Vildan İsminin Anlamı

vildan-isminin-anlami-74034

Vildan İsminin Anlamı ve Özellikleri

Her aile için bebeklerine koyacakları isim oldukça önemlidir. Kişiler isim tercihi yaparken ismin anlamını, özellikleri, Kuran’daki anlamını, caiz olup olmadığını, ecbed değeri ve isme yakışan diğer isimler gibi pek çok konuyu merak etmektedir. Buna bağlı olarak da araştırma içindedirler. Pek çok aile tarafında kız bebeklerine koymak için araştırılan isimlerden birisi de Vildan olmaktadır. Peki, Vildan isminin anlamı ve özellikleri nelerdir? Vildan isminin iki anlamı vardır. İlk olarak yeni doğmuş bebekler, ikinci anlamı ise kullar köleler anlamına gelmektedir. Kız bebekler için uygun görülen bu isim oldukça güzel bir anlama sahip olmaktadır.

Aileler tarafından merak edilen ve oldukça da önem verilen bir diğer nokta ise Vildan isminin Kuran’da geçip geçmediğidir. Vildan ismi köken olarak Arapçadır. İsim Kuran’da geçen isimler arasında yer almaktadır. Peki, Vildan ismi Kuran’ın hangi ayetinde geçer ve anlamı nedir? Vildan ismi, Kuran’da pek çok farklı sure ve ayette geçmektedir. İsim, Vakıa suresinin 17. Ayetinde ve İnsan suresinin 19. Ayetinde geçmektedir. Kişilerin merak ettikleri bir diğer konu ise ismin caiz olup olmadığıdır. Vildan ismi, Kuran’da geçen isimlerden birisi olduğundan dolayı İslam dini açısından konulması caizdir. Diğer bir yandan ise, kültürel olarak da bu ismin kız bebeklerine verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Türkiye’de ise bu ismi kullanan 31.208 kişi bulunmaktadır.

Geçmişten günümüze pek çok insan, ismin kader ve karakter üzerinde etkisi olduğuna inanmaktadır. Buna bağlı olarak da bebek bekleyen pek çok aile bebeklerine isim seçerken ismin anlamının yanı sıra özelliklerini ve karakter üzerinde ki etkilerini de araştırmaktadır. Kişilerin kız bebeklerine koymayı tercih ettiği isimlerden birisi olan Vildan isminin de kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Peki, Vildan isminin özellikleri nelerdir? Vildan ismine sahip olan kişiler, oldukça hırslı ve belirledikleri hedefe ulaşmayı seven kişilerdir. Maddiyata aşırı bir düşkünlükleri vardır ve bu hırsları genel olarak maddiyat odaklı olmaktadır. Bu özellikleri sahip oldukları diğer olumlu özelliklerini olumsuz olarak etkilemektedir.

İsmin özelliklerinin yanı sıra karakteri ve kaderi etkileyen bir diğer önemli noktalar ise isimde bulunan harflerdir. Buna bağlı olarak da pek çok kişi bebeklerine isim koymadan önce harf analizi yapmaktadır. 6 harften oluşan ismin ilk harfi olan “V”, kimseyi umursamayan ve kafasına göre hareket etmeyi seven kişileri ifade eder. “İ” harfi, ince ruhlu ve kırılgan kişileri tasvir eder. Bu kişiler, çoğunlukla doğru kararlar alarak her zaman başarıya ulaşırlar.

 İsmin 3. Harfi olan “L” harfi ise, hem sanatsal hem de genel olarak becerikli ve yetenekli kişileri tasvir eder. “D” harfi, mert ve güvenilir bir kişiliğe sahiptiler. Güvenilir bir kişiliği yansıtır. Buna bağlı olarak da çevrelerindeki kişiler tarafından güvenilirler ve saygı duyulurlar. “A” harfi, Liderlik vasfın baskın olan bu kişiler, hırslarını bir araç olarak kullanarak her işte oldukça başarılı olurlar. İsmin son harfi olan “N” harfi ise, pek çok yeteneğe sahip olan ve 6. Hissi kuvvetli insanların isminde bulunur. Cesur bir karaktere sahip olan bu kişiler değişiklikten haz etmezler.

Pek çok ailenin bebekleri için seçtikleri isim de merak ederek araştırdıkları bir diğer önemli konu ise ismin ecbed değerinin ne olduğudur. Peki, Vildan isminin ecbed değeri nedir? Vildan isminin ecbed değeri 91’dir. Aynı zamanda kişiler bu ismi tercihe bağlı olarak başka bir isim ile de koyabilmektedirler.

Vildan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Temiz Ve Herkesçe Bilinen Kimse
  • 2 – Daha Nurlu, En Nurlu, Çok Parlak.
  • 3 – Yeni Doğmuş Çocuk.
  • 4 – Kullar, Köleler. Kuranda Zikredilmiştir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Vildan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vildan ismini kullanan 31.290 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Vildan ismini kullanan 6.969 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Vildan ismini kullanan 1.828 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Vildan ismini kullanan 1.731 kişi bulunmaktadır.

Vildan isminin Türkiye sıralaması

Vildan en çok kullanılan 514. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 274. isimdir.

Vildan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 13 kişi artmıştır.

Vildan isminin Harf Analizi

Kişiye Vildan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Vildan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vildan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vildan isminin anlamını gözden geçirin!

Vildan İsminin Numerolojisi

Vildan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
İ: on iki
L: on beş
D: beş
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap