Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları 2022

Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları 2022 Pos cihazları günümüzde her yerde kullanımı yapılan cihazlardır. Ödeme yöntemi olarak kart kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pos cihazlarına hemen hemen her alanda ihtiyaç duyulur. Yapı kredi de pos hizmeti sunan bankalardan bir tanesidir. Yapı Kredi bankası tarafından sunulan hizmet kapsamında alınan pos komisyon oranlarını öğrenmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere yapı kedi pos komisyon oranı hakkındaki bilgileri bu yazımızda sizlere sunacağız. Aynı zamanda pos ve komisyonlar hakkında merak ettiğiniz soruların cevabına bu yazıda ulaşabileceksiniz. Yapı kredi pos oranları her sene belirli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak bütün bankalar bu oranları senelik olarak günceller.

Güncel Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları Ne Kadar?

Güncel Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları Ne Kadar?

2022 yılıyla birlikte pos oranlarında değişiklik yapıldı. Yapı Kredi bankası da yapılan değişikliklere ayak uyduran bankalardan bir tanesi oldu. Öncelikle geçtiğimiz yıllarda çok uygun oranların söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bu yıl genel bir artış meydana geldi ve Yapı Kredi pos komisyon oranları 2022 düzeyinde bir artış gözlemlendi. Oranlar peşin veya taksitli ödemeye bağlı olarak değişkenli gösterir.

Peşin üye işyeri ücretinden uygulanan komisyon oranı %1,88 olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi üye işyeri tarafından yerli kartlar kullanılarak yapılan peşin ödemelerden bu oranda komisyon alınır. Tek çekim olarak alınan mal veya hizmetler için geçerlidir. Orana BSMV dâhil değildir.

Üye işyeri tarafından alınan ödemelerde taksit söz konusuysa %0,94 ilave taksit komisyonu alınır. Taksitli olarak yapılan ürün ya da hizmet alımında üye işyeri tarafından her bir taksit için bu ilave oran ödenmek zorundadır.

Yurt dışı kartlar da mal veya hizmet alımı için kullanılabilir. Yapı Kredi tarafından alınan pos komisyon oranı ise bu alımlarda daha farklıdır. BSMV dâhil olmadan bu alımlarda %1,60 oranından komisyon uygulanması söz konusudur.

Yapı Kredi pos komisyon oranlarının 2022 yılı için tek çekimlerde %1,60, yabancı kartlar ile tek çekimlerde ise %1,69 oranında uygulandığı belirtilmiştir.

Yapı Kredinin Blokeli Pos Kaç Gündür?

Yapı Kredinin Blokeli Pos Kaç Gündür?

Yapı Kredi tarafından sunulan pos hizmetinde blokeli pos kullanmak mümkündür. Yani isteyen işyerleri blokeli pos tercih edebilir. Ertesi gün tahsilat imkanı sağlayan pos hizmetinde komisyon oranı alınır. Ancak komisyon ödemek istemeyen işyerleri için Yapı Kredi blokeli pos ortaya çıkmıştır. Bu sayede üye işyerinde yapılan mal veya hizmet alımında pos için komisyon ödenmez. Tabi ki bu pos hizmetinde parayı çekebilmek için belirli bir süre beklemek gerekir.

Bu süre Yapı Kredi tarafından sunulan hizmette 40 gün olarak belirlenmiştir. Yani işyerinizde pos kullanılarak kartla yapılan ödemeleri 40 gün sonunda almanız mümkündür. Bu sayede herhangi bir komisyon ödemenize gerek kalmaz. Ancak diğer pos seçeneğini kullanmak ve paranızı hemen almak isterseniz Yapı Kredi’ye yazımızda belirttiğimiz düzeyde komisyon ödemesi yapmanız gerekir. Bu komisyon ödemeleri banka tarafından alınır ve daha sonra paranız hesabınıza aktarılır.

Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranını Düşürmek Mümkün Müdür?

Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranını Düşürmek Mümkün Müdür?

İşyerinizde pos cihazı kullanıyor ve komisyon ödüyorsanız bu komisyon oranlarının nasıl düşeceğini merak edebilirsiniz. Çok sayıda işyeri komisyonları düşürmek ve ödemelerde yapılan kesintiyi azaltmak ister. Genel olarak bunu yapmak için işlem hacminizi artırmanız gerekir. Aynı zamanda banka tarafından sunulan diğer ürünleri kullanmaya da özen gösterebilirsiniz.

Bu doğrultuda Yapı Kredi pos destek hattına ulaşabilir komisyon oranlarının düşürülmesini talep edebilirsiniz. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde banka ile anlaşmanız ve pos komisyon oranlarında indirim yaptırma imkânınız vardır. Ancak belirttiğimiz gibi bu noktada işlem hacminde artış meydana gelmesi ve bankaya ait ürün ve hizmetlerin kullanılması önemlidir. Aksi takdirde indirim talebine olumsuz yanıt verilmesi daha yüksek bir ihtimale sahip olur.

Yapı Kredi Pos Destek Hattına Nasıl Ulaşılabilir?

Yapı Kredi pos cihazları kullanan bir üye işyerine sahipseniz gerekli şartları sağladığınız takdirde indirim için başvuru yapabilirsiniz. Bankanın pos destek hattı bu konular için hizmet veriyor. Aynı zamanda yaşadığınız sorunlar ve merak ettiğiniz sorular için de bu hatta ulaşabilirsiniz. Yapı Kredi pos destek tel numaraları 444 0 448 ve 0850 222 0 448’dir. Bu numaraları arayarak belirttiğimiz komisyon oranları ile pos hizmeti alabilir veya mevcut sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap