Vurgun İsminin Anlamı

vurgun-isminin-anlami-30786

Vurgun İsminin Anlamı Nedir?

Vurgun isminin anlamı 3 farklı şekilde tanımı yapılmıştır. Birinci olarak ağba, bataklık, sazlık. İkinci  olarak çiçeği çok iri tabak gibi ve sarı renkte olan tohumundan yağ çıkarılan bir bitki. 3. olarak birine aşık, tutkun. Vurgun isminin cinsiyeti erkek, kökeni Türkçe, Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor.

Vurgun isminin TDK’deki anlamı Vurgun isminin sözlük anlamı 5 farklı sözlükte incelenmesi yapılabilir. Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı kolay ve haksız ele geçen kazanç demektir. Sıcak, soğuk dolu ve benzeri etkiler ile ürünlerde görülen zarar. Çok derinlerdeki suyun basıncı dolayısı ile iki akıntı arasında sıkışıp kalma, düzenli hava alıp verememe birden su yüzüne çıkma ve benzeri durumlarda dalgıcın uğradığı inme ya da ölüm anlamına gelir. Silah ile yaralanmış kişidir. Sözlük anlamı baskın düşman hücumudur. Bilim alanındaki kelime anlamı eder yüksekliği, zaman, fazla ederle satma ve olağanüstü kazanç sağlama maksadı ile mal satın alma, depo etme. Ortalıktaki darlıktan yararlanarak aşırı bir şekilde kazanç sağlama, maksadı ile kurulan düzen. Yerel Türkçe’deki anlamı üzgün, su altında gelen inme. Daha fazla at koşulmuş araba. Nazar değdiği çarpıldığı sanılan algın, güçsüz kişidir.

Genel Türkçe lügatı, birine ya da bir şeye tutulmuş olan kimse aşık, sevdalı. Vurulmuş yaralı, kolay bir şekilde elde edilmiş olan hak edilmemiş büyük kazanç. Baskın düşman hücumudur. Vurulmaktan ileri gelen yaradır.

Vurgun isminin analizi, Vurgun isminin rengi turuncu, kader sayısı 2’dir. Çekici bakımlı, alımlı, ılımlı tipte olurlar. Fikirleri sabit değildir çoğu zaman değişkenlik gösteren kişilerdir. Onlar da şeytan tüyü vardır ve herkesin gönlünü kolay bir şekilde kazanabilirler. Kimin zaman çok hoş sohbetli kimi zamanda çok suskun olabilen kişilerdir. İçine kapanık kişiler değildirler. Bu şekilde çok daha girişken ve atılgan oldukları göze çarpar. En önemli özelliği ise hiçbir zaman vazgeçmemelidir.

Vurgun isminin anlamı ve vurgun isminde olan kişilerin olumlu yönleri, arkadaş canlısı yeni hedefler peşinde koşabilen özgürlükçü çekincesiz dışa dönük sıcakkanlı kimselerdir. Küçük şeyler ile mutlu olabilen gelişimci aktif canlı maceracı sempatik şakacı iyimserdirler. Yenilikçi saf hevesli sosyal hoşgörülü kimselerdir. Neşeli deneyimi açık sporcu değişim isteyen kişilerdir.

Vurgun isminin anlamı,  olumsuz yönleri asla vazgeçmeyen duygularını bastırabilen kolay bir şekilde incinen yıkıcı olabilen kişilerdir. Aşırı duyguları olan kuşkucu olurlar.

Vurgun isminin anlamı, fiziksel özellikleri saçlar kalın ve gür genellikle dalgalı olur. Sağlıklı bir görüntüye sahip olurlar yüzü geniş ve açıktır. Alın yapısı geniş ve düz, büyük ve yuvarlak gözleri vardır. Kaşları eğri şeklindedir dik ve enerjik duruşa sahiptirler.

Vurgun isminin kişilik analizi, Vurgun isminde olan kişilerin insanları inatçı yapıya sahip olurlar. Bazı zamanlarda dediğim dedik tavırları ve inatlaşmaları onları anlaşılmaz bireyler gibi gösterebilir. Aslında çok hoşgörülü ve anlayışlı insanlar oldukları görülür. İkili ilişkilerinde partnerlerine çok değer verir. İnce fikirde olmaları sayesinde gönül almayı çok iyi becerirler. Yaşamlarında çalışkandır ve hırslıdır. Planlı ve organize şekilde işlerini belirletir, sevdikleri meslekte zirveye ulaşırlar.

Vurgun ismi caiz mi? Konulabilir mi? Vurgun ismi caiz olmayan sakıncalı isimler listesinde yer almaz. Yine de bir kişiye Vurgun ismi verilirken Vurgun isminin anlamı gözden geçirilmesi uygun olabilir.

Vurgun ismine benzer isimler Vural, Vuralhan, Durgun, Ergun, Argun, Urgun, Sorgun, Ergun.

Vurgun ismine sahip ünlüler araştırmalar sonucunda Vurgun ismine sahip ünlü kişiye rastlanmamıştır.

Formun Üstü

Formun Altı

Vurgun isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ağba, bataklık, sazlık
  • 2 – Çiçeği Çok İri, Tabak Gibi Ve Sarı Renkte Olan, Tohumundan Yağ Çıkarılan Bir Bitki
  • 3 – Birine aşık, tutkun

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Vurgun ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vurgun ismini kullanan 57 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Vurgun ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Vurgun ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Vurgun ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Vurgun isminin Türkiye sıralaması

Vurgun en çok kullanılan 7137. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3585. isimdir.

Vurgun isminin Harf Analizi

Kişiye Vurgun ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Vurgun İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vurgun ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vurgun isminin anlamını gözden geçirin!

Vurgun İsminin Numerolojisi

Vurgun isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
G: sekiz
U: yirmi beş
N: on yedi
TOPLAM: 123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap