Yakup İsminin Anlamı

Yakup İsminin Anlamı

Yakup isminin anlamı 5 farklı şekilde tanımın yapılır. Birincisi ay gibi güzel ve yüce gönüllü olan, ikincisi erkek keklik, üçüncüsü takip eden izleyen, dördüncüsü bir peygamber adı Hz. Yakup Aleyhi selam, beşincisi İbranice takip eden izleyen, Yakup isminin cinsiyeti erkek, kökeni Arapça söylenişi Yakup Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor.

Yakup isminin Türk Dil Kurumu’ndaki anlamı Yakup isminin Türk Dil Kurumundaki anlamı erkek keklik takip eden izleyen demektir. Yakup isminin analizi fedakâr ve aynı zamanda merhametli olandır. Polyanna karakteri taşır ve hayatını iyilik yapmaya adamış olan kişilerdir. Kendi çıkarlarını gözetmeksizin başkalarını çıkarlarını düşünürler ve bu nedenden dolayı çok dostları bulunur. Bu kişiler iyi bir ebeveyn olabilir.

Herkese haddinden fazla şefkat gösterir kol kanat germe yönleri çoktur. Yakup isminin anlamı ve bu ismi taşımış olan kişilerin olumlu yönleri, hırslı korkularıyla yüzleşen dikkatli çekici sadakatli kişilerdir. Sahiplenince paylaşımcı sabırlı derin dayanıklı kararlı ve sezgiseldir. Karizmatik araştırmacı tutkulu, sözünü tutan, gizemli hassas ve çok çekingen, konsantre olabilen, ayrıntıları çok seven kişilerdir.

Yakup isminin anlamı ve bu ismi taşıyan kişilerin olumsuz yönleri rahatlarına çok fazla düşkün olan hiçbir şekilde bir şeyden vazgeçmeyen, tartışmaktan hoşlanmayan kişilerdir. Zevklerine çok fazla düşkünlükleri bulunan, sürekli ertelemeyi seven, her şeye katlanabilen, tereddütlü ve kararsız kişilerdir.

Yakup isminin anlamı ve bu ismi taşıyan kişilerin fiziksel özellikleri şu şekildedir ses tonları kararlı ve güven verici şekilde yansır. Uzun boylu, belirgin yüz hatları olan. Omuz yapıları dik, saçları genellikle dalgalı, gözleri genellikle açık renkte olur. Yüz şekilleri düzgün ve belirgindir.

Yakup isminin kişilik analizi Yakup ismindeki bireylerin karakterlerinin en baskın özellikleri liderlik özelliklerinin olmasıdır. Çevresinde yer alan insanlar onu enerjik canlı vefakâr pozitif bir insan olarak tanır ve bilir. Dikkatlerin onun üzerinde olması hoşuna gider. Cesur olmaları nedeniyle etrafındaki kişilerden tam not alır.

İlişkilerinde son derece kıskançtır ve bu nedenden dolayı partnerlerinin sabrını çok zorlar. Her gördüğü ortamda şık ve özenli giyinmeyi severler. Giyinmelerinden dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi severler. Gezmeyi çok seven ve yeni kültürleri görmeyi ve onlar hakkında bilgi edinmeyi sever. Yeni kültürlerle tanışma yaşamında vazgeçilmez aktivitelerden bir tanesidir.

Yakup ismi caiz mi Yakup ismi caiz olmayan sakıncalı resimleri içinde yer almıyor. Yakup isminin anlamı bu isim bir çocuğa verilmeden önce, Yakup isminin anlamı iyice araştırıldıktan sonra verilmesinde sakınca yoktur.

Yakup ismine benzer isimler Yakup isminde yer alan harf sayısı 5 hece sayısı ise 2’dir. Bu isme özel bir yazım ile cinsiyet ve ses uyum bakımından en yakın olan isimler şu şekilde bir araya getirilmiştir. Bu isimler şu şekildedir yakupcan, Yakup Emir, Yakup Emir, Yusuf Yakup, Abdullah Yakup. İlk 4 harfi ile ses uyumu olan isimler şu şekildedir Yakub, Yakut

İlk 3 harfi ile ses uyumlu olan isimler ise Yaksan ve Yatkın. Yakup ismine sahip ünlüler Yakup ismine sahip olan ünlü ismi ne rastlanmamıştır.

Yakup isminin numerolojisi yakup isminin anlamı ve bu isimde yer alan harflerin alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı İsminizin numeroloji sayısını vermek içindir. Y harfi 28, a harfi 1, k harfi 14, u harfi 25, p harfi 20, bu ismi numerolojik sayısı toplamda 88 rakamını bulur. Kişiye Yakup ismi ile hitap edildiği zaman hem toplumda hem de hitap etmiş olduğunuz kişide kişiliğine ait anlamlar yüklenir.

yakup-isminin-anlami-45215
Yakup İsminin Anlamı

Yakup isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ay Gibi Güzel Ve Yüce Gönüllü
  • 2 – Erkek keklik.
  • 3 – İbr. Takip eden, izleyen.
  • 4 – Bir peygamber adı. Hz. Yakup (as)
  • 5 – İbranice; Takip eden, izleyen.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: ya:kup
Kuran ‘da geçiyor.

Yakup ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yakup ismini kullanan 120.701 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yakup ismini kullanan 20.596 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yakup ismini kullanan 6.888 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yakup ismini kullanan 4.381 kişi bulunmaktadır.

Yakup isminin Türkiye sıralaması

Yakup en çok kullanılan 94. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 46. isimdir.

Yakup ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.108 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Yakup isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Yakup isminin Harf Analizi

Kişiye Yakup ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

Yakup İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yakup ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yakup isminin anlamını gözden geçirin!

Yakup İsminin Numerolojisi

Yakup isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
K: on dört
U: yirmi beş
P: yirmi
TOPLAM: 88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap