Yazgülü İsminin Anlamı

yazgulu-isminin-anlami-21023

Yazgülü İsminin Anlamı

Günümüzde söylenişi daha farklı olan ve her türlü güzelliği anımsatan Yazgülü isminin anlamı nedir? Kız çocukları için uygun olan Yazgülü ismi son zamanlarda çok sayıda kişi tarafından kullanılmaktadır. Duyular ile alakalı olan, duygulu, duygusal anlamlarına gelen isim yazın açan gül manalarında olmaktadır. Baharın ilk günlerinde doğan kız çocuğuna Yazgülü ismi verilmektedir. İsim kız çocuklarında son derece hoş durmasının yanı sıra anlamları ile de etkilemektedir.

Son yıllarda çok fazla tercih edilen ve ebeveynlerin ilgi odağı olan Yazgülü isminin TDK’deki anlamı çok fazla araştırma konusu olmaktadır. Bingöl ilinin Sancak bucağına bağlı olan bir yerleşim merkezinin adı olan Yazgülü sözlük anlamı yazın açan gül anlamlarını taşımaktadır. Genel olarak bahar ayının başlangıcında ilk doğan kız çocuklarına verilmektedir. İsmin kökeni Türkçe ve Farsça olmaktadır. 7 harften oluşan isim Y harfi ile başlamakta ve Ü harfi ile bitmektedir. Yazgülü ismi 3 heceden meydana gelmektedir.

Ülkemizde en çok tercih edilen isimler arasında yer alan Yazgülü isminin kişilik analizi için incelemeler yapılmaktadır. Yazgülü isminin olumlu yönleri tutumlu, esnek, mantıklı hareket eden, gerçekçi, yetenekli, mükemmeliyetçi, yardım sever, amacına düşkün, çalışkan, titiz, disiplinli, zeki, yaptığı işe son derece önem veren, el becerisi çok daha fazla olan, prensipli ve detayları görebilen özelliklerde olmasıdır. Ayrıca sağlık konusunda çok daha detaycı olan, yardım sever, pratik zekalı, sabırlı ve çevresinde büyük oranda takdir alan gibi karakterlerde olmasıdır. Eleştirilerden hoşnut olmayan, aşırı hırslı, çok daha fazla gururlu, geri planda kalmayan, hep ön planda ve göz önünde olan olumsuz yönleri vardır. Fiziksel özellikleri içinde büyük ve etkileyici gözlerin yanı sıra kaşlar arası mesafeli geniş, kıvrımlı geniş burun yapısı, pürüzsüz cilt, yuvarlak omuzlu, gövde kısa, genel olarak koyu renkli gözlere sahip olmaktadır. Kısık bir ses tonuna sahip olup alın kısmı da dar olurlar. Bunların yanı sıra bu ismi taşıyan kişiler hayalperest veya uzak gözükebilirler. Bunun nedeni ise iç dünyalarında yer alan fikirler ile zamanlarını geçirmeleridir.

Pek çok kişinin kullandığı isimler içinde olan Yazgülü isminin harf analizi yapılarak ismin etkilerini görmek mümkün olacaktır. Y; geçmişten iyi bir ders alan anlamlarını uyandırır. A; gururlu ve lider olma vasfında olur. Z; bilimsel bakımdan okumayı seven birini çağrıştırır. G; inatçı kişiliklerde olan kimse ve gerginlik çağrıştırır. Ü; engeller ile mücadele eden anlamlarını taşımaktadır. L; sanatsal yeteneklerde olan bir kişiliğin izlemini oluşturur. Ü; engeller ile mücadele eden kişilik anlamlarını taşır.

Günümüzün isimleri arasında çok daha popüler bir hal alan Yazgülü ismine benzeyen isimler içinde çok sayıda isim bulunmaktadır. Yazgül, Yazgün, Yazgı, Tangülü, Yaz, Güntülü, Lülü gibi pek çok isimler Yazgülü ismine yakın olmaktadır. Bu isim ile uyumlu olan erkek isimler olarak Yazgı, Yazgan, Yazganalp, Yaz, Yazar, Yazır, Sülü, ülkülü, Yenisü, Yaybörü ve Yazel isimleri bulunmaktadır.

Her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısının olduğu Yazgülü ismi caiz mi sorusuna cevap olarak caiz olmayan ve sakıncalı isimler listesinde yer almamaktadır. Ancak bu ismi bebeğiniz için seçerken detaylı olarak araştırmakta fayda olacaktır.

Yeni doğan kız çocukları için tercih edilen Yazgülü ismine sahip olan ünlüler olmamaktadır. Kız çocuklarına çok fazla yakılan Yazgülü isminin yer aldığı birçok dizi ya da filmler bulunmaktadır. Ülkemizde son derece etkili ve güzel olan yaz filmlerinde veya dizilerinde bu tarz isimlere öncelik verilmektedir.

Yazgülü isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Duyularla İlgili Olan, Duygulu, Duygusal
  • 2 – Baharın ilk günlerinde doğan kız çocuğuna verilen bir ad.
  • 3 – Yazın açan gül

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe+Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Yazgülü ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yazgülü ismini kullanan 1.472 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yazgülü ismini kullanan 378 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yazgülü ismini kullanan 99 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yazgülü ismini kullanan 148 kişi bulunmaktadır.

Yazgülü isminin Türkiye sıralaması

Yazgülü en çok kullanılan 2430. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1104. isimdir.

Yazgülü ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Yazgülü isminin Harf Analizi

Kişiye Yazgülü ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Yazgülü İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yazgülü ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yazgülü isminin anlamını gözden geçirin!

Yazgülü İsminin Numerolojisi

Yazgülü isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
Z: yirmi dokuz
G: sekiz
Ü: yirmi altı
L: on beş
Ü: yirmi altı
TOPLAM: 133

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap