Yatak İle İlgili Sözler

Yatak İle İlgili Sözler

Yatak İle İlgili Sözler İnsanların birilerine zararları dokunmadığı zaman vicdanları rahat olur. Vicdanınız rahat olduğu zaman yattığınız yerin önemi yoktur. Bir insanın bütün yaşamı boyunca kazanabileceği en büyük zenginlik huzurlu ve temiz bir vicdana sahip olmasıdır. Yatağınıza uzandığınız zaman vicdanınız rahatsa, yani hiç kimseyi üzmediğiniz ve kırmadığınız için huzurlu bir uyku uyuyabilirsiniz. Yatağa uzandığınızda, vicdanınızın sesi sizin uyumanıza engel oluyorsa, o zaman yalnız bir hayat yaşıyorsunuzdur. İnsanların unutmaması gereken bir şey var size kötülük yaparak üzülmenize sebep olanlar, bir gün size yaşattıkları her şeyi yaşayacaklardır.

Üzülmenize sebep olan insanlar bugün mutlu olsalar bile, vicdanlarının sesini dinledikleri zaman gerçekler ile yüzleşmek zorunda kalacaklar. Sevdiğimiz insanlara güzel sözler söyleyerekonlarla aynı yerde olmasanız bile sevdiğiniz insanların kalplerini sevgiyle doldurabilirsiniz. Yatak ile ilgili sözler yazılmış pek çok söz bulunmaktadır. Bu sözler genellikle birbirinden uzak kalan insanlara ve birbirleri için güzel iyi geceler mesajı atmak isteyen insanlar için yazılmış sözlerdir. Sabahları yataktan kalkarken bazen birden artık yapamayacağınızı düşünürsünüz, fakat daha sonra içten içe bir gülme gelir böyle hissettiğiniz bütün zamanları hatırlar ve daha sonra güne başlarsınız.

Yatak İle İlgili Sözler

Yatak İle İlgili Sözler

Allah herkese rahatlık versin. Sen yatakta dön dur!

Şerefini kimin yatağında bıraktıysan, tribini ona atacaksın bana değil.

Kim bilir kaç kişi ayrı yataklarda, birbirine sarılarak uyuyordur.

Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun iyi uyu bir tanem.

Fiziken ayakta, ruhen yatakta, psikolojik olarak nerdeyim bilmiyorum.

Yatağına yatınca; yüreğinin sesinden uyuyamıyorsan, anla ki yalnızsın. Aziz Nesin

Her yatak tuzludur biraz, ya terin tadını tatmıştır ya da gözyaşlarının.

Acı çeken dostuna dinlenmesi için yer göster ama dikkat et yatak sert olsun. Friedrich Nietzsche

Bir yatakta iki beden olana kadar değil, bir mezarda iki ceset olana kadar gel yaşlan benimle.

Masa örtüsü, yatak örtüsü, sehpa örtüsü derken dünya için her şeyi örttükte, Ahiret için bir başımızı örtemedik.

Sizin dediğiniz aşk; ayakta başlayıp yatakta biten. Bizim bildiğimiz aşk; yürekte başlar mezarda biten.

Yatağını ısıtmak için dilediğin kadar ten gezebilirsin. Yüreğin ısınmadıkça, hangi bedende olursan ol daima üşüyeceksin!

Yatağa abdestli girene, o gece bir melek sabaha kadar, “Ya Rabbi bu kulunu affet” diye dua eder.  Hadis-i Şerif

Rüyalarını gül yapraklarıyla yatağını papatyalarla süsledim, üzerini sevgiyle örtüp tüm kabusları aldım ki en güzel rüyaları sen göresin.

Para size ancak bir yatak alabilir, iyi bir uyku değil; bir ev alabilir, bir yuva değil; bir arkadaş alabilir, bir dost değil. Zig Ziglar

Dün gece seni o kadar aradım ki, soğuk vücuduma dokunmanı istedim, yatağa sensiz girmek zorunda kaldım. Neredeydin benim canım pijamalarım.

Yatağını gül yapraklarıyla, rüyalarını papatyalarla süsledim, üzerini sevgimle örttüm… Tüm kâbuslarını da ben aldım ki sen rahat uyu bir tanem.

Yastığa başımı koyduğumda hayalin geliyor karşıma, hayalinle konuşuyorum yatağımda. Gözlerimi bu gece de senin için kapatıyorum senli rüyalarıma. İyi geceler aşkım.

Bazen sabah yataktan çıkar ve düşünürsün, yapamayacağım artık diye, ama içinden gülersin böyle hissettiğin bütün zamanları hatırlayıp. Charles Bukowski

Rüzgarın keman çaldığı, yağmurun camına vurduğu ve sen yatağına uzanıp keşke dediğin her şey seninle olsun bir tanem sen benim bir tanem gönlümde efsanemsin.

Canımı kapına, yüreğimi ellerine, ruhumu bedenine, uykumu yatağına, öpücüklerimi dudağına göndereceğim. Ve yemin ederim seni ölünceye kadar seveceğim.

Rüzgârın kemanini çaldığı ve yağmurun damlalarının pencerene vurduğu soğuk bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin bütün güzellikler senin olsun bir tanem.

Canımı kapına, yüreğimi ellerine, ruhumu bedenine, uykumu yatağına, öpücüklerimi dudağına göndereceğim! Ve yemin ederim seni ölünceye kadar seveceğim!

Birden uyandım doğruldum yatağımda. Ya

Yastığım gözyaşlarımdan sırılsıklam. Son bir damla gözyaşım ise süzülüyor hala yanaklarımdan. Bensiz geçirdiğin son gece olması dileğimle, iyi geceler sana. Kâbusum oldu sensiz geceler artık bana.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol