Viyan İsminin Anlamı

viyan-isminin-anlami-18822

Viyan

Anne ve baba adayları yeni doğacak bebekleri için heyecan yaşarken bebeklerine hangi ismi vereceklerini de düşünmektedir. Sizlerin de bildiği üzere isimler farklı anlamlar barındırır. Aynı zamanda isimden yola çıkarak karakter analizi yapmak mümkündür. Bu nedenle yeni doğacak bebeğe verilmek istenen isim internet üzerinden araştırılmalıdır.

Yakın zamanda doğacak olan bebeklerine Viyan ismini vermek isteyen anne ve baba adayları, internet üzerinden Viyan isminin anlamı nedir sorusunun yanıtını araştırmaktadır. Viyan ismi; sanatkar, usta, özel yetenekleri olan, özellikli kimse, dilek ve istek anlamlarına gelir.

Günümüzde Viyan isminin anlamı güzel kavramları çağrıştırdığı için bu ismin yaygın bir şekilde kullanılmaya başladığını görmekteyiz. Kürtçe kökenli bu isim genellikle yeni doğan erkek bebeklere verilir. Bu ismin Kürt ve Türk toplumlarında sıkça kullanıldığı bilinenler arasındadır.

Yeni doğacak bebeklerine Kuran-ı Kerim’de geçen bir isim vermek isteyen anne ve baba adayları ise Viyan ismi Kuran’da geçiyor mu sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Viyan ismi Kuran-ı Kerim’in herhangi bir ayetinde geçmez. Ancak bu ismin anlamlarına göz attığımızda islama karşıt olan bir kavram ile karşılaşmadığımız için Viyan isminin caiz isimler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

2022 yılı verilerine göre Türkiye’de toplamda 5101 kişi Viyan ismini kullanmaktadır. Bu isim popülerlik sıralamasında ise 1484. sırada yer alır. Ancak son 1 yıldaki artış 216 olduğu için bu ismin günümüzde popülerliği yakaladığı söylenebilir. Viyan ismini taşıyan kişilerin büyük çoğunluğu Türkiye’nin doğusunda ikamet etmektedir.

Günümüzde isimlerden yola çıkarak karakter analizi yapmak mümkündür. Bu bağlamda Viyan isminin analizi incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin hırslı, çekici, dikkatli, gizemli, hassas, çekingen, detaycı ve dayanıklı olduğu söylenebilir. Bu isme sahip olan kişilerin olumsuz özellikleri ise rahatına düşkün, tartışmaktan hoşlanmayan, kararsız, zevklere fazla düşkün ve tereddütlü olarak sıralanabilir.

Viyan isminin rengi sarıdır. Bu isme sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri; uzun boy, dik omuz, belirgin yüz hattı, kararlı ses tonu, dalgalı saç ve açık renkte göz rengi olarak sıralanabilir. Yani bu ismi taşıyan kişiler düzgün ve hoş bir görünüme sahiptirler.

Viyan isminin harf analizine gelecek olursak; V harfinin içe dönüklüğü, İ harfinin hassaslığı, Y harfinin geçmişten ders almayı, A harfinin atılganlığı, N harfinin ise sağduyuyu çağrıştırdığı söylenir. Kısacası bu isme sahip olan kişiler içe dönük, hassas, geçmişten ders alan, atılgan ve sağduyulu kimselerdir. Aynı zamanda Viyan ismini taşıyan kişiler çevresindekiler tarafından sevilir ve saygı duyulur.

Yeni doğacak olan bebeğinize ünlü bir kimsenin ismini vermek isteyebilirsiniz. Ancak ne yazık ki Viyan ismine sahip ünlüler ile alakalı herhangi bir veri yoktur. Bu isim Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılmadığı için bu ismi taşıyan ünlü kimseler ile karşılaşmak oldukça zordur.

Eğer bebeğinize ikinci isim olarak Viyan ismini vermek istiyorsanız veya Viyan adındaki kardeşi ile uyumlu bir isim belirlemeyi amaçlıyorsanız, Viyan ismine benzer isimler dikkatinizi çekebilir. Benan, Beylan, Berşan, Berivan, Vicdan, Vildan, Beritan ve Bedahşan isimleri Viyan ismi ile benzerlik gösterir. Ayrıca Can, Nur, Gül, Ali ve Kadir isimleri de Viyan isminin yanında uyumlu gözükecektir.

Yukarıda yer alan bilgileri kısaca özetleyecek olursak, Viyan isminin istek ve dilek anlamlarına geldiği, Kuran’da geçmediği, bu isme sahip olan kişilerin makul karakteristik özelliklere sahip olduğu ve son yıllarda popülerleşen bir isim haline geldiği söylenebilir. Sizler de bu bilgileri göz önünde bulundurarak yeni doğacak bebeğinize Viyan ismini vermeyi düşünebilirsiniz.

viyan-isminin-anlami-18822
Viyan İsminin Anlamı

Viyan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sanatkar, usta
  • 2 – Özel yetenekleri olan, özellikli kimse.
  • 3 – İstenç, dilek, istek

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Viyan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Viyan ismini kullanan 5.101 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Viyan ismini kullanan 533 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Viyan ismini kullanan 28 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Viyan ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.

Viyan isminin Türkiye sıralaması

Viyan en çok kullanılan 1484. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 701. isimdir.

Viyan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 216 kişi artmıştır.

Viyan isminin Harf Analizi

Kişiye Viyan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Viyan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Viyan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Viyan isminin anlamını gözden geçirin!

Viyan İsminin Numerolojisi

Viyan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap