Veysel İsminin Anlamı

veysel-isminin-anlami-39506

Veysel İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Veysel isminin anlamı nedir? Ve Veysel ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Veysel isminin pek çok anlamı vardır. Veysel ismi; soyunda ağalık bulunan kişi, kurtçuk ve kurt, yoksulluk anlamlarına gelir.

Veysel ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir.  Veysel ismi Arapça kökenli olup,  Veysel isminin TDK’deki anlamı ise; muhtaç olmak şeklinde yer alır.

Veysel ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 73739 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Veysel ismi Türkiye’de 211. sıradadır.  Veysel isminin bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 49 kişi artmıştır.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Veysel isminin kişilik analizi ise; her şeyin net olmasına önem verirler. Yeni şeyler keşfetmeyi severler. Zihinlerinde sürekli yeni düşünceler geçer. Sorumluluk sahibidirler. Verilen görevleri ciddiye alırlar. Güven vermeye ve güven duygusuna çok önem verirler. Sıcakkanlı ve nazik yapıları vardır.

Veysel isminin kader sayısı 8’dir . Kader sayısının 8 olmasının anlamı ise; iş hayatında başarılı olmayı sembolize eder. Bazen aniden sinirlenebilirler. Çok hırslıdırlar. Sevdikleri insanlar çok yakın davranır ve sevgilerini hissettirirler. Veysel isminin rengi ise mavi renktir.

Veysel isminin olumlu yönleri; yaptıkları işe önem verirler. Mantıklı ve gerçekçi davranırlar. Düzenli bir hayatı severler. Detayları görmekte başarılıdırlar. Prensipli olurlar.

Veysel isminin olumsuz yönleri ise; eleştiri sevmezler. Çok gururlu yapıları vardır. Geri planda kalmayı sevmezler. Çok hırslıdırlar.

Veysel ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; iri gözlere, iri buruna, kalın saçlara, gür ve dalgalı saçlara ve koyu renkli gözlere sahip olurlar.

Veysel isminin numerolojisi ise; V: yirmi yedi, E: altı, Y: yirmi sekiz, S: yirmi iki, E: altı, L: on beş şeklindedir. Bu sayıların toplamı ise 104 yapar.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Veysel isminin harf analizi; V: içine dönük, E: sıkıntılarıyla mücadelede çabalayan, Y: geçmişinden ders alan, S: hayalperest yapılı, E: sıkıntılarıyla mücadelede çabalayan, L: sanata düşkün kişi şeklinde yorumlanabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür.  Veysel ismine benzer isimler erkek bebekler için; Veysi, Veyis, Yüksel ve Ersel isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Aysel, Nursel, Cansel, Asel ve Birsel isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir.  Veysel ismi caiz mi? Sorusuna Veysel isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Veysel ismine sahip olan ünlülere şarkıcı Veysel Mutlu, sinema oyuncusu Veysel İnce, müzisyen Veysel Aksoy ve yazar Veysel Bozkurt örnek olarak verilebilir.

Ekranların sevilen dizilerinden olan Gönül Dağı’nda yer alan Veysel karakterine Semih Ertürk hayat verir.

Veysel isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Aslı Üveystir. Kurt Anlamında. Veysel Karanı: Raşid Halifeler Döneminde Şamdan Medineye Gelerek Yaşamış, Medine-İ Münevverede İtibarlı Bir Hayat Sürmüş. Hadis-İ Şeriflerde Övülmüş Meşhur Veli. Sıffin Savaşında Şehid Olduğu Söylenir. – [Bakınız: Üveys].
  • 2 – Ağa Soylu, Soyunda Ağalık Bulunan Kimse Ağa Soyu
  • 3 – Kurtçuk, Kurt Manası.
  • 4 – [Bakınız: Veyis]
  • 5 – Yoksulluk, muhtaçlık
  • 6 – Kurt, küçük kurt.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Veysel ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Veysel ismini kullanan 73.529 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Veysel ismini kullanan 11.031 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Veysel ismini kullanan 4.357 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Veysel ismini kullanan 2.872 kişi bulunmaktadır.

Veysel isminin Türkiye sıralaması

Veysel en çok kullanılan 211. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 104. isimdir.

Veysel ismini kullananların sayısı, son bir yılda 49 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Veysel isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Veysel isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Veysel isminin Harf Analizi

Kişiye Veysel ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Veysel İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Veysel ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Veysel isminin anlamını gözden geçirin!

Veysel İsminin Numerolojisi

Veysel isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
E: altı
Y: yirmi sekiz
S: yirmi iki
E: altı
L: on beş
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap