Valide İsminin Anlamı

valide-isminin-anlami-24194

Valide İsminin Anlamı

Ülkemizdeki insanlara göre, isimler kadar anlamları da büyük önem taşır. Bu noktada çoğu kişi isimlerin anlamlarını detaylı bir şekilde araştırarak, kullanıp kullanmayacağını karar vermektedir. Valide isminin anlamı nedir? sorusu üzerine araştırmalar gerçekleştirilir. Pek çok kişi bu ismin anlamını merak etmektedir. Açıklanacak olursa; Anne anlamını ifade eder. Valide TDK’deki anlamı da, bu şekilde olmaktadır. Cinsiyet bakımından bu isme bakıldığında, kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Arapça kökenli bir isim olmaktadır. Bununla birlikte toplumumuzda kullanılacak olan isimlerin Kur’an’da geçip geçmediği de, merak edilen konular arasında yer alır. Valide ismi, Kur’an’da geçen bir isim olmaktadır. Bu ismin anlamı, Kuran’da anne olarak belirtilmektedir. Maide ve Meryem surelerinin ayetlerinde geçmektedir.

Valide ismine sahip olan kimselerin kişilik analizleri de, üzerinde durulan konular arasında yer almaktadır. Bu noktada Valide isminin kişilik analizi, şu şekilde belirtilebilir; Genellikle iradesi güçlü olan kimseler olmaktadırlar. Sürekli olarak olumlu bir amaç için hareket ederler. Aynı zamanda insanları motive eden bir tavırları da bulunmaktadır. Detayları sevmezler çünkü hedeflenen amaca ulaşma da zorluk yaşatabilir. Bu isme sahip olan kişiler zaman zaman tehlikeli olaylar ile karşı karşıya gelebilmektedirler. Ayrıca bazı konularda bencil ve inatçı bir tavır sergileyebilmektedirler. Bu isme sahip kişilerin kendi çıkarları ile başkalarının çıkarları noktasında dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü herhangi bir çıkar çatışması durumunda dost dedikleri kimseler, bir düşman hâline dönüşebilir. Kendilerini en doğru şekilde kontrol etmeyi başarırlarsa, güzel ve parlak bir gelecek onları beklemektedir. Güçlü ve kudretli bir yapıya sahip olunmaktadır.  Bu noktada macerayı seven ve kendine güvenen bir yapıları bulunur. Maddi açıdan yüksek miktarlarda para kazanabilirler ancak bu paraları kolay bir şekilde harcama eğilimi göstermektedirler. Bu isme sahip kişiler özel hayatlarında ise kıskanç ve sahiplenici bir kişilikte olmaktadırlar.

Valide isminin olumlu yönleri olarak, rekabeti seven, kararlı ve kendine güvenen bir yapıda olması sayılabilir. Aynı zamanda açık sözlü bir kişiliğe sahip olarak, fikirlerini açıkça beyan edebilmektedir. Enerjik, macerayı seven, atılgan, lider, hedeflere uygun bir şekilde davranan, cesur ve mert olma gibi özelliklerde olumlu yönleri arasında gösterilir. Bu ismin olumsuz özellikleri ise, insanlar tarafından kolay bir şekilde etki altına alınan ve karamsar bir kimse olmaları gösterilebilir. Fikirleri çok çabuk değişir ve disiplin konusunda esnek davranırlar. Aynı zamanda şartlara göre anında yön değiştirebilir. Çünkü zora gelemeyen bir kırılgan yapıları bulunmaktadır. Tüm bu özellikler olumsuz yönleri arasında sıralanabilir.

Valide ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleri ise, atletik bir yapıya sahip olmaktadırlar. İnce ve uzun bir vücut yapısı bulunur. Bu isme sahip kişilerin bazılarında boy kısa olmaktadır. Keskin yüz hatlarına sahiptirler ve geniş omuzları, üçgenimsi kafa yapıları bulunur. Tüm bunlarla birlikte etkileyici bir ses tonuna sahip olmaktadırlar.

İsimlere ait harf analizleri, araştırılan konular arasında yer alır. Valide isminin harf analizi ise; V: Umursamaz ve içine dönük bir yapıya sahip olmaktadırlar. A: Enerjik ve atılgan bir yapıları bulunur. L: Sanatsal açıdan yeteneğe sahip kimselerdir. İ: Hassas bir yapıda olunmaktadır. D: Hırslı ve çeşitli yeteneklere sahip kimselerdir. E: Her türlü sıkıntıyı alt edebilmek için mücadeleci bir kişiliğe sahiptirler.

Valide ismine benzer bazı isimler bulunmaktadır. Bu noktada valide ismine benzer isimler açıklanacak olursa; Valihe, Elvida, Halide, Jülide, Vahide, Vacide vb. şeklinde sıralanabilir.

Pek çok kişi tarafından Valide ismi caiz mi sorusu da araştırılmaktadır.  Bu isim sakıncalı isimler listesinde bulunmamaktadır.

Ülkemizde Valide ismine sahip olan ünlüler bulunmamaktadır. Bunun nedeni yaygın olarak kullanılan bir isim olmamasıdır.

valide-isminin-anlami-24194
Valide İsminin Anlamı

Valide isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Anne.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: va:lide
Kuran ‘da geçiyor.

Valide ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Valide ismini kullanan 631 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Valide ismini kullanan 94 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Valide ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Valide ismini kullanan 18 kişi bulunmaktadır.

Valide isminin Türkiye sıralaması

Valide en çok kullanılan 3432. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1529. isimdir.

Valide ismini kullananların sayısı, son bir yılda 7 kişi artmıştır.

Valide isminin Harf Analizi

Kişiye Valide ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Valide İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Valide ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Valide isminin anlamını gözden geçirin!

Valide İsminin Numerolojisi

Valide isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
A: bir
L: on beş
İ: on iki
D: beş
E: altı
TOPLAM: 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap