Yade İsminin Anlamı

Yade İsminin Anlamı Nedir

Yeni doğacak bebeklere isim koyarken günümüzde artık isimlerin her detayına kadar dikkat edilmektedir. Bu konuda anne ve babalar geniş çaplı araştırmalar yaparak kız ya da erkek bebeklerine en beğendikleri isimleri koyarlar. Peki Yade isminin anlamı nedir? Hep birlikte inceleyelim.

Yade isminin birden çok anlamı bulunmaktadır. Yade isminin birinci anlamı ‘anılan’ demektir. Diğer anlamı ise akılda, hatırda kalmış olandır. Bunların dışında Yade ismi aşık, sevgili, gurbet, yabancı yani el anlamına gelmektedir. Ayrıca Yade ismi ‘birtanem, tatlım’ gibi anlamlarda da kullanılıyor olan bir isimdir.

Yade ismi kız bebek ismidir. Köken bakımından hem Farsça hem de Türkçe’dir. Anne babaların isim koyarken en çok dikkat ettikleri konu beğendikleri ismin Kur’an – ı Kerim’de geçip geçmemesidir. Yade ismi Kur’an – ı Kerim’de geçmemektedir. Yade TDK’de ki anlamı ise ‘hatıra’ demektir.

Yade isminin ülkemizdeki istatistiklerini inceleyecek olursak Yade ismini Türkiye’de kullanmakta olan 1122 kişi vardır. Bunları şehir olarak ayırdığımız zaman Yade ismi İstanbul’da 290 kişide, Ankara’da 79 kişide ve İzmir’de de 88 kişide bulunmaktadır. Yade isminin kullanım sıklığının az olduğunu buradan anlayabiliriz. Türkiye’de Yade ismi en çok kullanılan 2712. Isimdir. Kız bebek isimlerinin arasında ise en çok kullanılan 1227. Sıradaki isimdir. Bu ismi kullananların sayısı bir senede 149 kişi artmıştır.

İsimlerin analizleri önem taşır. Yade isminin analizini inceleyelim. Yade ismine sahip kişilerin favori renkleri sarıdır ve kader sayıları 6 sayısıdır. Yade isimli kişiler fedakar ve çok merhametli bir karaktere sahiptir. Bu kişiler etrafındakilere iyilik yapmayı sever. Etraflarında çok sayıda dostları bulunur ve herkese karşı şefkatle doludurlar.

Yade isimli kişilerin olumlu yönleri hırslı olmaları, gizemli olmaları, paylaşımcı olmaları, sabırlı ve dayanıklı bir yapıya sahip olmalarıdır.

Olumsuz yönleri ise kararsız yapıya sahip olmaları, bir şeylerden vazgeçmekte zorlanmaları, zevklerine düşkün olmaları ve her şeyi erteleme huyları olmasıdır.

Yade ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleri ise boylarının uzun, omuzlarının dik, saçlarının dalgalı olmasıdır. Ayrıca bu kişilerin ses tonları karşısındaki kişiye güven verir ve kararlı yapıdadır.

Taşınan isimlere göre karakter analizleri olmaktadır. Yade isminin karakter analizini yapacak olursak; Yade isimli kişilerin enerjileri çok fazladır ve yorulmazlar. Bu yönleri sayesinde her zaman pozitif kalmayı başarırlar. Hayattan her zaman zevk almaya bakarlar. Genel olarak sabırlı ve sakin bir yapıları vardır. Ancak damarlarına basıldığı zaman aşırı derecede sinirli olurlar ve onları sakinleştirmek çok zordur. Yade’ler ilgiyi severler.

Harf analizleri de isimlerde önemli bir konudur. Yade isminin harf analizine birlikte bakalım. Y: Geçmişten çok iyi ders alan, A: enerjik ve atılgan yapıda olan, D: akıllı ve hırslı olan, E: Yaşanan sorunlardan kurtulmak için mücadele eden şeklinde harf analizi yapılabilir.

Bazı isimler birbirlerine çok benzemektedir. Benzer isimler genellikle kardeşlere koyulmaktadır. Yade ismine benzer isimler Yeda, Daye, Yadenur, Yadigar, Yada, Bade, Yabende, Yegane ve Gülbade isimleridir. Yade ismine benzeyen erkek isimleri ise Yadigar, Yadullah ve Zade isimleridir.

Bebeklere isim koyarken bir diğer dikkat edilen konu caiz olup olmamasıdır. Yade ismi caiz mi? Yade ismi caizdir. Sakıncalı isimlerin arasında bulunmamaktadır.

Yade ismi geçmiş dönemlerde kullanılmayan bir isimdir. Günümüzde bile kullanımı çok fazla yaygın değildir. Daha yeni yeni duyulmaya ve konulmaya başlanan Yade ismi bu yüzden küçük çocuklarda görülür. Bu sebeple Yade ismine sahip olan ünlüler arasında hiç kimse yoktur.

Yade isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Anılan.
  • 2 – Hatırda, zihinde kalan.
  • 3 – Hatıra
  • 4 – Sevgili, aşık
  • 5 – Tatlım, birtanem anlamında kullanılan bir isim.
  • 6 – El, yabancı
  • 7 – Gurbet.
  • 8 – [Bakınız: Yade].

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça/Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yade ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yade ismini kullanan 1.122 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yade ismini kullanan 290 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yade ismini kullanan 79 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yade ismini kullanan 88 kişi bulunmaktadır.

Yade isminin Türkiye sıralaması

Yade en çok kullanılan 2712. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1227. isimdir.

Yade ismini kullananların sayısı, son bir yılda 149 kişi artmıştır.

Yade isminin Harf Analizi

Kişiye Yade ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Yade İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yade ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yade isminin anlamını gözden geçirin!

Yade İsminin Numerolojisi

Yade isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
D: beş
E: altı
TOPLAM: 40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap