Yaza Formda Girmek İçin Pratik Bilgiler

Yaza formda girmek ve kalıcı kilo vermek için yapmanız gerekenleri sizler için hazırladığımız yazımızda etkisini sizinde görebileceğiniz tavsiyeler yer alıyor…

Yaza formda girmek ve kalıcı kilo vermek için yapmanız gerekenleri sizler için hazırladığımız yazımızda etkisini sizinde görebileceğiniz tavsiyeler yer alıyor. Baharın ilk güneş ışınları şimdiden içimizi ısıtmaya başladı bile birçok bayan zor geçen soğuk kış günlerinde kilo almış olabilir güneş insanda enerji isteğini ortaya çıkarır mutluluk ve kendiyle barışık olmak için insanlar dış görünüşlerine bu dönemde dikkat etmeye başlarlar.

mek için öncelikle sağlıklı beslenme planı bol egzersizli bir gün ve stresten arınmış bir ortam yaratmalısınız.

Zayıflamak dendiğinde akla gelen ilk uygulamanın diyet olduğunu biliyoruz ve nefret ediyoruz.

Bunun yanında detoks uygulamaları ve zararlı birçok zayıflama yöntemi kullanıyor.

Zayıflamak isteğinizin neden kaynaklandığını düşünün birçok kadın sağlık, güzellik, estetik, görsel, psikolojik gibi faktörleri sayabilir.

Kilo vermek konusunda mantıklı düşünmek en doğru karardır hızlı kilo vererek verdiğiniz 5 kilonun yerine 10 kilo almak mı?

İstersiniz ya da haftada 500 gram ya da 1 kilo vererek kalıcı geri gelmeyecek bir vücuda kavuşmak mı?

İşte bu iki soruyu düşünün ve sizin için sağlıklı olan yavaş kilo vererek sağlıklı bedene kavuşmak doğru olacaktır.

Tüm gece bedenin dinlendiği ve güne enerji içinde başlaması için düşen kan şekerinin dengelenmesi gerektiğini unutmayın. Kahvaltı güne nasıl başlayacağınızın bir kanıtı geçiştirdiğiniz ya da zararlı besinlerden seçilmiş bir kahvaltı öğlenden önce acıkacağınızı sinyali verir fakat doyurucu sağlıklı bir kahvaltı öğlene kadar sizin enerjinizi sağlamak için yeterli olacaktır.

Hiç bir şekilde besinlerin özelliklede karbonhidratları kesildiği beslenme alışkanlıkları edinmeyin tüm besinleri yiyin sadece miktarına özen göstermeniz yeterli olacak birde zararlı olan kızartma, tatlı ve hazır gıdalardan uzak durmaya çalışın.

Günlük tatlı ihtiyacınızı sağlıklı besinlerden özellikle de yaz mevsimi bol olan kiraz, çilek gibi meyvelerden tüketerek karşılayın. Yaz aylarında bulunmaz olan nimet balığı sofranızdan özelliklede ızgaranızdan eksik etmeyin yanına sadece sağlıklı bir salata yaparak mutlu ve sağlıklı kilo vermeniz kolaylaşacaktır. Hayvansal gıdaları yaz aylarında daha az tüketin bu sayede daha sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Yaz mevsimi bol olan sebze ve meyveleri tüketmeye çalışın. Genellikle renkli olan sebze ve meyveleri tüketebilirsiniz. Yaz mevsiminin güneş etkisini azaltmak terlemeniz sebebiyle vücudun susuz kalmasını önlemek adına sık ve bol su içmeye sudan zengin sebzeler yemeye çalışın. Yaz aylarında şeker tüketimini sınırlayın.

Daha çok meyve, dondurma gibi besinlere yönelin. Güneşle gelen enerjiyi egzersiz yaparak değerlendirin sabah ve akşam saatlerinde bol tempolu yürüyüşler yapın. Forma girmek için hedef belirleyin hedefe ilerlemek böylelikle daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap