Yalvaç İsminin Anlamı

yalvac-isminin-anlami-48509

Yalvaç İsminin Anlamı

Yeni isim araştırması içinde olanların karşısına bazı seçenekler çıkmaktadır. Bunların arasında karar vermek ve eleme yaparak sadece bir isme ulaşmak bazen zor olabilir. Yalvaç son zamanlarda tercih edilen isimler arasında bulunur. İsme olan ilgi düşünüldüğünde haklı olarak Yalvaç isminin anlamı nedir diye bir soru akıllarda belirebilir. Yalavaç anlamına da gelmektedir. Yalavaç, Orta Asya’da yaşamış olan Türklerin komutanlarına verilen isimdir. Bu komutanlar tanrının elçisi olarak kabul edilmiş ve bu isim uygun görülmüştür.

Yalvaç ismi yalabaç kelimesinden türemiştir. Yalabaç, haber getirmek ve müjde vermek anlamlarına gelir. TDK’ya göre Yalvaç isminin anlamı insanları hak yoluna çağıran ve cenneti müjdeleyen peygamber demektir. Eski Türklerde bu isme sıklıkla rastlanırdı. Allah’tan inen vahiyleri insanlara bildiren peygamber olarak bilinmekteydi.

Yalvaç erkek bebekler için verilen bir isimdir. Türkçe kökenlidir. Yalvaç Kur’an da geçiyor mu diye bakıldığında derin anlamlara sahip olsa da geçmediğine rastlanır.

Bebek için düşünülen isimlerle ilgili bazı analizler uzmanlar tarafından yapılır. Bunların içinde harf analizi, kişilik analizi ve ismin numerolojisi bulunur. İnsanların bu konulara ilgisi olduğu da bilinmektedir. Yalvaç isminin analizi yapıldığında bu kişilerin her zaman pozitif düşünen ve kişileri motive eden iradeleri olduğuna rastlanır.

Detaylardan hoşlanmayan olayların başı ve sonu ile ilgilenen kişilerdir. Olgun karakterleri onları zirveye taşıyabilir. Öncelikle kendi çıkarlarını gözetirler. Yükselme ve zirveye çıkma yönünde engel tanımazlar. Liderlik yetenekleri oldukça fazladır. Kendine olan güvenleri fazla olduğu için yaptığı işlerde başarılı olurlar. Çok para kazanmayı severler. Harcamak da onlar için oldukça zevklidir.

Olumlu yönlerine değinecek olursak; kendine olan güvenlerinden bahsetmek gerekir. Kararlı ve rekabetten korkmayan bir tarza sahiptirler. Fikirlerini rahatlıkla söylerler ve girişimci bir ruha sahiptirler. Yaptığı işlerde risk almaktan hoşlanmazlar. Hızlı öğrenirler ve her işe atılırlar. Kendi deneyimlerinden ders alabilen kişilerdir.

Olumsuz yönleri içinde karamsar ve etki altında kalabilen kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Fikirlerini çabuk değiştirirler. Zora gelmekten korkarlar. Kırılgan ve hassas yapıları bulunur. Bu özellikler bazen sorun olabilir.

Fiziksel özellikleri uzun boylu olmaları ve atletik bir yapıya sahip olmalarıdır. Omuzları geniştir, yüz hatları keskindir, iri gözler, çukurlu çene ve ince dudaklarla dikkat çekerler. Kararlı ses tonları karşısındaki kişileri etkileyebilir.

İsim araştırmanızda o isimle ilgili yapılan kişilik analizlerini de inceleyebilirsiniz. Bu durum sizi en doğru isme ulaştıracaktır. Yalvaç isminin kişilik analizi incelendiğinde bu isimde olan kişilerin yeteneklerinin fazla olduğuna rastlanır. O yüzden sanatsal konularda ve eğitmenlik konularında başarılı olabilirler.

Bu isim ülkemizde fazla bulunmaz. Yapılan istatistik verileri bunu göstermektedir. Yalvaç ismine sahip olan 9 kişi bulunmaktadır. Bu isim en çok kullanılan 10.103’üncü isimdir. Erkek isimleri arasında ise 5208’inci sırada bulunmaktadır.

İsimler konusunda benzerler ve uyumlu olanlar da sıklıkla araştırılır. Yalvaç isminin benzerleri olarak Yalçın, Yalın, Yalkın, Yalım, Yalgın, Yalçıner, Yalçınhan, Yamaç, Yoldaş, Yıldız, Sontaç örnek verilebilir.

Tercih edilen ismin caiz olup olmadığı merak edilir. Yalvaç ismi caiz mi diye merak edenler için sakıncalı isimler arasında olmadığını söyleyebiliriz. İstenirse anlamını yakından inceleyip erkek bebeklerinize verebilirsiniz.

Isparta ilimize bağlı Yalvaç ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçede tarihi eserlerin sergilendiği Yalvaç Müzesi de bulunur. Seçilen isme sahip olan ünlü var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Yalvaç ismini taşıyan ünlüler arasında gazeteci Yalvaç Ural akıllara gelen ilk isim olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca 65 çocuk kitabı ve şiir kitapları da bulunmaktadır.

Yalvaç isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ayın Evrelerine Göre Huyu Değişen Kimse
  • 2 – Peygamber, elçi. Bkz. Yalavaç

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yalvaç ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yalvaç ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yalvaç ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yalvaç ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Yalvaç ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Yalvaç isminin Türkiye sıralaması

Yalvaç en çok kullanılan 10103. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5208. isimdir.

Yalvaç isminin Harf Analizi

Kişiye Yalvaç ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

Yalvaç İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yalvaç ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yalvaç isminin anlamını gözden geçirin!

Yalvaç İsminin Numerolojisi

Yalvaç isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
L: on beş
V: yirmi yedi
A: bir
Ç: dört
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap