Yalım İsminin Anlamı

yalim-isminin-anlami-41321

Yalım İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Yalım isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Yalım isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Yalım, alev, ateş anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Yalım isminin TDK’deki anlamı konusunu ele alacağız. TDK’deki anlamı, şimşek, kudret anlamlarında kullanılmaktadır. Bu isim genel olarak erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Bu ismin kökeni ise Türkçe’dir.

Yalım isminin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine bakacağız. Yalım isminin kişilik analizi şu şekildedir; yalım ismine sahip kişiler Onlar özgürlüğünü çok seven insanlardır. Kuralları sevmiyorlar. Bildiklerini yapmayı severler. Tutkuları ve cesaretleri, doğal ve rahat hareket etmelerini sağlar. Başkalarının ne düşürdüğü konusunda çok fazla endişelenmezler. Onlar şık insanlar. Karar verirken biraz sabır onların hata yapmasını engelleyebilir, ancak sezgilerine güvenmekten asla vazgeçmezler. Liderlik özelliklerine sahiptir O doğal bir liderdir. Kendi görüş ve fikirleri vardır ve başkalarının etkisi altında karar vermez. Sorumluluk ve yükümlülükler almaktan korkmaz. Onlar cesur insanlar. Ancak bazı durumlarda, hızlı karar verme, esnek olma ve başkalarının görüşlerini dikkate almama cesaretinizi kontrol etmelisiniz. Çok çevik insanlardır ve olayın yönüne ve sakin olaya göre belirlenebilirler. Yaşam boyu öğrenmek onların yaşam felsefesidir. Çok dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyi şeyler yapmayı  severler. Seyahat etmeyi severler. Saldırılar da sizi sakar yapabilir. Kendi bölgelerinde tanınırlar, kabul edilirler ve yardımı bir yaşam biçimi olarak kabul etmişlerdir.

Yalım isminin kişilik analizini inceledikten sonra Yalım isminin harf analizini inceleyeceğiz. Yalım isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

Y: Her zaman geçmişin endişelerini yaşarlar ve geçmişte olanları asla unutmazlar. İntikamcı bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir.

A: İddialı ve enerjik bir yapısı var. Olayları analiz etmek ve algılamak için duyular ve yetenekler geliştirdi. Mantıklı hareket eder. Mantıksal düşünme en üst düzeydedir.

L: Onlar en yetenekli kişiliklerden biri, sanatsal yönleri  çok yüksek ve birçok alanda yetenekliler, bu yüzden yeteneklerini göstermekten çekinmeyin.

I: Çok, çok duygusal bir kişilikleri var. Neredeyse her şeyi incitiyorlar ve rahatsız ediyorlar. Bu yüzden insanlarla konuşmaktan çekinirler. Hassas bir yapıya sahipsiniz.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılı. Özellikle ticaret faaliyetlerine düşkündür ve başarılı olmuştur.

Daha sonra Yalım ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Bu isimler, Yalçın, Yalçıner, Yalçınkaya, Yalap, Yalav, Yalaz, Yalabuk, Yalavaç gibi değişik benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Yalım ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Yalım ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Yalım isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son bölümünde ise  Yalım ismine sahip ünlüler var mı? bunu araştıracağız. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden Yalım ismine sahip ünlülere yani bu konuya örnek veremiyoruz.

Yalım isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 9 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mehtap” Adının Türkçesi, Ay Işığı
  • 2 – Alev, ateş
  • 3 – Kaya. Sarp Yer, Uçurum.
  • 4 – Şimşek.
  • 5 – Kuvvet, kudret
  • 6 – Onur
  • 7 – Derece, orun
  • 8 – Kılıç, bıçak vb. nin kesici yüzü.
  • 9 – Onur, gurur, çalım

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yalım ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yalım ismini kullanan 140 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yalım ismini kullanan 44 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yalım ismini kullanan 21 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yalım ismini kullanan 27 kişi bulunmaktadır.

Yalım isminin Türkiye sıralaması

Yalım en çok kullanılan 5628. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2800. isimdir.

Yalım ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Yalım isminin Harf Analizi

Kişiye Yalım ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Yalım İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yalım ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yalım isminin anlamını gözden geçirin!

Yalım İsminin Numerolojisi

Yalım isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
L: on beş
I: on bir
M: on altı
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap