Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır? sorusu güzel görünümüne her daim önem veren kadınların merak ettikleri bir konu olurken sizler için ergenlik döneminden it..

Yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır?

sorusu güzel görünümüne her daim önem veren kadınların merak ettikleri bir konu olurken sizler için ergenlik döneminden itibaren yapmanız gerekenleri tüm detaylarıyla hazırladık.

Ergenlikte cilt bakımı için tavsiyelerimiz arasında gençliğin verdiği güzel görünümünüzü uzun süreli koruyabilmek için sizlere tavsiyemiz UV ışınlarından kaçınmanız olacağı gibi cilt bakımı için bu süreçte yağ kontrol ürünlerini kullanmanızı öneririz.

Ergenlik çağlarında yüzünüzde oluşan yağ ve lekelere karşı şimdiden önlem almanız faydalı olacağı gibi sabah, akşam temizlemeniz gerekebilir.

20’li yaşlarda cilt bakımı için sabunsuz temizleyicilerle sabah, akşam cildinizi temizlemeniz önerildiği gibi gözeneklerinizin sıkılaşması için tonik kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tonik aynı zamanda cildin PH dengesini dengeleme özelliği de içerdiğinde uzmanlar tarafından kullanılması tavsiye edilmektedir. Cildin pürüzsüz kalmasını sağlamak için cilt tipinize uygun nemlendirici kullanabileceğiniz gibi bu yaş grubunun sonlarına doğru göz çevrenizde oluşabilecek ince çizgilere karşı göz çevresi kremi de kullanabilirsiniz.

30’lu yaşlarda cilt bakımı tavsiyeleri cilt yenilenmesinin yavaşlamaya başladığı yaş grubu olduğundan bundan sonraki hayatınızda gerekli tedbirleri almaya şimdiden başlamanızı öneririz. Önceki yaş gruplarında olduğu gibi gerekli temel bakımların yapılması gerektiği gibi ilave olarak göz çevresi kırışıklıkları için hazırlanan ürünleri ve cilt yenileme ürünlerini kullanma zamanı gelmiştir.

40’lı yaşlarda cilt bakımı tavsiyeleri arasında kırışıklıkların derinleştiğini görerek moralinizin bozulmasına izin vermeden cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Bu yaş grubunda deri katmanlarında suyun tutulmasını sağlayacak nemlendiricilerin hiyalüronik asit ve gliserol içerdiğine dikkat etmelisiniz.

Yüzünüzde kullanacağınız temizleyici sütü kullanırken dairesel hareketler uygulamanız doğru olacağı gibi içten dışa doğru alın, yanaklar, çenenizde uygulayın. 40’lı yaşlardaki kadınların ciltlerinde daha az elastikiyet görüleceği gibi bayanların bu yaşta uyurken ciltlerinin yenileneceğini düşünerek bildikleri kaliteli bir markanın gece kremini veya losyonunu kullanmaları önerilmektedir.

50’li yaşlarda cilt bakımı tavsiyeleri arasında kesinlikle cildim için artık yapacak bir şey kalmadı diye düşünmek yerine yaşadığınız hormonal değişiklikleri de dikkate alarak yoğun içerikli onarıcı ve hücre yenilenmesini destekleyen ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Cildinizi soğuk havalarda korumanız da yapmanız gerekenler arasında yer alırken aynı zamanda yaşamın her döneminde zararlı güneş ışınlarına karşı gerekli tedbirleri almanızda uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yaşamın her evresinde cildin kuruluğunu gidermek için duşun ardından yağlı bir kremle vücudunuzu nemlendirmeniz, cildinizi ölü hücrelerden temizlemek için haftada bir kez arındırıcı bakım ürünleri kullanmanız, gıdı oluşmasını önlemek için boynunuzu gergin tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Sağlığınız ve cildiniz için egzersiz yapmayı da genç yaşlarda yaşam tarzı olarak benimseyerek ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap