Vefakar İsminin Anlamı

vefakar-isminin-anlami-79571

Vefakar İsminin Anlamı Nedir?

Vefakar ismini gündelik yaşantımızda birilerine karşı söyleme ihtiyacı duyabiliriz. Fakat bunun bir isim olarak da kullanıldığını söyleyebiliriz. Aslında bu ismin anlamı, söylendiği zamanda net olarak anlaşılıyor. Fakat yine de ifade etmemiz gerekirse Vefalar isminin anlamı nedir diyenler için ise vefa duygusu baskın olan demektir. Sevgisi ve vefası geçici olmayan anlamlara sahiptir. Bu ismin aynı zamanda hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılabilir olduğunu söylememiz gerekir. Uniseks olarak ifade edeceğimiz bir isim olarak karşımıza çıkar. Söyleniş açısından baktığımız zaman ise vefa- kar şeklindedir. Köken açısından ismi ele aldığımız zaman hem Arapça hem de Farsça olarak kullanıldığını söyleyebiliriz.

Ülkemizde de bu ismin kullanıldığının altını çizmemiz gerekir. Özellikle son yıllarda bu ismi kullananların sayısı daha fazla artmaya başlamış olduğunu görmekteyiz. Vefakar TDK’deki anlamı ne diye inceleyenlerde direkt olarak isimle aynı şekilde olduğunu fark edecektir. Türk Dil Kurumu Sözlüğünde bu ismin anlamının ne olduğuna dair bir inceleme yaptığımız zaman hakikatli olan, geçici olmayan, sevgisi geçiçi olmayan anlamına gelir. Türkiye de bu ismi kullan kişilerin sayısına göz atıldığı zaman yalnızca 1 kişide olduğu fark edilmiştir.

Vefakar isminin kişilik analizi nasıl olduğu da önemlidir. Haliyle bu isme sahip olanların olumlu ve olumsuz özelliklerinin nasıl olduğu da merak edilir. Çalışma ve eğlenceyi seven kişi olarak ön plana çıkar. Çevresi kişiler ile oldukça iyi şekilde anlaşır. Özellikle güler yüzlü bir özelliğe sahip olmaları çevreleri tarafından da hep hoş şekilde karşılanmalarına neden olur. Güçlü bir karakter yapısı vardır. Kolay kolay başlarına bir şey gelmiş olsa bile yıkılmaz. Çok çabuk şekilde toparlanabilen bir özelliğe sahiptir. Pes etmeyen özellikleri hayata karşı bakış açılarının her daim üst düzeyde olmasına neden olur. Duygusal kimliklerini genelde arka plana atmayı severler. Çünkü onlar için zayıf tarafını göstermek iyi değildir. Bu sebepten dolayıdır ki olabildiğince güçlü diyebileceğimiz bir yanlarını göstermek için de bir uğraş da olurlar.

Özgürlük alanlarının kısıtlanmasından yana şikayetçi tarafları olabilir. Çünkü onlar için rahat ve özgürlükçü diyebileceğimiz bir ortam içerisinde yer almak önemlidir. Arkadaş canlısı ve aynı zamanda da sağ duyulu bir kişiler olarak ön plana çıkar. Olumsuz yönlerinin ne olduğu ile ilgili olarak bir inceleme yapıldığı zaman aşırı şekilde kontrolcü diyebileceğimiz bir özelliğe sahip olmasıyla dikkat çeker. Duyguları aşırı şekilde olurken aynı zamanda da çekimser bir yanları vardır. Bir ortama gördükleri zaman hemen çekinirler. Vefakar isminin harf analizi aşamasına geldiğimiz zaman ise şu şekildedir:

V Harfi: Kendi içerisine dönük bir kişi olan

E Harfi: Sıkıntılardan kurtulmak isteyen

F Harfi: Uysal ve güvenilir bir kişi olan

A Harfi: Atılgan bir kişi olan

K Harfi: Başarılı bir kimse olan

R Harfi: Tereddütlü biri olan

Vefakar ismine benzer isimler vardır. Bu isimler harflerden kaynaklı olarak birbirine yakınlık gösterir. Cefakar,  Fedakar, Sevdakar, Venhar, Vezir, Vakar, Özyakar, Vefika, Vefir, Vefar isimleri diyebiliriz. Vefakar ismi caiz mi soruları da çok fazla sorulabiliyor. Türkiye de yalnızca 1 kişi tarafından kullanılan bu ismi çocuklarına koymak isteyenler olabiliyor. İsmi sakıncalık yönü ile ele aldığımız zaman ise hiçbir şekilde öyle bir durum  söz konusu değildir. Tam aksine bundan sonra sizlerde istediğiniz zaman çocuklarınıza bu ismi kolayca verebilirsiniz.

Vefakar ismine sahip olan ünlüler var mı diye araştırma yaptığımız zaman olmadığını da net olarak görmekteyiz.

Vefakar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevgisi Geçici Olmayan, Vefası Olan. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Sevgisi geçici olmayan, vefalı.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça+Farsça
Söylenişi: vefa:kâr
Kuran ‘da geçmiyor.

Vefakar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Vefakar ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Vefakar ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Vefakar ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Vefakar ismini kullanan bulunmamaktadır.

Vefakar isminin Türkiye sıralaması

Vefakar en çok kullanılan 13306. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 983. isimdir.

Vefakar ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Vefakar isminin Harf Analizi

Kişiye Vefakar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Vefakar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Vefakar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Vefakar isminin anlamını gözden geçirin!

Vefakar İsminin Numerolojisi

Vefakar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
E: altı
F: yedi
A: bir
K: on dört
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap