WhiteBIT’te Kripto Para Birimine Yatırım Yapmak İçin Eksiksiz Kılavuz

Kriptoya yatırım yapmak hem trendleri takip eden, hem iddialı hem de etkili bir hareket olduğu kanıtlanmıştır. Birçok kullanıcı bunu denemek istese de, temel bilgileri bilmediği için tereddüt ediyor.

WhiteBIT işte tam bu noktada size yardımcı olacaktır . Bu büyük Avrupa kripto para borsası, yatırımcılara kripto para alıp satmak ve önemli ölçüde kâr elde etmek için gerekli tüm ticaret araçlarını ve mükemmel likidite havuzlarını sunar. Aşağıda, bu borsada yatırım yapmaya ve para kazanmaya nereden ve nasıl başlayacağınızı öğreneceksiniz.

WhiteBIT’te kripto nasıl satın alınır: 5 adımlı kılavuz

Karar vermeniz gereken ilk şey, tam olarak hangi şekilde ticaret yapmak istediğinizdir. Borsa web sitesinde bir tarayıcıda veya bir mobil uygulama aracılığıyla yapılabilir. Hesap verileriniz herhangi bir cihazda mevcut olacağından, duruma bağlı olarak her iki seçeneği de kullanabilirsiniz.

Öncelikle borsada kayıt olmanız gerekiyor. WhiteBIT sizden sadece bir şifre ve e-posta ister. Pencerede bir Referans kodu alanı da vardır, ancak bu isteğe bağlıdır ve bir yönlendirme bağlantısı aracılığıyla kayıt olmanız durumunda gereklidir.

İstediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra, kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikası şartlarını kabul etmeli ve yasaklı bölgelerde ikamet etmediğinizi onaylamalısınız. Sistem, parola için içeriği ve uzunlukları hakkında ipuçları sağlar.

Oturum açtıktan sonra kimlik doğrulamasını geçmelisiniz. Bu adım isteğe bağlıdır, ancak kullanıcı kimlik doğrulamasını yapmadan günde 2 BTC’den (veya bu miktara eşdeğer başka bir kripto para biriminden) fazla para çekemeyecektir. Ayrıca, Müşterini Tanı olmayan bir müşterinin fiat para birimleriyle (USD, EUR, vb.) işlem yapma şansı yoktur.

Hesabınızı doğrulamak için kendinizle ilgili kişisel bilgileri ve kimlik belgelerinizin fotoğraflarını yüklemelisiniz. İşlem 24 saat kadar sürer ve onay kayıt e-postanıza gönderilir.

Bir sonraki adım para yatırmaktır. Bunun sadece kripto para biriminde yapılması gerekmez. Bakiyeye doğrudan banka hesabınızdan (VISA/Mastercard kartları) USD, EUR cinsinden para yükleyebilirsiniz. Bakiyenize kripto aktarmanız gerekiyorsa, sistem varlıkların gönderilmesi gereken bir adres oluşturacaktır. WhiteBIT, her adım için yeni gelen kullanıcılara çok yardımcı olan ipuçları verir.

Ticarete başlamak için, kullanıcının istediği kripto para birimini almak veya satmak için bir emir vermesi gerekir. Platformda 6 çeşit emir mevcuttur:

  1. Piyasa
  2. Limit
  3. Stop-market 
  4. Stop-limit
  5. Koşullu-limit
  6. Koşullu piyasa

Bir emir verirken, türünü belirtmeniz, varlıkları seçmeniz, tutarı belirtmeniz ve bir işlem çifti seçmeniz gerekir (Koşullu emrinkullanılması durumunda). Emir yerine getirilir getirilmez, varlıklar hesabınıza yatırılacaktır. İşte bu kadar. İlk işleminizi tamamladınız!

WhiteBIT'te kripto nasıl satın alınır: 5 adımlı kılavuz
WhiteBIT’te kripto nasıl satın alınır: 5 adımlı kılavuz

Akıllıca yatırım nasıl yapılır?

Yüksek piyasa volatilitesi ve kriptoyu anlama eksikliği, yeni gelenlerin çoğunun mantıksız davranmasına neden oluyor. Evet, kripto para sektörü yüksek riskler barındırıyor. Buna rağmen, risk minimizasyonunun gerçekleştirilmesi kolaydır.

Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce yapılması gereken en önemli şey, seçilen varlığı incelemektir. Coin veya token hakkında derinlemesine bir analiz yapmak ve piyasaya sürülmesinden bu yana nasıl geliştiğini değerlendirmek gerekir. Web sitesine girin, ürün hakkında bilgi edinin ve bu işten fayda sağlayacak başlıca noktaları bulun. Bu aldatmacaya kanmayın. Bu ilgi genellikle kısa sürelidir.

En istikrarlı para birimleri için bile finansal risklerin her zaman var olacağına dikkat edin. Kriptoya tam olarak harcamak istediğiniz kadar yatırım yapın. Asla açgözlülüğün ve duyguların tuzağına düşmeyin.

En iyi yatırım stratejilerinden biri, aynı anda birden fazla varlığa yatırım yapmaktır. Bu sayede yatırım yaptığını kriptolardan birinin değerinin düşmesi durumunda bir emniyet supabında olacaksınız. Dolayısıyla ayakta kalmanıza yardımcı olacak başka varlıklara da sahip olacaksınız.

Kripto paralarla ilgilenmeye başladığınız andan itibaren bir yatırım portföyü oluşturmaya başlayın. Riski yönetmenin en iyi yöntemlerinden birisi de varlık çeşitliliğidir.

Ticaret yapmadan kripto kazanın

WhiteBIT ayrıca yatırımlarınızdan pasif olarak kazanç elde etmenizi sağlar. Örneğin, birçok seçeneği mevcut olduğu bir SMART Staking programı bulunmaktadır. Banka mevduatlarına çok benzeyen bu sistemde normalden farklı olarak USDT için %30 Bitcoin için de %28’e kadar faiz alabilirsiniz. Piyasadaki en yüksek oranlardan bahsediyoruz. Planların süresi 10 ila 365 gün arasında değişmektedir.

Elinizde fon tutarken bile platform bunları kullanır. Sonunda, kullanıcı tüm fonları bakiye üzerinden, işleyen faiziyle birlikte geri alır. Bu sistemin tek sınırlaması, vadesinden önce fonlarınızı çekmeniz halinde faiz alamayacak olmanızdır (elbette, fonlarınıza acilen ihtiyacınız varsa bunu yine de yapabilirsiniz).

Planların sayısı pek de popüler olmayan dijital varlıklardan bile kazanç elde edebilecek şekilde sürekli genişliyor. 

Hatta kullanılabilecek tüm varlıkların listesi bununla sınırlı değil. Borsa, deneyimli traderlar için 20 kata kadar kaldıraçla marj işlemleri ve vadeli işlemler gibi daha fazla opsiyon da sunuyor. Ancak, eğer bunu okuyorsanız yolculuğunuzun henüz başındasınız demektir. İlk adımlar en önemlileridir. WhiteBIT ile bunları yapmak gerçekten çok kolay ve keyifli. Başlayın ve kendiniz görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap