levhası ve aktif işletme faaliyetleri ilk gerekliliktir.

Yeni esnafa kredi veren bankalar arasında Denizbank, Finansbank, Halk Bankası, İş Bankası, Akbank, Şekerbank, Garanti Bankası, İng Bank, Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası seçenekleri bulunuyor.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar 2019

Esnafa en kolay kredi veren banka şayet Kosgeb destekli ise Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası seçenekleridir. Projesi onaylanan ve esnafların işletme kurması için verilen hibe ve destek kredileri, Kosgeb onayı ile Ziraat Bankası’nda hızlı ve kolay şekilde verilir.

Esnafa kredi şartları arasında vergi levhasının faal olması ve en az bir sene işletmenin faaliyet etmesi gerekiyor.

Yıllık kazanç üzerinden ve vergi borcu olmayan işletme sahiplerine kredi olanağı sunuluyor. Ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, işletme kayıt belgeleri, SGK veya Bağkur kayıt ve dökümleri, işletme sahibine ve varsa ortağına ait kimlik fotokopileri ile başvuru yapılabilmektedir.

Ziraat bankası esnaf kredisi 2019 faiz oranları uygun seçenekler ve 60 aya varan vade seçenekleri ile sunuluyor. İhtiyaç kredileri veya esnaf kredileri olarak verilen farklı kredi paketleri, vade ve faiz oranları seçilerek, kredi hesaplama araçlarından belirlenebilir.

Esnafa faizsiz kredi 2019 kampanyalarında neredeyse tüm bankaların kredi opsiyonu bulunuyor. Engelli vatandaşlar kredilerde esnaflar için paketler, Kobi’lere özel kredi seçenekleri veya anında ihtiyaç kredileri ile seçenekler sunuluyor.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar 2019

Esnafa en kolay kredi veren banka seçeneğinde Garanti Bankası, şubeye gitmeden anında kredi veriyor. 50.000 TL’ye kadar esnaf kredisi ile telefon, sms veya online başvurularda, hızlı ve kolay esnaf kredisi bulunuyor.

Esnafa kredi şartları tamamlanarak, şirket bilgileri ve işletme sahibi bilgileri ile başvuru yapılabilir. Sms bankacılığı ile onaylanan esnaf kredilerini ister şubeye giderek nakit olarak alabilirsiniz, isterseniz hesabınıza anında aktarım sağlayabilirsiniz.

Esnaf kredisi veren bankalar ve şartları değerlendirilerek en düşük faizler ve vade süreleri, ödeme performansına göre değerlendirilmelidir. Esnafa faizsiz kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası bulunuyor. Gerekli şartları tamamlayan yeni esnaflara ve destek kredisi talep eden esnaflara kredi veriliyor.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019

Ziraat bankası esnaf kredisi faizsiz seçeneğinde en az 3 aylık oda kaydının oması gerekiyor. Tıbbi malzemeciler odası, ticaret ve sanayi odaları, eczacılar odası, esnaf ve sanatkarlar odası, serbest muhasebeciler ve mal müşavirler odası kayıtları bulunan işletmelere Ziraat esnaf kredisi hesaplama sistemiyle, kredi olanağı sunuluyor.

Esnaf kredisi ziraat bankası kampanyalarından yararlanmak için bankanın talep ettiği evrakların temini gereklidir.

Ayrıca başvuru yapan kişinin kredi puanının risk teşkil etmemesi gereklidir. Kosgeb girişimcilik sistemi ile kredi kullanımına hak kazanan kişiler için faizsiz esnafa kefilsiz kredi olanağı ile hibe krediler veriliyor.

Veri Levham Yeni Kredi Kartı Alabilirmiyim 2019

Vergi levham yeni kredi alabilir miyim konusunda pek çok banka, işletmenin bir süre faaliyet etmesi doğrultusunda kredi vermektedir. Özellikle Esnaf Kefalet Kooperatifi, sektörde 12 ay ile 24 ay faaliyet gösteren işletmelere kredi veriyor. Yeni esnaflar için kredi veren çok fazla banka bulunmuyor.

Matrahsız vergi levhası kredi seçeneğinde, yeni esnaflar için çeşitli bankalardan kredi verilmektedir. En az 6 ay faaliyet gösteren işletmeler için Denizbank, Finansbank, Odeabank, Yapı Kredi, İng Bank, Garanti Bankası, Akbank ve pek çok banka, çeşitli teminlerin sağlanması ile yeni esnaflara kredi veriyor.

Vergi levhası olana araç kredisi ise sektörel tecrübeye yani işletmenin ne kadar süredir faaliyet gösterdiğine ve vergi matrahlarına bağlı olarak yapılıyor.

Yeni esnafa kredi başvuruları için özellikle POS alınan bankalara başvuru yapılabilir. Yeni nesil yazar kasa sistemiyle, kredi olanağını daha kolay sağlayan bankalar, işletmenin gelir hesabının bankalarında olması nedeniyle, yeni esnaflara da kredi vermektedir.

Esnafa en kolay kredi veren banka faiz oranları ve vadeleri değerlendirilerek, cazip kredi kullanımı sağlanabilir.

Esnaf Kredisi Faizsiz

Ziraat bankası esnaf kredisi faizsiz kredi desteği seçeneğinde KOSGEB kredileri kullanılabilir. 30 bin TL geri ödemesiz, 50 bin TL sıfır faizli esnaf kredileri için girişimcilik eğitimlerinin ve belgesinin alınması ve kredi kullanım hakkının olması gereklidir.

Esnafa faizsiz kredi veren bankalar seçeneğinde Vakıf Bankası ve Ziraat Bankası, Kosgeb hibe destekleri ve teşvik kredilerini sunuyor.

Esnaf kredisi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra banka şubelerinden direkt başvuru yapılabilir. Kosgeb faizsiz kredi 2019 yılında işletme geliştirme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli olarak verilebiliyor.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2019

Esnafa en kolay kredi veren banka seçeneklerinde Vakıfbank, Garanti Bankası, Denizbank, Finansbank seçenekleri bulunuyor. Anında ihtiyaç kredileri veya ticari krediler ile hızlı ve kolay başvuru seçenekleri sunuluyor.

Yeni esnafa kredi veren bankalar arasında, kredi notu yüksek olan ve vergi borcu olmayan esnaflara pek çok banka kredi onayı veriyor. Esnafa faizsiz kredi veren bankalar arasında ise sadece Kosgeb destekleri bulunuyor. Diğer bankalarda farklı oranlarda faiz oranları sunulmaktadır.

Esnafa kredi şartları arasında aktif vergi levhası ve oda kayıtları gerekiyor. Sicili temiz ve bankanın istediği belgeleri sunan esnaflara kolay ve anında kredi desteği sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap