Vivi İsminin Anlamı

Vivi İsmi

Vivi İsminin Anlamı Bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan anne ve baba adaylarını bir de tatlı telaş olan isim telaşı almaktadır. İsim ararken ismin kökenini, anlamını öğrenmek isteyebilirler. Ebeveynler bebeklerine verecekleri isimin kültürel değerlerine ve İslam dinine uygun olsun isteyebilirler. Ayrıca önerilen isimlere son kararlarını ismin anlamına göre veririler. 

Anne ve baba adayları alışılmışın dışında isim arayışında olabilirler. Onların istedikleri gibi isim önerileri arasında yer alan Vivi isminin anlamı nedir? Önemli bir detaydır. Bu isme ait birden fazla anlam içeriği bulunur. Vivi ismine ait anlamlarının en bilineni canlı ve hayat dolu olmasıdır. Diğer anlamı ise hayat ve yaşam manasına gelir. Anlam içeriği bakımından dolu dolu olan ve anne ve baba adaylarına tavsiye edilen isimler arasındandır. 

Vivi isminin kökeni Rumcadır. Kız bebeklerine verilen bu isim ilk duyulduğunda merak edilerek anlamı sorulmaktadır. Bu ismin yerel Türkçemizdeki anlamı hindi yavrusu olarak bilinir. Türkiye’de bu ismi kullanan kişi sayısı 8.592’dir. Son bir yıl içerisinde Vivi ismi üç kişiye verilmiştir. Vivi ismi en çok kullanılan kız bebek isimleri listesinde 3.576’ıncı sıralarında yer alır. Vivi isminin numerolojisi yetmiş sekizdir. Vivi simine ait kader sayısı iki ve çift rakamdır. Uğurlu rengi ise gri tonlarıdır. 

Vivi İsminin Anlamı
Vivi İsminin Anlamı

Vivi isminin anlamı, romantik ve duygusal bir ruha sahiptirler. Arkadaş bulma ve sosyal ortamlarda hızlıca kaynaşan, arkadaş canlısıdırlar. Konuşma yetileri ve ikna kabiliyetleri oldukça fazladır. Maddi durumlara ve manevi duyguları eşit derecede kullanırlar. İkili ilişkilerde hoşgörülü ve kalpten severler. Eleştirilmekten hoşlanmazlar. Eğlenmek, gezmek ve keyifli vakit geçirmek tamda bu ismi taşıyan insanlara hitap etmektedir. 

Vivi ismine sahip insanların merhametli olması, uyumlu ve sempatik olması olumlu yönlerindendir. Duygusallıktan kaçması, içe dönük ruh hali ise olumsuz yönlerindendir.  Fiziksel görünümleri ise sporcu bir vücuda sahip, dalgalı saçlar, belirgin gözlere sahip olurlar. 

Ebeveynler yeni doğacak olan bebeklerine isim ararken İslam dinine uygun olmasını ve Kuranda yer almasını isteyebilirler. Vivi ismi Kuranda geçiyor mu? Öğrenmek isteyebilirler. Bu isim Kuranda geçmemektedir. Fakat anlam içeriği bakımından
İslam dinince Vivi isminin koyulmasında bir sakınca yoktur. 

Bazı uzmanlara göre bireyin hayattaki başarısı, iş hayatı, sosyal hayatını taşıdığı isim etkileyebilir. Vivi isminin kişilik analizi ve uzman yorumlarını kısaca sizlerle paylaşalım. Vivi ismine sahip olan insanlar lider bir yapıya sahip ve girişimci bir kişiliktir. Bu isme sahip kişiler itibarı ve gücü severler. Rekabeti seven ve mücadeleci bir ruha sahiptir. Girdiği ortamda dikkat çekmeyi ve ilgili görmeleri bu isimli kişililerin hoşuna gitmektedir. 

Vivi ismiyle birine hitap edildiğinde harflerde bulunan ses titreşimleri kişiliği çağrıştırmaktadır. Vivi isminin harf analizi ve uzman yorumlarını sizlerle paylaşalım. Vivi ismi iki hece ve dört harften meydan gelir. İlk harfi olan V kimseyi takmayan ve içe dönük manasına gelirken, ikinci harfi olan İ hassas, kırılgan ve çabuk incinen manasına gelir. Üçüncü harfi olan V kimseyi takmayan ve içe dönük kişiliği çağrıştırır. Son harfi olan İ hassas, kırılgan ve çabuk incinen anlamını taşımaktadır. 

Vivi ismine benzer isimler olarak kız bebekleri için ilk akla gelen Vildan ismidir. Erkek bebekler için Vivi ismine benzer isimler ise Veli ismi akla gelmektedir. 

Bazen anne ve baba adayları televizyondan ya da sosyal medyadan beğendikleri ünlü isimlerden etkilenebilirler. Yeni doğacak olan bebeklerine ünlü ismi koymak isteyebilir. Vivi ismine sahip olan ünlülerolarak örnek bir kişi gösterilmemektedir. 

Vivi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hayat, yaşam
  • 2 – Canlı, hayat dolu.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Rumca
Kuran ‘da geçmiyor.

Vivi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vivi ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Vivi ismini kullanan 23 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Vivi ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Vivi ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Vivi isminin Türkiye sıralaması

Vivi en çok kullanılan 8591. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3575. isimdir.

Vivi ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Vivi isminin Harf Analizi

Kişiye Vivi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Vivi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vivi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vivi isminin anlamını gözden geçirin!

Vivi İsminin Numerolojisi

Vivi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
İ: on iki
V: yirmi yedi
İ: on iki
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap